Kontrola po prodělání oparu 9 tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.18 06:42
Kontrola po prodelani oparu 9tt

Zdravim a jdu si pro radu :?
Pred rokem jsem na zacatku tehotenstvi mela opar na rtu (trpim na ne nekolikrat rocne), skoncilo to ZT a revizi.
Nyni jsem znovu tehotna (9tt) miminko uz ma tlukouci :srdce:, ale po posledni kontrole 14.12. se mi znovu udelal opar na rtu a na dalsi kontrolu (1.screening) jsem objednana az 7.12. :? Hrozne se bojim, ze opar udelal nejakou neplechu :,( myslite, ze se mi v nemocnici na miminko podivaji kdyz jim tohle reknu, nebo mi reknou at pockam na svou kontrolu? I kdyz se snazim byt v klidu, tak na to porad myslim :(
Dekuji za jakkoukoliv reakci..

Reakce:
rozand
Závislačka 4083 příspěvků 17.12.18 06:44

Klid. Taky jsem mela opar a ZT. V dalsim tehotenstvi jsem mela oparu plnou pusu a vse ok. Ultrazvukem diteti nepomuzes, takhle na zacatku cim min, tim lip :srdce: .

ad1
Kecalka 203 příspěvků 17.12.18 06:47

@rozand dekuji :hug: budu doufat, ze vse bude dobre.

Verun83
Echt Kelišová 9082 příspěvků 33 inzerátů 17.12.18 07:16

Opar je riziko poprve, pak uz ne. Ja mela v prvnim tehu genitalni opar. Nekolikrat. Vse v poradku.

Siesta1
Kecalka 125 příspěvků 17.12.18 08:13

Pokud jsi prodělala opar, tak miminko je pro němu imunní. Ptala jsem se na to doktorky, protože na opary trpím hodně a taky jsem ho měla v těhotenství někdy na začátku. A nepoužívala jsem žádné léky (řešila jsem to s gynekologem) a opar pak vymizel. Takže žádné obavy :D

ad1
Kecalka 203 příspěvků 17.12.18 08:20

@Verun83 dekuji za uklidneni :)

verrys
Ukecaná baba ;) 1763 příspěvků 17.12.18 08:22

Opar v tehotenstvi je nebezpecny pouze pokud ho mas poprve. Take se mi v tehotenstvi dvakrat udelal opar a vse v poradku.

dickys
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 17.12.18 09:29

Neplas, opar na rtu určitě nebyl důvodem zamlklého tehu (leda bys ho měla poprvé v životě, což bývá provázeno celkovou alterací a mnohocetnym výsevem, což podle popisu nebylo). Já měla v obou těhotenstvích na začátku opar a nic se nestalo. Pak taky hned v šestinedělí :lol: A to mám jinak opar tak jednou za 5 let, holt jiný stav no :D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková natočila další ledové video a hned se rozjely spekulace: „Má vyplakané oči!“

Zatímco v Kanadě mrzne, jako když praští, Lucie Vondráčková (38) svým... číst dále >

Trest za autonehodu? Lucie Gelemová vystřídala v rodině Dádu Patrasovou

Herečce Dagmar Patrasové (62) se celý život bortí přímo pod rukama. Nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >