Kontryhelový čaj - hormonální nerovnováha

Anonymní
18.5.18 11:48

Kontryhelový čaj - hormonální nerovnováha

Ahoj holky,

pijete některá kontryhelový čaj? Trochu mě trápí polycystické vaječníky (začalo to až po dětech) a celkové rozhození organismu. Nemám pravidelný cyklus a roste mi (naštěstí jenom mírně) ochlupení i tam, kde dříve ne (a hlavně, kde by nemělo - na břiše, na stehnech, na prsou :roll: )…a celkově se necítím ve své kůži. Na přechod jsem ještě mladá, i když vím, že jsou i výjimky, kdy to přijde už kolem 35. S doktorkou jsem o tom mluvila a ona doporučila změnit trochu životní styl (já jsem štíhlá a nežijeme nějak extra nezdravě, ale spíš kolem dětí je toho tolik, že se občas nestihnu najíst nebo tak a potom to doháním k večeru) a případně by se to dalo srovnat hormony. To já ale nechci - sice děti už nekojím, ale přecejenom se mi do toho nechce. Proto jsem začala uvažovat o pití tohote čaje, máte s tím zkušenost? Na co jste ho pily a pomohlo to?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9089
18.5.18 11:55

Ahoj, tohle jsem nedávno sdílela na FB, třeba to pomůže…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16914
18.5.18 12:00

Zkus čaj kontryhel, řebříček, třezalka stejným dílem. Jeden šálek denně 3 týdny, pak týden vynechat. Je to na urovnání a stabilizaci hormonálního systému. Nebo můžeš zkusit bylinnou kůru od p. Podhorné, fi naděje, ty působí taky skvěle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6230
18.5.18 12:07

Jestli budeš zkoušet to s třezalkou, co psala Janli, tak to pij večer. Třezalka má sedativní účinky, tak abys nebyla přes den jako zombie :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
18.5.18 12:11

Take piju kontryhel a rebricek, jsou super, pomahaji,,ale na trezalku v lete pozor, nesmis na slunicko. Rebricek se zase nesmi dlouhodobe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
18.5.18 12:30

Pila jsem kontryhel před otěhotněním a pak potratu. Vždycky mi to pomohlo. Pila jsem 3× denně jeden šálek vlažného čaje - byl to takový obřad a asi mi pomohlo i to zklidnění. S třezalkou a kozlíkem mám taky zkušenost - ale ty vždy jen navečer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.18 12:39

Děkuju za reakce. Mně právě zaujal ten kontryhel samotný, že by neměl mít vedlejší účinky. Četla jsem, že by mohl způsobovat potrat kdybych ho pila v prvním trimestru těhotenství, ale v takové situaci nejsem. Myslíte tedy, že stačí ten kontryhel samotný?

• Citovat
  • Nahlásit
6230
18.5.18 12:46
@Anonymní píše:
Děkuju za reakce. Mně právě zaujal ten kontryhel samotný, že by neměl mít vedlejší účinky. Četla jsem, že by mohl způsobovat potrat kdybych ho pila v prvním trimestru těhotenství, ale v takové situaci nejsem. Myslíte tedy, že stačí ten kontryhel samotný?

Nevím. Já jsem ho pila 3 cykly a spíš mi to rozhodil :cert: Mně hodně pomohla jóga.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16914
18.5.18 12:48

@Tableta @Maritina V množství třetiny polévkové lžičky třezalka nezpůsobuje ani fotosenzitivitu, ani nemá sedavé účinky. To by se jí musel vypít minimálně litr denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6230
18.5.18 12:53

@Janli pila jsem šálek denně a unavená jsem byla jak prase :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
5.9.18 17:05

Mám PCO a kontryhel piji také, i jako podporu ke srovnání menstruačního cyklu. Piju ho 3 týdny a poté týdenní pauza. Nicméně nepociťuji, že by mi pomohl..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama