Kontroly těhotné u gynekologa - kolik stojí? + doporučte prosím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
milovnicejidla
Stálice 87 příspěvků 09.12.18 11:34
Kontroly těhotné u gynekologa - kolik stojí? + doporučte prosím

Ahoj, jsem zde nová, ale sleduji a pročítám diskuze už jakou dobu poctivě s Vámi :-)
Nyní dotaz - jsem novopečená těhotná (dnes 5+1 tt) a vůbec nevím, jak to chodí u doktorů, hlavně jsem dostala celkem nepříjemný šok ohledně placení u dr.
Asi takto: na webu mého gyndr se píše, že pojišťovna (mám VZP) hradí jen UTZ ve 20. a 30. týdnu. To jakože fakt jenom 2× ze celou tu dobu? 8o A co vůbec to první ověření, jestli je těhotenství OK, na správném místě a srdce jestli bije??
Jinak dr chce 2500 Kč za „těhotenskou kompletní péči“ jakože pak teda bych měla nárok na víc a milostivě by mi i v rámci ceny sdělil pohlaví :nevim:
Je mi jasné, že dnes se vše platí, ale vážně když to nezaplatím, tak nebude žádná další kontrola navíc…? Z recenzí pacientek, které si to neplatily, jsem se pak dočetla, že potom i ten přístup tohoto konkrétního doktora je katastrofa. Navíc tento můj dr.je v jiném městě, takže já ho teda změním. Čímž se chci optat, jak jste to měly Vy? Co je hrazeno od VZP a co nikoliv? A holky nemáte prosím tip na slušného gynekologa (lépe žena) v Praze?
Snad není můj dotaz moc hloupý, samozřejmě zítra jim budu volat kolik že si tedy mám nachystat Kč na první kontrolu (objednali mě ještě do Vánoc a jsem nedočkavá, no), ale jsem rozčarovaná z toho, že jako zaměstnanec se slušným platem jsem platila mega moc za pojištění, a teď si budu stejně veškeré kontroly muset platit nebo jak… :nevim: rozumím, že nadstandard se platí (proti tomu nic nenamítám), ale nějak nevím, kde zjistit co už je nadstandard a kdy ze mě jen tahají peníze. (Ještě mě napadá, že se půjdu optat přímo na to VZP).

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Tunrida
Hvězda diskuse 48335 příspěvků 09.12.18 11:38

Tohle je problém spíš „pražský“. Já jsem z Jihlavy, mám VZP a ultrazvuk mi můj doktor dělá pokaždé bez příplatků. Jinak ale je to taky nadstandard, to s těmi 2 ultrazvuku je totiž pravda.

Miasofi
Kecalka 486 příspěvků 09.12.18 11:40
@milovnicejidla píše:
Ahoj, jsem zde nová, ale sleduji a pročítám diskuze už jakou dobu poctivě s Vámi :-)
Nyní dotaz - jsem novopečená těhotná (dnes 5+1 tt) a vůbec nevím, jak to chodí u doktorů, hlavně jsem dostala celkem nepříjemný šok ohledně placení u dr.
Asi takto: na webu mého gyndr se píše, že pojišťovna (mám VZP) hradí jen UTZ ve 20. a 30. týdnu. To jakože fakt jenom 2× ze celou tu dobu? 8o A co vůbec to první ověření, jestli je těhotenství OK, na správném místě a srdce jestli bije??
Jinak dr chce 2500 Kč za „těhotenskou kompletní péči“ jakože pak teda bych měla nárok na víc a milostivě by mi i v rámci ceny sdělil pohlaví :nevim:
Je mi jasné, že dnes se vše platí, ale vážně když to nezaplatím, tak nebude žádná další kontrola navíc…? Z recenzí pacientek, které si to neplatily, jsem se pak dočetla, že potom i ten přístup tohoto konkrétního doktora je katastrofa. Navíc tento můj dr.je v jiném městě, takže já ho teda změním. Čímž se chci optat, jak jste to měly Vy? Co je hrazeno od VZP a co nikoliv? A holky nemáte prosím tip na slušného gynekologa (lépe žena) v Praze?
Snad není můj dotaz moc hloupý, samozřejmě zítra jim budu volat kolik že si tedy mám nachystat Kč na první kontrolu (objednali mě ještě do Vánoc a jsem nedočkavá, no), ale jsem rozčarovaná z toho, že jako zaměstnanec se slušným platem jsem platila mega moc za pojištění, a teď si budu stejně veškeré kontroly muset platit nebo jak… :nevim: rozumím, že nadstandard se platí (proti tomu nic nenamítám), ale nějak nevím, kde zjistit co už je nadstandard a kdy ze mě jen tahají peníze. (Ještě mě napadá, že se půjdu optat přímo na to VZP).

Tak já platila jen screening a na ten mi ještě přispěla pojišťovna, též VZP. Ultrazvuk mi dr dělala při každé návštěvě. Jo a ještě jsem platila za foto z utz asi 30,– (ale jen jednou, jinak asi tři fotky zdarma)

Kriss Tina
Kelišová 7071 příspěvků 09.12.18 11:40

Najdi si jiného doktora, já u svojí nikdy neplatila nic, dělá mi ultrazvuk každé 3 týdny, když je problém i častěji a ještě mi dává zadarmo časopisy, brožury, vzorky, balíčky pro miminko apod. Prostě se o svoje pacientky stará a nechce je obrat. Jediné co sem platila byl screening na genetice, který pak pojišťovna proplatí zpátky a pak Teda když chci fotku z ultrazvuku tak zaplatím 20kc jinak fakt ani korunu.

milovnicejidla
Stálice 87 příspěvků 09.12.18 11:41

Děkuji za odpověď. Tyjo, tak to koukám. Na druhou stranu asi teda (když to tak je od pojišťovny) to jakože má stačit… ale furt mi nejde do hlavy to s tím prvním potvrzením těhotenství (takové mimoděložní, co se neodhalí a nechá do poslední chvíle… hrozná představa 8o ).
OK počkám si tedy, jestli zde někdo doporučí konkrétní dr i s konkrétními pražskými cenami. :lol:

milovnicejidla
Stálice 87 příspěvků 09.12.18 11:43

@Kriss Tina to zní fajn. Něco mi říká, že tady mezi pražákama budu takového hledat jak v kupce sena.

Uživatel je onlineEuforia
Kecalka 212 příspěvků 09.12.18 11:44

konkretne utz ti vzp hradi v tehotenstvi 3. Ten prvni, kdy se zjistuje, jestli bije srdce, 20.TT a 30tt., chodila jsem na kontroly kazdy mesic a to me dr vysetril jen pohmatem a srdce poslouchal jen takovym pristrojem ( nevim, jak se jmenuje ). Jednou jsem prisla s krvacenim, tak to udelal utz normalne na pojistovnu dalsi.

Pokud bych chtela utz kazdou kontrolu, tak jsem mohla zaplatit tehotensky balicek ( asi 1500 kc ), to je ale dobrovolny.

V porodnici mi pak jeste delali dalsi utz kvuli placente a velikosti mimca, vse taky na pojistovnu.

milovnicejidla
Stálice 87 příspěvků 09.12.18 11:44

@Miasofi to je dobré, jinak co se týká toho NT screeningu, tak vím, že se platí, ale VZP dá 1000 Kč zpět, což je super.

milovnicejidla
Stálice 87 příspěvků 09.12.18 11:47

@Euforia ahá, takže ten úplně první je také hrazen - už to dává smysl. Děkuji.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1780 příspěvků 09.12.18 11:49

Ja si platim 200 kc za kartu, na kterou se vazim a jsou tam zmeny hmotnosti ulozeny, plus sr na tom uklada i tlak (dr.ma v cekarne takovy stroj na to) a za tech 200 kc mam i fotku na kazde kontrole. Jinak screening v 1.trimestru je tez placeny ve spec.centru, velky UZ ve 20.tt dela dr.v ordinaci zdarma.

Annabela11
Závislačka 2868 příspěvků 09.12.18 11:50

@milovnicejidla Najdi jinwho Dr.Ja neplatil nic jo vlastně za tehotenskou průkazku 350kc toť vše…Také mám raději ženu gynekoložku.

Jannys
Kelišová 6634 příspěvků 09.12.18 11:50

Strašný 8o jsem Tedy Jihomoravský kraj,ale můj gyndař mi dělá kontrolu a hlavě utz každou návštěvu po 3-4 týdnech.
Pohlaví jsem tedy zjistila z plodové vody,ale ani rozhodně nechce příplatek za sdělení pohlaví.

Hearty
Ukecaná baba ;) 1073 příspěvků 09.12.18 11:55

Ahoj. Já jsem teda z Ostravy, ale u svého dr.platim na každé kontrole 50kc za zrcátko, utz mi dělal na začátku vždy až do 11tt než mě poslal na screening (na ten jsem byla v nemocnici), pak už ne. Chodím co 14 dní protože jsem na rizikovém po IVF, ale utz jsem měla jen screening ve 13tt, pak screening ve 20tt, a jinak už ne. Můj dr.jen kontroluje čípek a pohmatem dělohu atd. Teď jsem 27tt, už se těším až se zase dočkáme nějakého utz, taky bych prcka chtěla vidět častěji, ale zas asi to tak stačí, musí vědět on. :nevim:

lucielorenc
Kecalka 422 příspěvků 8 inzerátů 09.12.18 11:56

Nemám sice VZP, ale u gynekologa jsem nikdy za žádnou běžnou kontrolu neplatila. Běžný ultrazvuk mi dělal většinou každou kontrolu ( co 3 týdny až měsíc ), pokud jsem tedy chtěla fotku, tak ta stála 50.- Kč, jednorázová zrcadla se v těhotenství u mého gynekologa neplatí ( jinak myslím 30.- Kč ). Jediné co jsem platila byl screening ve 12 týdnu, to bylo asi 1200.-, ale moje pojišťovna mi pak část proplatila ( ale na screeningu ve 12 týdnu a pak na velkém ultrazvuku jsem byla ve fakultce ).

chaela
Ukecaná baba ;) 1578 příspěvků 2 inzeráty 09.12.18 11:56

Já mám informace, že VZP hradí ultrazvuky 3, na potvrzení těhotenství a pak ty ve 20. a 30. týdnu. Ale když je problém, udělá se ultrazvuk kdykoli jindy zdarma, podle potřeby daného problému. Stejně tak se platí prvotrimestralni screening, ale když se tam zjistí problém, další vyšetření je už zdarma. Alespoň tam, kde jsem byla já. Ale to, že pojišťovna hradí jen 3 ultrazvuky, neznamená, že tě doktor jindy a jinak nevysetri, naopak, jako těhotná budeš na gynekologii jako doma. Kontroly jsou co měsíc, později ještě častěji.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >