Kontroly v těhotenství, jak mají probíhat

412
30.12.18 07:57

Kontroly v těhotenství, jak mají probíhat

Ahoj, holky. Jdu sem spíš že zvědavosti jak by měla probíhat kontrola v tehu. Nyní jsem v 18 tt, máme za sebou první velký uz, odběr krve (jednou). Při každé návštěvě mě udělá ultrazvuk, ale to je vše. Teda sestra změří tlak, zvažím se a zkontroluje moč papirkem. Ale dr jen ultrazvuk. Hodně čtu jak by měl zkontrolovat prsa a čípek atd. No mě se na „spodek“ nepodíval ani jednou. Aspoň že dělá uz ???? co vy holky? Jak to máte? Děkuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

1064
30.12.18 08:00

Me teda pokazde utz nedelal,jen ty tri co proplaci pojistovna.ale zase mi pokazde kontroloval cipek a meril bricho(od pupiku ke spodku).nekolikrat brali krev ale to pro to ,ze jsem byla otekla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5745
30.12.18 08:01

Ne, v tomto týdnu se fakt dovnitř zbytečně nesahá. Ultrazvukem vidí dost. Kontrola čípku se dělá pokud začneš mít potíže. Výtok, tvrdnutí břicha a pod. Prsa se tedy nekontrolují , to jsem nikdy nezažila a neslyšela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.18 08:08

Mě vždycky mudr. šahá dovnitř. Co přesne kontroluje, nevím. A pak poslouchá srdíčko ultrazvukem.
Prsa nikdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.18 08:10

U me teda kontrola spodku nekdy kolem 24.t. Byla jsem bez obtizi, dr se vzdy ptal, jestli nejsou potize a rikal, ze zbytecne se v tom nestouraj… a dokonce i pred porodem v podoli mi dr jeden tyden rekla, ze je to zbytecne furt kontrolovat.. jinak utz pri kazde kontrole, krev myslim 3×. A muj dr je vyborny lekar, dela i screeningy a myslim, ze jen tak neco nezanedba… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PHV
1229
30.12.18 08:11

Mě udělá UZ, na začátku vnitřní, teď už přes břicho, pak měří metrem břicho (dělohu), a sahá dovnitř. Prsa mi teda nikdy nekontroloval, ani nevím co by na nich jako v tehu viděl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
605
30.12.18 08:12

Musím říct, že mě prsa nikdy nikdo nekontroloval. Jen se občas zeptal mě, jestli kontroluji. Ale dole mě vyšetřílil vždy, stejně tak prohmátl břicho a změřil kam sahá děloha… Později i poslouchal mimčo a ptal se na pohyby. Utz mi můj doktor dělal jen potvrzovací na ostatní jsem chodila jinam. Je fakt, že tehdy neměl pořádný utz, tak teď čekám co mě čeká je to už přez dva roky tak se uvidí, jestli bude něco jinak :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2540
30.12.18 08:27

Mě lékařka měřila břicho,na začátku 1 těhotenství a na konci měřila pánev, dovnitř sahala akorát při stěrech a na začátku ultrazvukem pak mě kontrolovali jednou čípek v porodnici ale jinak ne …každou kontrolu poslechla srdíčko ultrazvukem.Vzdycky se ptala jestli neotékám,neboli mě hlava,nemám křeče.U sestřičky bylo tlak, váha,kontrola moči a za těhotenství tuším 3 odběry krve ale možná vícekrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1327
30.12.18 08:28

vnitrni kontrola a v podstate ani UTZ neni potreba, pokud vse probiha dobre, staci prohmatani pres bricho ;)
mne osobne doktorka kontroluje vnitrne a UTZ dela jen v pripade, ze chci (protoze krome tech dvou nebo tri za tehotenstvi hrazenych pojistovnou chce za kazdy UTZ 350,– Kc), tak me vazi a meri tlak, no a pak nekdy v poslednim mesici bude delat parkrat monitor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
811
30.12.18 08:34

U nas asi 3-4 ultrazvuky, ted v 17tt jdu na cytologii, takze bude spodek a pak ke konci jeste ster na streptokoka. Mezitim test na cukrovku, posledni mesic monitory. Pokazde vazeni, mereni tlaku a kontrola moci. Jinak se jen pta zda nejsou nejake obtize.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1877
30.12.18 08:45

Prsa mi nikdy nekontroloval, vnitřek kontroloval jen pokud jsem nemela hotovou cytologii, tlak, moc a vaha na kazde kontrole, utz ne, asi 3-4× krev, na konci těhotenstvi ozvy.
Jsem rada, ze se pokazde nehrabe vevnitr, neni mi to prijemne, jak je to hodne prokrvene, tak pak i krvacim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
30.12.18 08:47

O těch prsou jsem četla někde na netu, zřejmě jen z toho důvodu, aby zkontroloval bradavky, kvůli kojení. Přesně už nevím. UZ mi dělal vnitřní (v 6 a v 8tt na potvrzení) teď už jen vnější, za to každou návštěvu. Což jsem ráda, aspoň vidím mimiska. Na otoky se mě sestra ptá, krev mi brali zatím jednou. To základní. A můžu ještě dotaz? Mě dělali krevní skupinu už v porodnici, jako když jsem se narodila já, a teď co mi dělal sestra tak mám jinou skupinu. V porodnici mám zapsáno A-pozitiv. A teď v průkazu mám napsáno AB+. Chci se na to zeptat při další návštěvě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
526
30.12.18 08:47

Pokaždé klasika u sestry a mudr jak kdy, někdy udělal utz, někdy sáhl, jestli se neotvírám, někdy jsme jen mluvili…čípek neměřil ani jednou, to až v porodnici :nevim: Ke konci stěr na streptokoka a odběry na KO, monitory. Jedny odběry i hodně zezačátku, aby měli co napsat do průkazky. Nijak nic nehrotil, to mi vyhovovalo :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
138
30.12.18 09:03

Muj gyndař se mi na prsa za cele tehotenstvi nepodival, pri kazde kontrole me vysetril vždy vnitřně a ultrazvukem zkontroloval srdicko. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
973
30.12.18 09:05

U mě vnitřní kontrola jen poprvé při potvrzení těhotenství vnitřním ultrazvukem a cytologii. A při každé kontrole pak už jen u sestry moč (nosila jsem už rovnou pocurane papírky z domova, váha tlak a doktorka ultrazvuk a sahala mi jen na břicho. Od 33tt jsem měla mimco už kompletně sestouple dole, tak říkala ze nebude zbytečně vyšetřovat aby porod neuspisila. (Mám za sebou dva porody překotné a předčasné před 35tt). Od 35tt mi udělala ster na streptokoka (sice na koze ale jen mě sáhla dovnitř tou jejich tycinkou s vatou na stery) a od dalšího týdne jsem byla co týden u ni na monitoru. Opět bez vnitřního vyšetření.
Odběry tři a jeden navíc na glykovany hemoglobin (místo OGGT testu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama