Kontroly(poradny) v těhotenství

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.19 12:58
Kontroly(poradny) v těhotenství

Holky chci se zeptat.. Jsem 25+1 tudíž 1 a 2 screening uz mám za sebou, chodím teď vlastně klasicky každý měsíc do poradny ( kontrolu) na svoji gyndu. Na kontrole vždy akorát rukou zkontroluje čipek, dělohu a podivá se UTZ na srdíčko jestli bije a to je vše :) přijde mi to hrozně málo nebo to tak prostě funguje? nic víc potřeba není? měření plodu např atd..? :nevim: jak to máte vy? co vám vše dělají na pravidelných kontrolách? :)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 14341 příspěvků 15.04.19 13:00

Chodila jsem každých 14 dni. Vždy dělali vnitřní i vnější uz, vyšetření pohmatem a kontrolu jak plod roste.

G.a.b.c.a20
Kecalka 459 příspěvků 15.04.19 13:00

Mě teda vždy kontroluje čípek, dělohu, dělá ultrazvuk kde kontroluje srdíčko + pokaždé měří jak je miminko velké, kontroluje hlavičku, bříško prostě vše. Můj doktor je na to hodně pečlivý za což jsem opravdu ráda.

Kriss Tina
Extra třída :D 10168 příspěvků 15.04.19 13:02

Taky chodím 1× za měsíc, dr udělá vnější utz, zkontroluje moč, čípek, změří mimčo, popta se jak mi je a jdu domu :D až od 36tt se chodí častěji, na ozvy apod.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.19 13:03

Já jsem se na poslední kontrole v pátek teď zeptala jak je mimčo velké a kolik tak asi váží.. doktorka mi jen řekla, že mimčo nebudeme zbytečně zatěžovat, že by ho musela změřit tak já nevím přijde mi to takové nějaké divné.. :nevim:

iiiv
Extra třída :D 11412 příspěvků 15.04.19 13:06

Ještě je větší kontrola ve 30 tt.

pocker
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 15.04.19 13:07

Každých 14 dní doktor dělal vyšetření hmatem a poslech srdíčka takovou železnou trubkou.
Na velký ultrazvuk jsem jezdila do krajského města cca 3× do 30.týdne a pak měsíc před porodem byl ultrazvuk každý týden.

ka2ka
Extra třída :D 14937 příspěvků 15.04.19 13:07
@Anonymní píše:
Holky chci se zeptat.. Jsem 25+1 tudíž 1 a 2 screening uz mám za sebou, chodím teď vlastně klasicky každý měsíc do poradny ( kontrolu) na svoji gyndu. Na kontrole vždy akorát rukou zkontroluje čipek, dělohu a podivá se UTZ na srdíčko jestli bije a to je vše :) přijde mi to hrozně málo nebo to tak prostě funguje? nic víc potřeba není? měření plodu např atd..? :nevim: jak to máte vy? co vám vše dělají na pravidelných kontrolách? :)

nic víc není co víc by jsi chtěla? a i ten uz máš v podstatě navíc

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.19 13:09

@ka2ka nevím třeba aspoň prcka změřit ale jestli nic víc není a je to vše co se běžně na UTZ dělá tak pak v pořádku.. nemám s tím zkušenosti proto se ptám jak to chodí jinde.. nechci něco zanedbat 8)

Diana69
Kecalka 444 příspěvků 15.04.19 13:10
@Anonymní píše:
Holky chci se zeptat.. Jsem 25+1 tudíž 1 a 2 screening uz mám za sebou, chodím teď vlastně klasicky každý měsíc do poradny ( kontrolu) na svoji gyndu. Na kontrole vždy akorát rukou zkontroluje čipek, dělohu a podivá se UTZ na srdíčko jestli bije a to je vše :) přijde mi to hrozně málo nebo to tak prostě funguje? nic víc potřeba není? měření plodu např atd..? :nevim: jak to máte vy? co vám vše dělají na pravidelných kontrolách? :)

Mě dělají přesně totéž. Taky mi to přijde malo, ale věřím že doktor vi co dělá, když je primář :)

Nikolka1122
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.19 13:10

Můj doktor to taky nedělá, měření bylo jen při screeningu.. Jinak moč, tlak, váha, děloha, pak utz, kde teda prohlíží miminko ze všech stran, ale nakonec mi řekne jen, tak se na sebe podívejte, uvidíte se až za měsíc :mrgreen:
Hlavně se ptá, jak mi je, jestli mám nějaké problémy atd.
Já se cítím moc dobře, takže mě to vůbec neznepokojuje.. cítím, že je malá u mě spokojená, vím kdy bude kopat, povídám si s ní a věřím, že všechno jde, jak má ;)

Příspěvek upraven 15.04.19 v 13:13

iPodPrd
Kecalka 319 příspěvků 15.04.19 13:10

Každý měsíc, klasicky moč, tlak, váha. Prohmatal jestli se neotvírám, čípek měřil jen jednou. Utz jak kdy, zeptal se jestli dnes kopala, když jo, tak ho ani nedělal, dělal ho jen na začátku až do prvního screeningu. Pak ještě asi 3×. Ono prohlížet to malé tak často nebude úplně zdravé :nevim:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2097 příspěvků 15.04.19 13:10
@Anonymní píše:

Mám to stejně. Plus nosím moč. Ještě ve 30.tt bude dělat měřící UZ. Normálně pribiram, pohyby cítím, břicho mi roste, nemám pochyby, že dítě prospívá.

Nikolka1122
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.19 13:12

Ono to měření už je teď složitější.. bylo by to na dlouho, měří se už i s nožkama, že jo..
U screeningu před měsícem doktor všechno měřil, ležela jsem tak dlouho, že mi bylo blbě, takže jsem ráda, že mě tam netrápí dýl..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.19 13:12

@Nikolka1122 no mě by právě uklidnilo aspoň to kdyby miminko zkontrolovala a prohlídka ze všech stran a já se na ní mohla podívat víc než 3 vteřiny..vždycky na ni jen najede opravdu na 3 vteřiny, řekne srdčíko bije a tot vše :) jednou jsem byla u doktorky vedle v ordinaci jako akutka, protože ta moje zrovna neordinovala a ta právě mě krásně malou ukazála, že dívejte teď se hýbe tady to a to a to se mi líbilo že jsem ji viděla víc než na 3 vteřiny.. tak asi to mě vadí no :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama