Kontrola těhotných OSVČ při PN

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 13:51
Kontrola těhotných OSVČ při PN

Ahoj holky, jste některá jako OSVČ na neschopence? Máte zkušenosti s kontrolami? Zda chodí v těchto situacích a kdy nejčastěji?

Reakce:
Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20069 příspěvků 31.10.18 13:56

Pokud si na PN jako riziková těhotná, budou ti chodit kontroly jako komukoliv jinému. Tzn. že ti můžou přijít kdykoliv, opakovaně, nebo ani jednou.
Vzhledem k tomu, že je pořád hodně čekajících, co tuto PN zneužívají, tak ty kontroly od doby, co zrušili neomezené vycházky, chodí celkem dost, ale zase si nepředstavuj, že přijdou každej tejden, na to nemají kapacity. Ale záleží, kde bydlíš, kolik je tam lidí, jak velký máte daný OSSZ, prostě ti to nikdo pořádně neřekne.

P4ja
Kelišová 6611 příspěvků 31.10.18 13:58
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jste některá jako OSVČ na neschopence? Máte zkušenosti s kontrolami? Zda chodí v těchto situacích a kdy nejčastěji?

Můžou normálně přijít, jako každému. Ale záleží na OSSZ atd. Podnět mohou dát i lékaři a nebo zaměstnavatelé. Jinak, pokud máte poblíž nějakého „recidivistu“, co je v PN, tak u nás třeba berou i ty, kteří jsou kolem.
Já za celé rizikové nikoho neměla a kamrádce přišli 3×.

lachtanice86
Kelišová 6643 příspěvků 31.10.18 14:02
@Anonymní píše:

Stačí být doma když nemáš vycházky a tohle řešit nemusíš ne?

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25247 příspěvků 31.10.18 14:05
@Anonymní píše:

Osvč se vyplati nechopenka? :think:

1mila2
Kecalka 393 příspěvků 31.10.18 14:08

@jenny.fields pokud si plati dobrovolne nemocenske pojisteni, tak se vyplati ;)

iva8819
Nováček 7 příspěvků 31.10.18 14:19

chodí,měla jsem vycházku hodinu dopoledne,zbytek odpoledne a něco před 12 hod.paní přišla.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 14:20
@lachtanice86 píše:
Stačí být doma když nemáš vycházky a tohle řešit nemusíš ne?

Já nechápu, že má pořád někdo potřebu odpovídat na něco, na co se nikdo neptal.

monty.python
Kecalka 283 příspěvků 31.10.18 14:23
@Anonymní píše:

To se poptej v okolí, třeba u nás chodí kontrola až kolem šesté-sedmé večer, ale třeba u sestry v 90% jen dopoledne, je už jiný okres ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 14:27

Prijit urcite mohou. Ja jsem byla domluvena se svym doktorem, ze kdyby neco, staci rict. :jazyk: odjela jsem si vpohode i na tyden pryc a vychazky neresila :oops:

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20069 příspěvků 31.10.18 14:30

u nás třeba jeden čas chodili hodně těsně okolo začátku/konce vycházkových hodin. Takže když byly vycházky od dvou odpoledne, přišli v půl druhý. Zase téměř vůbec nechodili večer. Ale fakt je to kus od kusu.

lachtanice86
Kelišová 6643 příspěvků 31.10.18 14:35
@Anonymní píše:
Já nechápu, že má pořád někdo potřebu odpovídat na něco, na co se nikdo neptal.

A já nechápu jak se může někdo ptát na něco tak jasného. Pokud si na pn a ossz ji vyplácí tak máš i svoje povinnosti a mezi nimi je i být doma když nemáš vycházky. Tečka. A na otázku kdy chodí kontroly, to snad nemyslíš vážně, kontroly chodí namátkově.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 14:47
@lachtanice86 píše:
A já nechápu jak se může někdo ptát na něco tak jasného. Pokud si na pn a ossz ji vyplácí tak máš i svoje povinnosti a mezi nimi je i být doma když nemáš vycházky. Tečka. A na otázku kdy chodí kontroly, to snad nemyslíš vážně, kontroly chodí namátkově.

Ptala jsem se na zkušenosti ostatních. Tvoje soudy a domněnky mne nezajímají. Tečka.

lachtanice86
Kelišová 6643 příspěvků 31.10.18 17:01
@Anonymní píše:
Ptala jsem se na zkušenosti ostatních. Tvoje soudy a domněnky mne nezajímají. Tečka.

Máš dané povinnosti jako nemocná, to není domněnka. Si to někde najdi. Soud by zněl asi takhle, pokud si schopná lítat venku i mimo vycházky tak asi nemáš na pn co dělat. Moje bylo jen konstatování faktů.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Kazma nesplnil slib! Místo práce se jen baví a fanoušky nudí k smrti a kopíruje komika

Dříve svými kontroverzními kousky přiváděl lidi k šílenství, dnes je nudí k... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >