Pronajímatelka vyhrožuje udáním za neoprávněně pobíraný příspěvek

• Fotoalbum (3)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
18.11.21 18:55

Kontrola půl roku zpětně

Zdravím. Nacházím se v dost komplikované situaci s bývalou pronajimatelkou, která mi nechce vrátit kauci. Teď vyhrožuje, že mě udá, že jsem pobírala příspěvek na bydlení neoprávněně. S přítelem jsem už nějakou dobu, ale bydlíme spolu oficiálně až teď, 3 měsíce v novém společném bytě. Než jsme se přestěhovali platil si každý sám své bydlení. Pobývali jsme na střídačku v obou bytech. Třeba měsíc u něj, měsíc u mě. Bylo to mezi námi takové nejisté a já, jelikož mám zodpovědnost i za svého syna, tak jsem se nechtěla vzdávat své jistoty a samostatnosti. Takže jsem si radši platila vše sama a přítel občas nakoupil jídlo nebo zaplatil vylet. Jakmile jsme se rozhodli, že spolu půjdeme bydlet do nového, tak jsem příspěvek přestala pobírat. Přítel si ke mě rovnou nastěhoval všechny věci, než najdeme nějaké bydlení. Co si o tom myslíte prosím? Samozřejmě je v tomto sporu mnohem více věcí, které pronajimatelka porušila a nevyhrožuje jen tímhle. Jen by se to sem asi vše nevešlo 😅

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10876
18.11.21 19:08

No řeš si zvlášť tu kauci, zbytek je jen omáčka. Pokud máš hotové vyuctovani a ukončení smlouvy, tak ti jej musí dát. Zbytek co vykláda na to nemá žádný vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.11.21 19:21

@Cenarius vyúčtování bude až někdy v červnu a nevidím důvod, proč bych měla čekat až do června že? 🤷 Být jsem ji v prosinci 2017 prodala a ona mi dala hned nájemní smlouvu. Teď na mě zkouší, že jsou zničena okna a podlahy, přitom okna jsem dřevěná a vlivem počasí a stáří ztrouchnivělá a podlahy jsou opotřebované za ta léta. V bytě jsem bydlela nějakých 15 let, takže vím jak vypadal při prodeji a při ukončení podnájmu. Zkouší na mě neuvěřitelné blbosti :D Chce se soudit, než aby mi vrátila 9000,– Tvrdí mi, že dopis není převzatý. Přitom mi i přišla SMS, že byl dopis předán příjemci 😂 a taky kdyby ho nepřevzala, tak by o něm ani nevěděla že? 😅

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1881
18.11.21 19:25

Akorát chybí informace, proč Ti nechce vrátit kauci. Že by jí leželo na srdci neoprávněné čerpání z eráru je dost nepravděpodobné. Jen tedy upozorňuji, že třeba my máme ve smlouvě vrácení kauce až po konečném vyúčtování všech služeb, které ale správa domu předkládá až někdy mezi březnem a červnem následujícího roku. Obvykle tedy vracíme půlku kauce hned a půlku si necháváme do toho vyúčtování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10876
18.11.21 19:38

@TýnkaPřeháňka jakékoliv zničení majetku musí být doloženo. Ideálně kompletní fotodokumentací při předání do pronájmu a pak při konci. Jinak to nemá jak dokázat.

A kauci ti opravdu nemusí vracet podle toho kdy ty chceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.11.21 19:46

@jezz1e my máme ve smlouvě, že kauci do 7mi dní od skončení nájmu. Mimochodem ukončení nájmu mi také neposlala. Já si myslím, že kauci poslat nechce, protože ji nemá a nebo protože si chce prostě nahrabat. V nájemní smlouvě je psano, že kauce je určena jen k doplaceni poplatků. Nehledě na to, že ona po mě nemůže nic chtít zaplatit jako opravu atd, když v bytě byla dvakrát a absolutně neví, co bylo rozbité při koupi a co se rozbilo během pronájmu :D Zkouší na mě všechno možné, ale na nic prostě nemá nárok a to mi potvrdila i právnička. Kdyby někoho zajímalo, proč jsem se na to udání nezeptal právničky, tak protože to budu řešit až zítra a já samozřejmě nutně ještě dnes potřebovala odpovědi :D za to moc děkuji, za každý názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.11.21 19:49

@Cenarius Samozřejmě to není tak, že bych si jen tak vymyslela, že chci vrátit kauci zrovna teď :D 19.8. jsem předávala klíče od bytu a doteď nemám kauci zpět. Samé výmluvy z její strany. Než jsem ji odkázala na nájemní smlouvu s tím, že kauce do 7 dní, tak mi tvrdila, že kauce se vrací ve vyúčtování. No evidentně sama neví, jakou smlouvu podepisovala :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.11.21 19:55

Celé to vypadá spíš tak, že už sama neví kudy kam, jak tu kauci nemuset vracet, že už kope kolem sebe a začíná vyhrožovat no. Myslí si, že se leknu a nechám to být, ale já se prostě vinná necítím. Přítel může doložit, že si svůj byt platil a já můžu doložit, příjmy které mi chodily na účet. Navíc každoročně jsem měla přeplatky, takže kdyby u mě bydlel v kuse, tak by vyúčtování asi vypadalo jinak 🤷

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1881
18.11.21 20:04

@TýnkaPřeháňka Zas pokud je ve smlouvě, že kauce je na zaplacení poplatků a ona nemá vyúčtování těch poplatků, tak je docela pochopitelné, že jí nechce vrátit, ne. Protože až jí v červnu přijde nedoplatek za dobu, co jsi ta, bydlela, už ho z tebe nikdy nedostane :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.11.21 20:12

@jezz1e tak předběžné vyúčtování se dá udělat. Mám vyfocené budíky z doby, kdy jsem být opouštěla. A ještě k tomu mi sama říkala, že si je vědoma toho, že tam nejsou nedoplatky. A když jsem se jí zeptala, proč by si teda měla nechávat kauci, když nejsou nedoplatky, tak mi neodepsala 🤷

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1881
18.11.21 20:16

@TýnkaPřeháňka Ale to je jen vyúčtování vašich spotřeb, což neznamená, že nevzniknou nedoplatky za celý dům, na kterých se samozřejmě podílíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.11.21 20:17

Tady radši posílám fotku z nájemní smlouvy, ať se chápeme :lol: Ať by to chtěla použít na cokoliv na co je kauce určená, stejně na to má jen těch 7 dní. Což už dávno uplynulo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.11.21 20:20

Teď jsem našla toto

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
18.11.21 20:30

Zakladatelko, podle me jsi ten prispevek brala opravnene. Pokud stale plati, co plativavalo, pro urad je rozhodujici, zda byl na teto adrese partner trvale hlasen. Pokud on tam nemel bydliste, je fuk, ze tam fyzicky byl. Pokud teda te zajimalo i toto…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.11.21 20:44

@Ivana F. No hlavně na to jsem se ptala, jestli mě může pronajimatelka udat a budu muset příspěvky vracet. Jenže je problém v tom, že to s trvalým pobytem platilo, ale už to neplatí 🙄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat