Kontroly ke konci těhotenství - aktuálně

60556
7.9.20 20:07

Kontroly ke konci těhotenství - aktuálně

Ahoj, prosím o radu.. Začínám 34 tt
Když pominu, že utz ve 32 tt byl asi 10 vteřin, mám další kontrolu až 36 tt.. Jinak nic.. A protože už je to dlouho, co jsem zažila kontroly se starším - od 34 tt co týden, prosím radu.. Jak probíhaly vaše kontroly ke konci? Kdy Vám dělali ster na streptokoka, chodily jste na ozvy? U mě se nic takového neděje a dle slov dr ani dít nebude.. A to mě dost máte :think: děkuji za jakýkoliv postřeh ????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9441
7.9.20 20:12

@martina.se
32tt třetí screening. Další kontrola až v 36 tt ( jen vaginální vyšetření + stěr na streptokoka). Další kontrola v 38 tt ( monitor + opět vaginální vyšetření). To samé 39tt a teď i 40tt. Po termínu předání do nemocnice a kontroly po 2 dnech. Při vstupní prohlídce by měl být ultrazvuk a odhad velikosti miminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19081
7.9.20 20:12

U me se to taky nedelo, ozvy mi dr naplanovala az nekdy na 38tt a to uz sem byla po porodu. Ja ke konci chodila asi po 3 tydnech na utz, ale spis proto, ze sem mela rizikove a dr si me vic hlidala, nez nekoho kdo byl cele těhotenství bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5885
7.9.20 20:15

Ve 36+2 jsem dostala další termín za týden, to půjdu poprvé na monitor. Vzala mi už i stěry na streptokoka, pro jistotu, protože druhé dítě jsem rodila 37+3 a výsledky se nestihly. Do té doby jsem chodila každé čtyři týdny, jen ten poslední interval byl možná jen 3 týdny, to teď nevím z hlavy jistě. Ale okolo toho 32 tt mi určitě ještě dávala další termín až za čtyři týdny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
859
7.9.20 20:18

U mě kontrola 25 tt, pak 31 tt a 37 tt stěr má streptokoka a odhad váhy, teď bych měla chodit po týdnu a 39+něco do porodnice. Jsem 38+0 a ozvy jsem stihla 2×, měla bych je stihnout ještě jednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
877
7.9.20 20:40

Kontrola 30+0 ultrazvuk, dneska 34+4 stěr na streptokoka a ultrazvuk, objednaná jsem na 36+4 na další kontrolu (ozvy ještě točit nebudou) a potom se teprve uvidí i podle toho, jestli se malá otočí hlavou dolů, nebo zůstane KP :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5324
7.9.20 20:40

Od letošního roku je hodně změn. Ozvy se už skoro nedělají pokud nemáš rizikový. Jinak až po termínu porodu. Streptokoka mě dělali. Utz jsem měla v nějakým 30tt a pak až v porodnici po termínu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60556
7.9.20 20:42

@JancaS84 jo, úplně koukám.. Dřív takové důkladné kontroly a teď toto.. Musím říct, že jsem celkem nepříjemně překvapená :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.9.20 20:43

Ve 36tt mi obvodní gynekolog udělal stěry na streptokoka a pak už jsem na kontroly nechodila. Porod týden před termínem.
Byly vedra a bylo mi řečeno, že ozvy už se podle nových doporučení dělají až od 40tt. a šahat jsem si do sebe už nechtěla nechat, protože k čemu??? Dítě už bylo donošené a ty nálezy čípku jsou naprosto matoucí. Někdo je bez nálezu a druhý den porodí a někdo má předporodní nález měsíc před porodem.
Navíc mě děsilo čekat každý týden hodiny na poradnu (jsem z Prahy). A děsilo mě s tím břichem i to cestování.
Takže jsem si v klidu užila poslední měsíc doma bez stresů a cestování.

• Citovat
  • Nahlásit
60556
7.9.20 20:43

Holky, děkuji moc :kytka: jsem dost v šoku, dřív člověka víc kontrolovali, teď je to úplně jiné :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
7.9.20 20:58

Já byla tuším ve 34tt na 3. screeningu u svého gynekologa, pak jsem od 36tt docházela do porodnice. Kontroly v porodnici každý týden, vždy natočené ozvy. Stěr na streptokoka udělaný na prohlídce v porodnici (moje doktorka ho nedělá, ne všude jsou na to zařízení).
Ještě doplním, že toto vše bylo letos na jaře (porod začátkem května), jednalo se o Prahu.

Příspěvek upraven 07.09.20 v 21:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
810
7.9.20 20:59

@martina.se Jsem na tom stejně, myslela jsem si, ze budu chodit ke konci častěji plus na ty monitory a doktorka mi řekla ze až ve 40 týdnu. Ještě zkusím odvolat porodnici, a tam mají informace ze přebírají ve 37 týdnu, ale myslím, ze to jsou ještě staré informace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
7.9.20 20:59

37tt poslední kontrola u doktora, na 39tt předání do porodnice, monitor mi prý budou dělat až v 40tt i když to mám v žádance od doktora.

Příspěvek upraven 07.09.20 v 21:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3397
7.9.20 21:00

Rodila jsem na jare. Byla jsem na screeningu ve 30tt u svyho dr, pak vypuklo korona silenstvi a dalsi kontrolu jsem mela az ve 37tt v porodnici :roll: To byl ultr bez ozvu. Od 38tt jsem dvakrat tydne chodila na ozvy, byvaly trochu horsi, nez by mely..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2255
7.9.20 21:03

Od 36. tydne jsem chodila do porodnice (Podoli) vstupne bylo sono s vahovym odhadem, coz bylo moje uplne posledni sono. Pak se Opakovaly po tydnu monitory bez vysetreni, jen moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama