Kontrolované hodnoty při těhotenské cukrovce

53
16.2.16 09:53

kontrolované hodnoty při těhotenské cukrovce

Ahoj maminy, prosím o radu Vás, které máte těhotenskou cukrovku. Jaké hodnoty Vám vychází při dietě, když se doma přeměřujete glukometrem? Děkuji za odpovědi :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

50155
16.2.16 10:02

Pokud byla dieta správně nastavená a fungovala, lezly mi z toho zcela normální hodnoty, nalačno do nějakých 5, po jídle do 7,5.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
16.2.16 10:05

Ja mam prave na lacno vetsinou vyssi hodnoty, nic hrozneho, pak po jidle do tech 7,5 se taky vejdu, ale obcas i dietu porusim nejakym kousekm cokoladky a bojim se pak vdzycky, aby to nejak neublizilo miminku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50155
16.2.16 10:08

Pokud se bojíš, tak proč to porušuješ?
Ale jinak čtvereček hodněprocentní čokolády denně se na glykémii prakticky neprojeví. V každém případě bych svoje hodnoty a dietu konzultovala se svým doktorem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
16.2.16 10:11

Tak porusim to treba jednou za 14 dní, kdyz uz je chut na sladke vylozene velka :-D s doktorem to samozrejme konzultuji, jen me zajimalo jakych hodnot dosahuji jine maminky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
16.2.16 10:17

Ahoj ja mam problemy s hodnotama nalacno vetsinou 5,5, 5,6, 5,8. Pres den je to ok nikdy jsem nemela vic nez 7. Uz jsem z tech rannich hodnot na palici, zkousim upravovat vecere jak se da, ale nic nepomaha :zed: Bojim se, ze mi budou chtit dat inzulin. Jinak dietu drzim striktne, vazim potraviny podle predepsaneho jidelnicku, sladkost naprosto zadne. Mam pocit, ze ten glukometr, co mam pujceny meri spatne. Mamka ma taky cukrovku a kdyz jsem se zkousela nalacno zmerit na jejim glukometru, mela jsem dvakrat za sebou pod 5. Tak nevim :nevim: Jinak snaz se tu dietu fakt dodrzovat, neni to na porad, i kdyz nekdy je ta chut na sladke priiisernaaa!!! Vzdy si ale reknu, nesmis podlehnout!!! Kvuli miminku!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
16.2.16 10:33

@ugluk Ahoj, mohla bys prosim napsat, co sis napr. davala k 1. a 2. veceri? V kolik hodin? Ja bojuju s lacnou glykemii, tak zkousim, co se da. Zatim vzdy nad 5,1 :( V poradne rikajo a vyzkousela jsem: 1. vecere v 6 - maso 100g, brambory ci jina priloha do 200g (to nikdy nesnim, je to hromada), zelenina 150g. 2. vecere mezi 8 a 9 h - kefir, jabko, krajicek chleba, zeleninova polevka. Zkousela jsem 2. veceri i vynechat a to byla rano glykemie 5,5 (nejnizzsi z namerenych).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50155
16.2.16 10:33

Čtvereček 70 a vícprocentní čokolády jednou za 14 dní fakt není porušení diety, to má stěží jeden gram cukru a navrhla mi to sama, jinak velmi přísná, diabetoložka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
16.2.16 10:35

Nemám osobní zkušenost, ale kamarádka měla ty hodnoty pořád vysoký, i když dietu dodržovala, dostala píchanej, a i tak měla ty hodnoty pořád hodně velký, nic nepomáhalo, aby byly v normálu, ale miminko s enarodilo zdravý, v termínu, akorát velký. snad tě to trochu uklidní :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50155
16.2.16 10:36

@Lorink nevím, jestli úplně poradím, já mívala problém jiný - nalačno zcela OK, ale bojovala jsem s hodnotou po snídani. K druhé večeři jsem si dávala třeba taky ten kefír, hrst oříšků nebo mandlí, kousek netučného sýra… Každopádně teď mám normální cukrovku a ta se mi projevuje právě hodně vysokou lačnou glykémií (po snídani to paradoxně klesá :zed: ) a to se mi zatím za skoro rok vychytat moc nepovedlo, vyfasovala jsem metformin, ale to už tak nehrotím, protože už nejde o dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama