Kontrola zásilky před zaplacením dobírky

Anonymní
11.11.20 07:24

Kontrola zásilky před zaplacením dobírky

Dnes by mi měli dovést kurýr balík, za dost peněz je to zboží z bazaru, je možné před zaplacením dobírky nahlédnout jestli je v zásilce opravdu to co má aby tam nebyly tředa šutry?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17512
11.11.20 07:29

Ne, přepravce nesmí balík otevřít před zaplacením.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.20 07:31

Takže je to hop nebo trop?

• Citovat
  • Nahlásit
23713
11.11.20 07:49
@Anonymní píše:

Ano, vlastně je. Záleží, odkud objednávala, jaký je tam systém hodnocení, případně i záruka toho serveru. Třeba Aukro se určitým způsobem za ksefty na jejich stránkách zaručuje. Případný spor a vrácení peněz se řeší přes ně. jinsk bohužel, je to hop trop. Proto dražší věci jen z ruky do ruky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.20 07:56

@Mar__tanka1983 byl to bazoš. ikdyž zatím jsem z tama vždy měla vše ok. bohužel toto bylo pro nás daleko. Ano aukro vím že to tak ma tam se dokonce skenuje občanka.

• Citovat
  • Nahlásit
5249
11.11.20 08:00

Bohužel nelze. Ale systém nechápu… Přece dobírka je od toho aby se zboží zkontrolovalo, a spousta eshopu píše že se má zboží před předáním zkontrolovat. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4000
11.11.20 08:00
@Anonymní píše:
@Mar__tanka1983 byl to bazoš. ikdyž zatím jsem z tama vždy měla vše ok. bohužel toto bylo pro nás daleko. Ano aukro vím že to tak ma tam se dokonce skenuje občanka.

Na aukru se občanka určitě neskenuje, alespoň dříve, jinak bych tam neměl účet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.20 08:03

@mackA159 práve proto se ptám, taky to nechcápu. přece akorát myslím na poště jde že když je balík poškozen tak možná lze otevřít jestli je zboží v pořádku a tak zkontorolovat. Ale pak přece dobírka slouží pouze k tomu že balík opravdu dojde ale clovek neví co b něm je pokud není průhledný…

@Zumpa nevím jak dlouho to je ale při změně jména to požadovali…

• Citovat
  • Nahlásit
12193
11.11.20 08:10
@mackA159 píše:
Bohužel nelze. Ale systém nechápu… Přece dobírka je od toho aby se zboží zkontrolovalo, a spousta eshopu píše že se má zboží před předáním zkontrolovat. :think:

Nene, zkontrolovat se ma vzdy, jestli neni balik poskozeny. Nikoli jeho obsah. Za obsah dopravce neruci, ruci jen za to, ze ho neposkozeny doruci.

Příspěvek upraven 11.11.20 v 08:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5554
11.11.20 08:10
@mackA159 píše:
Bohužel nelze. Ale systém nechápu… Přece dobírka je od toho aby se zboží zkontrolovalo, a spousta eshopu píše že se má zboží před předáním zkontrolovat. :think:

Ano zkontrolovat, ALE POSKOZENI zasilky. Nikoliv, se tim prohrabat jen tak, aby clovek vedel co tam je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24275
11.11.20 08:15
@Anonymní píše:

Přesně tak. Otevření ti dovolí jen při poškození obalu, aby se vyhnuly vypisování formuláře. Tam už je právo na tvé straně a mohla bys jim to nepřevzít, tak ať si to radši otevřeš. Ale pokud je obal OK, tak nesmí dovolit otevření předem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17542
11.11.20 08:16
@Anonymní píše:
@mackA159 práve proto se ptám, taky to nechcápu. přece akorát myslím na poště jde že když je balík poškozen tak možná lze otevřít jestli je zboží v pořádku a tak zkontorolovat. Ale pak přece dobírka slouží pouze k tomu že balík opravdu dojde ale clovek neví co b něm je pokud není průhledný…@Zumpa nevím jak dlouho to je ale při změně jména to požadovali…

Ne na poště, tě to otevřít a zkontrolovat nenechají. Můžeš to hned reklamovat, pokud je poškozený obal. A u nás to nejdřív převezmeš, a potom to můžeš reklamovat kvůli obalu. Teď jsem přemýšlela, jestli je to správně. Protože jsem vyzvedávala clip rámy. Ale to, že to mám nechat na poště jsem zjistila až ve chvíli, kdy mně vydali už převzatou zásilku z toho okýnka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17542
11.11.20 08:18
@Aspera píše:
Přesně tak. Otevření ti dovolí jen při poškození obalu, aby se vyhnuly vypisování formuláře. Tam už je právo na tvé straně a mohla bys jim to nepřevzít, tak ať si to radši otevřeš. Ale pokud je obal OK, tak nesmí dovolit otevření předem.

Mně řekli, že to musím převzít. I když byl obal poškozený. :( A pak jsme vypisovali reklamaci. Jak to tedy je správně?? U nás otevřou to okýnko vždycky až potom, co jim podepíšeš převzetí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.11.20 08:20

Já měla nedávno objednaný balík na dobírku s docela velkou částkou, zeptala jsem se kurýra, jestli mu nevadí, když balík ještě před předáním peněz před ním rozbalím a neměl s tím vůbec problém

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24275
11.11.20 08:22
@P4ja píše:
Mně řekli, že to musím převzít. I když byl obal poškozený. :( A pak jsme vypisovali reklamaci. Jak to tedy je správně?? U nás otevřou to okýnko vždycky až potom, co jim podepíšeš převzetí.

Takže asi dle kurýra. Mě to jednou dovolili, krabice poškozená, tak ať na ní kouknu a uvidíme jak to dopadlo. Bylo to OK, tak se víc neřešilo. Bylo to doma ne na poště, tam jsou hledat balík až poté co jsou papíry vyřízené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama