Kontrola ze sociálky u nezletilé matky

Anonymní
8.11.19 12:12

Kontrola socialky u nezletilé matky

Zdravím, je mi 16let a jsem těhotná. Termín porodu mám v březnu bude mi ještě stále 16. Příteli je 18 má práci a plánujeme společne bydlení s miminkem, chci se zeptat jelikož je 100% návštěva socialky co budou kontrolovat. Nemáme žádné zkušenosti se socialkou a proto jsem trochu nervózní a vystrašená, aby bylo všechno v pořádku. Děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19718
8.11.19 12:17

Budou se dívat jestli máš postýlku čistě povlečenou a oblečky na miminko, jestli je v bytě jakžtakž čisto a v místnosti, kde dítě spinká by mělo být okno - nic víc by kontrolovat neměly

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24001
8.11.19 12:30

Včera tu byla taky jedna diskuse https://www.emimino.cz/…alka-370540/
tam nějaké rady taky padly, tak koukni ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
838
8.11.19 12:31

Ještě můžou chtít vidět kočárek, vaničku. Můžou si projít celý byt, aby viděli, v jakém prostředí dítě žije. Určitě ti nebudou prolezat skříně (max. ty s dětským oblečením).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20460
8.11.19 12:34
@Ju21na píše:
Ještě můžou chtít vidět kočárek, vaničku. Můžou si projít celý byt, aby viděli, v jakém prostředí dítě žije. Určitě ti nebudou prolezat skříně (max. ty s dětským oblečením).

proč vaničku? dítě můžu koupat ve vaně na lehátku, nebo v kbelíku
kočárek proč? některý ženský nosí v šátku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19718
8.11.19 12:39

@Ju21na nee, kočárek není povinný, můžeš nosit třeba v nosící bundě, a koupat klidně v umyvadle nebo velké vaně, po bytě také nic nekontrolují
@ka2ka vidím, že jsi to už napsala rychleji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20460
8.11.19 12:45
@stinga píše:
@Ju21na nee, kočárek není povinný, můžeš nosit třeba v nosící bundě, a koupat klidně v umyvadle nebo velké vaně, po bytě také nic nekontrolují
@ka2ka vidím, že jsi to už napsala rychleji :)

já děti koupala ve škopku na prádlo, byl širší než pitomá vanička :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19718
8.11.19 12:53

@ka2ka :) já jsem vaničku měla, byla průhledná růžová to nešlo odolat, ale malá do ní vlezla tak max do 6 měsíců

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5160
8.11.19 12:55
@ka2ka píše:
proč vaničku? dítě můžu koupat ve vaně na lehátku, nebo v kbelíku
kočárek proč? některý ženský nosí v šátku

No tak budou chtít vidět ten šátek. Jasně že kočárek nekontrolují u „normálních“ matek (ve smyslu ve věku, který je u nás pro mateřství běžný, a přiměřeně ekonomicky zabezpečených), ale v podobných případech se prostě může stát, že rodina nemá nic, v čem by dítě přepravila k doktorovi, na procházku… lidi jsou fakt různý. Nicméně šátek se zpravidla nedá sehnat levněji než kočárek, takže bych ho u ekonomicky slabších matek nečekala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20460
8.11.19 13:04
@blobfish píše:
No tak budou chtít vidět ten šátek. Jasně že kočárek nekontrolují u „normálních“ matek (ve smyslu ve věku, který je u nás pro mateřství běžný, a přiměřeně ekonomicky zabezpečených), ale v podobných případech se prostě může stát, že rodina nemá nic, v čem by dítě přepravila k doktorovi, na procházku… lidi jsou fakt různý. Nicméně šátek se zpravidla nedá sehnat levněji než kočárek, takže bych ho u ekonomicky slabších matek nečekala.

třeba mají rodinu co jim pomůže, tak jako podle věku těžko můžeš posuzovat ekonomickou stabilitu tý rodiny, jsou rodiny kde jim je 40 a mají holou pr.del

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5160
8.11.19 13:41

@ka2ka Samozřejmě, ale prostě u holky, co má dítě v šestnácti, se nějaký problém dá čekat spíš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
838
8.11.19 14:57

@ka2ka @stinga Já mám zkušenost, že paní že socialky chtěla vidět i ten kočárek s vaničkou. Kdyby se chtěl používat šátek, ukázal by se šátek. Stejně tak vanička - stačilo jí ukázat klasickou vanu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
838
8.11.19 14:58
@blobfish píše:
@ka2ka Samozřejmě, ale prostě u holky, co má dítě v šestnácti, se nějaký problém dá čekat spíš :nevim:

Naprostý souhlas :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1598
8.11.19 15:41

Mít dítě v 16, tam bude nejspíše nějaký problém v rodině..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.19 16:29

@korneli jaký problém v rodině? Žádný není, a v dnešní době si myslím že to je už normální, že holky mají i v 16ti miminka. Navíc jsme miminko plánovali a přítel se stará :*

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat