Kontrolní vážení miminka

12
4.10.20 18:29

Kontrolní vážení miminka

Ahoj maminky, mám takový dotaz.. :? malý má žloutenku, včera mu byly 3 týdny a už v porodnici jsme měli problém, že pil málo, u kojení si dával hrozné pauzy v sání a usínal u toho. Ve čtvrtek měl u doktorky menší váhu, asi o 90g, než když nás pustili z porodnice, tak říkala, že mám pořídit váhu a vážit před a po kojení (jak jsem to dělala v porodnici). No tak jsme ji pořídili, kojím vždy 15 minut z jednoho a 15 minut z druhého prsu a malý podle váhy vypil vždy jen tak 30ml. V porodnici mi říkali, že co mililitr, to gram. No a já se ptám, není to kravina? Vždyť každá maminka má jinou hustotu toho mléka a tím pádem může vážit některé v ml více než gram, některé méně.. :nevim: no neptala bych se, kdybych mu dneska neodstříkala ještě zvlášť mléko, 30ml, při kojení vypil podle váhy 35ml, to vážil 3020g, tak jsem mu dala ještě těch 30ml z lahvičky a váha neměřila jen 3040g, místo 3050g. :nevim: a já mám hlavně strach, aby drobeček nehladovel a zase mu určitě nechci cpát umělé mléko, když vím, že málo papá jen kvůli té žloutence. :( už v porodnici mu ho cpali a pak nechtěl bradavku. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12
4.10.20 18:30

Ještě jsem zapomněla podotknout, porodní váha 3150g a prcek narozený o měsíc dříve. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4788
4.10.20 18:31

Musíš počítat že u toho kojení se taky vycura a vykadi, tudíž se váha sníži.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4788
4.10.20 18:33

Upřímně, pokud chodíte častěji k dr, což zřejmě jo kvůli té váze a jako novorozenec.. Tak bych váhu vyhodila. Zbytečně tě stresuje..nebo vaz jen jednou za den, ne 100×, jinak se zbláznis, věř mi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17001
4.10.20 18:36
@mackA159 píše:
Musíš počítat že u toho kojení se taky vycura a vykadi, tudíž se váha sníži.

Ne, dítě se váží v plence a je úplně jedno jestli má moč v močovým měchýři nebo v plence, váži to pořád stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4788
4.10.20 18:38
@Janli píše:
Ne, dítě se váží v plence a je úplně jedno jestli má moč v močovým měchýři nebo v plence, váži to pořád stejně.

My vždycky vážili komplet nahý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17001
4.10.20 18:41
@mackA159 píše:
My vždycky vážili komplet nahý.

Jo, na převážení u lékařky ano, ale při kontrole váhy před a po kojení se dítě váží oblečený a v plence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8004
4.10.20 19:41
@VeeVeee píše:
Ahoj maminky, mám takový dotaz.. :? malý má žloutenku, včera mu byly 3 týdny a už v porodnici jsme měli problém, že pil málo, u kojení si dával hrozné pauzy v sání a usínal u toho. Ve čtvrtek měl u doktorky menší váhu, asi o 90g, než když nás pustili z porodnice, tak říkala, že mám pořídit váhu a vážit před a po kojení (jak jsem to dělala v porodnici). No tak jsme ji pořídili, kojím vždy 15 minut z jednoho a 15 minut z druhého prsu a malý podle váhy vypil vždy jen tak 30ml. V porodnici mi říkali, že co mililitr, to gram. No a já se ptám, není to kravina? Vždyť každá maminka má jinou hustotu toho mléka a tím pádem může vážit některé v ml více než gram, některé méně.. :nevim: no neptala bych se, kdybych mu dneska neodstříkala ještě zvlášť mléko, 30ml, při kojení vypil podle váhy 35ml, to vážil 3020g, tak jsem mu dala ještě těch 30ml z lahvičky a váha neměřila jen 3040g, místo 3050g. :nevim: a já mám hlavně strach, aby drobeček nehladovel a zase mu určitě nechci cpát umělé mléko, když vím, že málo papá jen kvůli té žloutence. :( už v porodnici mu ho cpali a pak nechtěl bradavku. :zed:

Jestli mu dávali UM už v porodnici, budeš to mít malinko těžší, ale nebála bych se toho.
Prvořadě bych ihned přestala vážit před a po kojení. Jestli je miminko spavé, tak se čekáním na mléko vysílí a pak bude usínat o to víc.
Kojila bych na požádání (tj. klidně po půl hodině) a ihned po tom, co zabrečí, k prsu. Žádná váha. Převážit můžeš třeba každý večer, ať máš kontrolu.
Při kojení ho udržuj vzhůru, lechtej na bradičce atd. Pokud saje, nech ho klidně i déle něž těch 15 minut (vůbec bych ho neomezovala).
Pokud spí dlouho, na kojení bych budila.
Pokud má okamžiky, kdy bradavku po kojení ještě žužlá, nechala bych ho - prsa potřebují co nevíc stimulovat.
A jestli si nejsi jistá, jestli saje efektivně a jestli máš správné polohy, pozvi si nějakou dobrou laktační poradkyni, ať tě zkoukne (třeba z mamila.sk, je tam seznam proškolených).
To zvládnete!!!
Edit: a nedávat lahvičku!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
4.10.20 20:17

Myslím že ty váhy nejsou dost přesný a někdy to nesedí a my jsme z toho akorát vystresovany. Můžeš zkusit jist třeba silný vývary, prý jsou dobrý na kvalitní mlicko… A ještě bych si spočítala kolik mlicka má denně vypít, tj. 150-180ml na kg, to máme x3=450-546 a vydel si to počtem kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama