Kontrola poslední den neschopnosti

Anonymní
27.11.19 13:14

Kontrola poslední den neschopnosti

Přišla vám někomu kontrola v poslední den neschopenky? Den kdy ji ukončíte… Oficiálně se má režim dodržovat do půlnoci, ale přijde mi uhozené aby to zaměstnavatel hrotil když ví že dneska končím a zítra mu do práce přijdu.. aby mi posílal kontrolu? Zajímá mě jestli se to reálné někomu stalo… Prac. Dobu mám klasický dopoledne.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

12190
27.11.19 13:17

Teoreticky kontrola přijít může, protože za ten poslední den normálně dostaneš zaplaceno. Nevidím důvod, proč by neměla. A hlavně na ossz to neví hned, že tě ten den uschopnili. Co se zaměstnavatele týká, pokud je to v prvních 14 dnech, pak klidně může dojít taky, protože ti ten den taky platí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2200
27.11.19 13:21

Jistě, kontrola může přijít kterýkoliv den. Jde o kontrolu od zaměstnavatele nebo ossz?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
789
27.11.19 13:28

Kontrola přišla i další den - ten který jsem byla v práci. A nebyla jsem jediná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12190
27.11.19 13:32
@Evkad píše:
Kontrola přišla i další den - ten který jsem byla v práci. A nebyla jsem jediná.

Jj, to se stát může. Doktoři to posílají poštou myslím, tak se to na OSSZ edostane hned. Jedině, jestli budou ty e-neschopenky, tak to třeba budou vědět hned. Stejně tak jsou firmy, kde mají spoustu zaměstnanců a nemusí si to vždy předat, že ten člověk je už v práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11149
27.11.19 13:42

Mně zas přijde uhozené nedodržovat vycházky a řešit jestli kontrola přijde nebo ne :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.11.19 13:45

Je to prvních 14 takže OSSZ by to řešit vůbec neměla, jen na popud zaměstnavatele… A s ním jsem dneska mluvila že mám ukončení a zítra přijdu… Firma je malá, nemá se tam kdo obcházet…

• Nahlásit
  • Citovat
411
27.11.19 13:52

OSSZ může klidně přijít i v těch 14dnech a nemusí to být na popud zaměstnavatele. Pokud budou třeba kontrolovat někoho u vás v ulici, tak tě můžou jít zkontrolovat taky, když už tam budou. Je to náhoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12190
27.11.19 13:54
@Anonymní píše:
Je to prvních 14 takže OSSZ by to řešit vůbec neměla, jen na popud zaměstnavatele… A s ním jsem dneska mluvila že mám ukončení a zítra přijdu… Firma je malá, nemá se tam kdo obcházet…

Ano, i tak tě ještě dneska můžou zkontrolovat. A OSSZ klidně může přijít taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.19 14:01

Známému přišla poslední den odpoledne. Nebyl doma a nemocenskou mu kvůli tomu nějak pokrátili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20162
27.11.19 14:18
@Anonymní píše:
Přišla vám někomu kontrola v poslední den neschopenky? Den kdy ji ukončíte… Oficiálně se má režim dodržovat do půlnoci, ale přijde mi uhozené aby to zaměstnavatel hrotil když ví že dneska končím a zítra mu do práce přijdu.. aby mi posílal kontrolu? Zajímá mě jestli se to reálné někomu stalo… Prac. Dobu mám klasický dopoledne.

ano, přišla. A co? Je to právo zaměstnavatele a on toho využil. Mou povinností je dodržovat podmínky a tak je dodržuju. Nevidím v tom problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
994
27.11.19 14:32
@kavenka píše:
OSSZ může klidně přijít i v těch 14dnech a nemusí to být na popud zaměstnavatele. Pokud budou třeba kontrolovat někoho u vás v ulici, tak tě můžou jít zkontrolovat taky, když už tam budou. Je to náhoda.

Počkej, já si vždy myslela, že na OSSZ se to posílá až po těch 14 dnech, že to tam DR ani zaměstnavatel dříve neposílá :think: Tak jak by mohli přijít, když o tom neví?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12190
27.11.19 14:40
@terrka83 píše:
Počkej, já si vždy myslela, že na OSSZ se to posílá až po těch 14 dnech, že to tam DR ani zaměstnavatel dříve neposílá :think: Tak jak by mohli přijít, když o tom neví?

No, teoretickyje může zaměstnavatel požádat, případně i lékař. A jinak si myslím, že to na OSSZ posílají hned doktoři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1801
27.11.19 15:17
@P4ja píše:
No, teoretickyje může zaměstnavatel požádat, případně i lékař. A jinak si myslím, že to na OSSZ posílají hned doktoři.

ano první díl neschopenky posílá lékař na OSSZ ihned po vystavení, takže kontrola může přijít kdykoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
27.11.19 21:29

@terrka83 je to jak píšou holky, lékař posílá část neschopenky na OSSZ hned po vystavení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama