Kontrola po prodělání oparu 9 tt

Anonymní
17.12.18 06:42

Kontrola po prodelani oparu 9tt

Zdravim a jdu si pro radu :?
Pred rokem jsem na zacatku tehotenstvi mela opar na rtu (trpim na ne nekolikrat rocne), skoncilo to ZT a revizi.
Nyni jsem znovu tehotna (9tt) miminko uz ma tlukouci :srdce:, ale po posledni kontrole 14.12. se mi znovu udelal opar na rtu a na dalsi kontrolu (1.screening) jsem objednana az 7.12. :? Hrozne se bojim, ze opar udelal nejakou neplechu :,( myslite, ze se mi v nemocnici na miminko podivaji kdyz jim tohle reknu, nebo mi reknou at pockam na svou kontrolu? I kdyz se snazim byt v klidu, tak na to porad myslim :(
Dekuji za jakkoukoliv reakci..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4898
17.12.18 06:44

Klid. Taky jsem mela opar a ZT. V dalsim tehotenstvi jsem mela oparu plnou pusu a vse ok. Ultrazvukem diteti nepomuzes, takhle na zacatku cim min, tim lip :srdce: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ad1
203
17.12.18 06:47

@rozand dekuji :hug: budu doufat, ze vse bude dobre.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
17.12.18 07:16

Opar je riziko poprve, pak uz ne. Ja mela v prvnim tehu genitalni opar. Nekolikrat. Vse v poradku.

• Nahlásit
  • Citovat
473
17.12.18 08:13

Pokud jsi prodělala opar, tak miminko je pro němu imunní. Ptala jsem se na to doktorky, protože na opary trpím hodně a taky jsem ho měla v těhotenství někdy na začátku. A nepoužívala jsem žádné léky (řešila jsem to s gynekologem) a opar pak vymizel. Takže žádné obavy :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ad1
203
17.12.18 08:20

@Verun83 dekuji za uklidneni :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2478
17.12.18 08:22

Opar v tehotenstvi je nebezpecny pouze pokud ho mas poprve. Take se mi v tehotenstvi dvakrat udelal opar a vse v poradku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1506
17.12.18 09:29

Neplas, opar na rtu určitě nebyl důvodem zamlklého tehu (leda bys ho měla poprvé v životě, což bývá provázeno celkovou alterací a mnohocetnym výsevem, což podle popisu nebylo). Já měla v obou těhotenstvích na začátku opar a nic se nestalo. Pak taky hned v šestinedělí :lol: A to mám jinak opar tak jednou za 5 let, holt jiný stav no :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama