Kontrola v těhotenství až po 6 týdnech

28.3.21 23:51

Kontrola v těhotenství až po 6 týdnech

Ahoj holky. Prosím, chodila jste některá z vás do poradny až po 6 týdnech? Dnes jsem 30tt, naposledy jsem byla v poradně ve 26 tt a jdu až ve 32tt a rovnou i na ten poslední velký utz. Když mě doktorka objednávala, tak mi to ani nepřišlo, ale dnes, po 4 týdnech od poslední kontroly, už začínám být trošku nervózní a je to na mě dlouhé :D Tak se chci zeptat, zda je to normální praxe, nebo mám zase něco extra :roll: Musím tedy říct, že ještě v tom 26tt jsem byla na OGTT, laborka poslala dr. výsledky a ta mi napsala mail, že jsou v naprostém pořádku. Ve 28tt jsem si klepla na sestřičku na injekci kvůli Rh - a zítra si mám klepnout na sestřičku na odebrání krve, na poslední krevní obraz, ale k doktorce se nedostanu. To až za ty dva týdny. No jsem z toho prostě nesvá :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
433
29.3.21 00:14

To je docela dlouhá doba, zase na druhou stranu má asi kazdej gyndar jiný postupy.Ja měla naprosto bezproblémové těhotenství ale po 4 týdnech jsem měla vždy kontakt v poradně…a od toho 36 TT tě přebírá tuším porodnice. Takže vychází delší prodleva už dříve??? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
29.3.21 00:16

Jinak tě chápu chceš se na mimco podívat :* ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1329
29.3.21 00:18

Nemáš nic extra :D Mám to podobně, na kontroly chodím co 4-5 týdnů. Jednou to taky myslím vyšlo na 6 týdnů. Doktoři teď začínají omezovat počet kontrol a ultrazvuků, protože jim je pojišťovna prostě neproplácí.
Můj doktor mi dal před prvním screeningem papír, kde je vypsaný počet kontrol a které proplácí pojišťovna. Pokud bych měla problém, tak samozřejmě můžu přijít, ale pokud bych chtěla kontrolu nebo ultrazvuk jenom pro klid duše, tak už si ho musím zaplatit.
Seznam je:
6-8 týden (potvrzení těhotenství), 10-11 týden - odběry na screening a screening, 17-18 týden - základní druhý screening, 25-26 týden - poradna, utz, oGTT, 30-32 týden - poradna, odběry, utz, 36-37- poradna, utz, kultivace, 38-39 - poradna a předání do nemocnice. Je to tak trošku orientační, ten druhý screening jsem měla placený a později a ogtt je taky až do 28. týdne, ale tak nějak zhruba to sedí.
Teď, když už cítím pohyby, tak mě to tolik neznervózňuje, ale musím říct, že ze začátku mě to trošku deptalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
29.3.21 06:16

Já jsem chodila po měsíci až ve 34 tt jsem začala chodit každý týden :* od 38 tt začali mimčo natáčet :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1902
29.3.21 07:50

Můj dr. dělá kontroly nejdéle po 3 týdnech i u bezproblémového těhotenství. Po 6 nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.3.21 07:56

Někdy v tuhle dobu jsem měla jednu kontrolu, kdy jen naměřil ozvy a nazdar. Kdybych to věděla, tak tam ani nejdu. Tak třeba o takovou kontrolu jsi přišla. :)
A doufej že ti do toho ještě nepřijde covid, já mám zítra TP a kontrolu jsem neměla od 11.3. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
29.3.21 07:56

Ano, také to tak mám. Před dvěma lety jsem chodila častěji, ale doktor mi to teď vysvětloval, že od pojišťoven jsou stanoveny nově jinak kontroly. V začátku těhotenství jich je hodně a pak méně, a delším rozestupem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
640
29.3.21 07:58

Moje doktorka si mě zvala každé 4 týdny, ale od té dob, co jsem cítila pohyby, mi ultrazvuk dělala jednou. A popravdě bych si klidně ty prohlídky protáhla - bezproblémové těhotenství a doma jsem si občas zkontrolovala ten svůj strašně nízkej tlak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
659
29.3.21 08:17

Chodím každé 4 týdny. Dokud jsem necítila pohyby tak to bylo hrozně dlouhé čekání na další kontrolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
135
29.3.21 08:32

Moja doktorka robi kontroly po 6 tyzdnoch. Samozrejme, ked je nejaky problem, mozem prist a ochotne vysetri, ale inak 6 tyzdnov a basta. Pri prvom dietati to bolo straaaaasne dlhe cakanie, teraz pri druhom som rada, ze tam furt nemusim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 08:52

Kontroly po 4 tydnech od zacatku, ted bude poprve po 3 tydnech (v 32 tt) + 2× screening, ogtt, utz stitne zlazy (posila vsechny) + jsem sla jednou akutne v 28 tt kdyz jsem nemela dobry pocit ze zmeny u pohybu (tyden pred planovanou kontrolou).

• Citovat
  • Nahlásit
29.3.21 09:10

@Lily-of-the-valley

No tak to je hezký. :,( Já mám covid naštěstí už za sebou, před necelým měsícem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.3.21 09:12

A děkuji všem za příspěvky. :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5912
29.3.21 21:53

Já měla kontroly po 6 týdnech po celou dobu těhotenství a poslední po 5 týdnech. V 37+2 jsem rodila. Natáčení ozev jsem nestihla ani jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat