Kontroluje se vrácení daně na manželku?

Anonymní
13.8.15 14:10

kontroluje se vrácení daně na manželku?

Hezký den,
zajímalo by mě, zda někdo kontroluje vrácení daní za manželku a nebo se to opravdu odehrává pouze v rovině toho čestného prohlášení? Bavila jsem se se známou a ta se,,chlubila" tím, že i když měla minulý rok na mateřské víc jak těch 68 000kč, tak to zkusili, ona napsala čestné prohlášení a daně jim vrátili i za ní. To to nikdo nekontroluje nebo jak je to? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1243
13.8.15 14:14

Mno mam za to, ze by muselo prijit udani na konkretni osobu, ze pobrala neopravnene. Bezne se to myslim nekontroluje, to by si jinak zkontrolovali sami a nevyzadovali cestne prohlaseni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.8.15 14:17

@RoseK je mi to právě divný, protože asi kdyby to měli kontrolovat tak se ukontrolujou, ale na druhou stranu je mi divný že je to fakt tedy jen na základě toho čestného prohlášení a vlastně o důvěře. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
1243
13.8.15 14:21

Prave proto se to jmenuje cestne prohlaseni ;) svagrova dela na FU a rika, ze tomu proste musi verit, ze proste na to nemaji ani cas to kontrolovat, jen kdyby prislo udani. Pak samozrejme mastna pokutka a vraceni penez.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
13.8.15 14:22

Prostě Češi. Pokradu co můžu :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
13.8.15 14:33

Pokud si částku vydělala znama, bokem,, treba pecenim dortu, tak by to ani FU nezjistil, ale kdyby nejak ofico, mela bych strach, ze se to po case provali a ja budu mit opletacky…ale kazdy jsme jiny :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10749
13.8.15 14:40

Jestli se chlubí. tak ji časem někdo napráší. Případně na ni přijdou v rámci kontroly jiného subjektu, pokud nemá příjem načerno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7405
13.8.15 14:42

Tak ta znama mi prijde trosku prihloupla. Podvadi a jeste se tim chlubi :zed:. Takhle je jenom otazkou casu, kdy ji nekdo naprasi a financak ji to spocita. Nehlede na to, ze pokud mela prijem jenom z materske (pripadne od zamestnavatele - vybrana dovolena), tak tam staci, aby se zavedlo vhodne parovani dat ze statnich databazi… a je vymleto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5943
13.8.15 14:51

Záleží na tom, jak si ty peníze vydělal. Pokud klasickým zaměstnáním v normální firmě, tak bych asi z toho nespal, je otázka času, kdy se na to přijde.
nejsme si jist jaká je tam promlčecí doma - mám za to, že 5let (ale fakt nevím) a jak na to přijdou, budou šťourat ve všem - i třeba zda neoficiálně něco nepronajímá apod.

Pokud si je viděla „mimoevidenčně“ - tak pokud jí nikdo neudá (o což si ovšem koleduje tím, že to všude hlásá), tak to s vysokou pravděpodobností nezjistí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
13.8.15 14:54
@Anonymní píše:
Hezký den,
zajímalo by mě, zda někdo kontroluje vrácení daní za manželku a nebo se to opravdu odehrává pouze v rovině toho čestného prohlášení? Bavila jsem se se známou a ta se,,chlubila" tím, že i když měla minulý rok na mateřské víc jak těch 68 000kč, tak to zkusili, ona napsala čestné prohlášení a daně jim vrátili i za ní. To to nikdo nekontroluje nebo jak je to? :nevim:

kontroluje se to namátkou nebo na udani ;)

• Citovat
  • Upravit
3791
13.8.15 15:15

A fakt na matterske? Rodicak se tam totiz nepocita.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8287
13.8.15 17:16
@Dundee2 píše:
Záleží na tom, jak si ty peníze vydělal. Pokud klasickým zaměstnáním v normální firmě, tak bych asi z toho nespal, je otázka času, kdy se na to přijde.

já bych naopak řekla, že tady ta šance na něco přijít je minimální, daleko menší, než kdyby byl pán OSVČ. protože zaměstnavatel nic neověřuje (má čestné prohlášení) a z finančáku budou kontrolovat zaměstnavatele, ne zaměstnance - tedy budou kontrolovat, zda zaměstnavatel správně spočítal a odvedl procenta a zda k uplatněným slevám má řádné podklady (tedy opět to čestné prohlášení). navíc co ex roky podnikal, tak mezitím co třeba OSSZ a VZP dělaly kontroly co dva roky pravidelně, tak z finančáku měl za těch patnáct kontrolu prakticky pokaždé jenom na vlastní vyžádání (jako zní to blbě :) ale v podstatě šlo o to, že jsme se někde účetnictví v něčem sekli a nejjednodušší způsob nápravy byl požádat o kontrolu finančák a na základě výsledku se to pak dalo dohromady - asi dvakrát? plus tedy jednou taková rychlovka hned nazačátku, když se stal plátcem DPH)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10749
13.8.15 17:21

@sagina ono se to dle naší účetní trochu mění a pod Babišem FÚ přitvrzují - třeba pražský „daňově kontrolní ráj“, kde na firmu vycházela kontrola jednou za 105 let, se rozdělil mezi méně vytížené úřady v jiných krajích a kontroluje se.
Samozřejmě nevím, jak moc řeší takovéhle „malé ryby“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.8.15 19:25

O rodičák nešlo, šlo o mateřskou. Prý to přešvihla o necelou tisícovku. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
8287
13.8.15 20:20

@Knihomyš fakt? nicméně jde o to, co kontrolují - ohledně zaměstnanců nám fakt kontrolovali jenom správné podklady a výpočty. jestli ty podklady (různá potvrzení a čestná prohlášení) jsou nebo nejsou pravdivé, to už není věcí zaměstnavatele, on to nemá jak ověřit, takže to těžko může být předmětem kontroly zaměstnavatele, nikdo to nezjišťoval. důležité bylo, že byly, měly všechny náležitosti, byly řádně uplatněné. umím si představit, že by se po pravdivosti těch potvrzení šlo třeba v případě, že by někdo podal udání na Vencu Vomáčku, že si žije nad poměry a pobírá nezdaněné peníze - pak že by se šlo cíleně za jeho příjmy (tedy ne kontrola zaměstnavatele, ale kontrola Venci Vomáčky), pak by se to zjistit mohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama