Kontryhelový čaj - nepravidelné cykly a ovulace

Anonymní
6.2.21 09:41

Kontryhelový čaj - nepravidelné cykly a ovulace

Ahoj holky, chtěla bych vyzkoušet po více než půlročním snažení kontryhelový čaj. Jenže ten se má pít jen do ovulace (všude uváděno do 12.-14. dne). Můj problém je však takový, že mám cykly velmi nepravidelné (25-39 dní) a s tím souvisí i nepravidelnost ovulace (k té dochází mezi 18.-28.DC). Tak teď otázka - do kdy kontryhelový čaj pít? Mám každý den testovat ovulaci a podle toho čaj pít? Může se pít klidně i těch 28 dní do ovulace, kdyby k ní došlo až ten 28.DC? Nebo skončit třeba 14. den, aby se cykly urovnaly? Děkuji za rady zkušenějších :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
997
6.2.21 09:48
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chtěla bych vyzkoušet po více než půlročním snažení kontryhelový čaj. Jenže ten se má pít jen do ovulace (všude uváděno do 12.-14. dne). Můj problém je však takový, že mám cykly velmi nepravidelné (25-39 dní) a s tím souvisí i nepravidelnost ovulace (k té dochází mezi 18.-28.DC). Tak teď otázka - do kdy kontryhelový čaj pít? Mám každý den testovat ovulaci a podle toho čaj pít? Může se pít klidně i těch 28 dní do ovulace, kdyby k ní došlo až ten 28.DC? Nebo skončit třeba 14. den, aby se cykly urovnaly? Děkuji za rady zkušenějších :lol:

Ja jsem pila kontryhel a malinik, rano a vecer, bez prestani, kazdy den.
Pauza se uvadela udelat az po dvou mesicich.
Nebylo potreba, druhy cyklus jsem otehotnela.

Ale ja tedy mela ms v poradku, nepila jsem caje za ucelem srovnani cyklu, ten jsem mela pravidelny.

Jen tedy musim napsat, ze jsem tu cetla docela dost zkusenosti, ze kontryhel cyklus rozhodil jeste vic 🤷🏼‍♀️ 😀
Tak nevim. Mne v kombinaci s Malinikem pomohl a pila jsem to takto na doporuceni kamaradky, ktera taky temer hned otehotnela. A jeji dve kamaradky taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20785
6.2.21 09:57

Kontryhel se má pít tři týdny a pak týden pauza, ne jen do ovulace. To je hovadina. Kontryhel optimalizuje hladinu hormonů během cyklu a potřebuješ ji mít správnou i od ovulacd do menzes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.2.21 10:04

Jestli máš tu ovulaci mezi 18. a 28, dnem, tak bych čaj pila asi tak do 15. dne. Já taky měla hrozně rozházený cyklus, tak sem začala pít sypaný kontryhelový čaj…s první ms to nic neudělalo, druhá už přišla přesně na den a třetí už nedorazila :D

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat