Kontryhel v počátku těhotenství

78
16.4.21 20:55

Kontryhel v počátku těhotenství

Dobrý den, najde se mezi vámi žena, která by měla pozitivní zkušenost s užíváním kontryhelového čaje v prvních 3 měsících těhotenství? Všude čtu, že jsou na užívání kontryhele takto v počátku 2 zcela odlišné názory. V německy mluvících zemích se kontryhel v prvních 3 měsících (většinou) doporučuje. Údajně má snížit riziko potratu (obsahuje rostlinný progesteron). Samozřejmě jen 1 šálek denně. Také někteří čeští lékárníci kontryhel doporučují. Jiní ho ale v těhotenství zakazují…Těhotná zatím nejsem, ale zajímá mě, jak to s tím kontryhelem je, chci být připravená :-). Těším se na Vaše zkušenosti. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
212
16.4.21 21:11

@Minze Zdravím, já kontryhel pila jak před otěhotněním, tak v průběhu prvních třech měsíců těhotenství a máme dvojčátka :lol: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
871
16.4.21 22:00
@Minze píše:
Dobrý den, najde se mezi vámi žena, která by měla pozitivní zkušenost s užíváním kontryhelového čaje v prvních 3 měsících těhotenství? Všude čtu, že jsou na užívání kontryhele takto v počátku 2 zcela odlišné názory. V německy mluvících zemích se kontryhel v prvních 3 měsících (většinou) doporučuje. Údajně má snížit riziko potratu (obsahuje rostlinný progesteron). Samozřejmě jen 1 šálek denně. Také někteří čeští lékárníci kontryhel doporučují. Jiní ho ale v těhotenství zakazují…Těhotná zatím nejsem, ale zajímá mě, jak to s tím kontryhelem je, chci být připravená :-). Těším se na Vaše zkušenosti. Děkuji.

Pila jsem ho pred otehotnenim, potom uz ne.
Taky cekame dvojcatka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
17.4.21 06:04

@Elea9 Moc děkuji! :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
17.4.21 06:05

@janikema90 Gratuluji :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
26.4.21 11:26

A co kontryhel úplně po celé těhotenství???

A co kontryhel úplně po celé těhotenství??? Máte někdo prosím zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
271
26.4.21 12:06

Ahoj, já ho pila před otěhotněním od 1 DC do 14dc ( cca do ovulace se doporučuje) pak už ne. Ale názorů je spoustu, navíc 1. trimestru by žena měla být opatrná na bylinky, takže já třeba si dám jenom heřmánek čaj nebo chci zkusit i meduňku čaj na nevolnosti. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
26.4.21 15:24

@Terinamamina Moc děkuji za zkušenost. No právě, existují různé názory. Třeba heřmánek se všude doporučuje a těhotné ho pijí, ale já jsem jednou poslouchala bylinkářku v Sama doma, a ta říkala, že málokdo ví, že s heřmánkem v těhotenství velmi opatrně… Já mám kontryhel hrozně ráda, piju ho hned po ránu (jako jiní pijí kávu :-)) a pak ještě během odpoledne. Hodně jsem si o něm zjišťovala a plánuji ho pít i na počátku těhotenství. Německé bylinkářky ho doporučují celý 1. trimestr, potom už ne, pak zase až krátce před porodem. Jsou ale ženy, které kontryhel popíjely celé těhotenství… To já si ale zase netroufnu. Meduňku mám taky ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
271
26.4.21 17:15

@Minze Zkus pak nějakou bylinkářku m, obchudek s bylinkami a dokáží hodně poradit.
Třeba kontryhel se doporučuje po porodu i potratů já ho byla predtim po revizich, ze pěkně dorůstá sliznice atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
26.4.21 19:17

@Terinamamina Děkuji za tip, jdu hledat obchůdky s bylinkami v mém okruhu :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
271
27.4.21 09:15

@Minze Nevím odkud jsi, ale v každým městě bývá nějaký nebo na metu jsou různé e-shopy s bylinkami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat