Konzistence příkrmů v 12. měsíci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Taurielka
Kecalka 140 příspěvků 22.04.18 13:06
Konzistence příkrmů v 12. měsíci

Kdy jste dětem začaly dávat takovou dospěláckou (suchou) konzistenci jídla (př. brambory a ryba/květák, zapečené těstoviny). Syn baští hezky všechno, ale vždycky mu to dělám na takovej omáčkovej/polív­kovej způsob: příloha (těstoviny, brambor, rýže…) + vařená různá zeleninka ve vodě a maličko zahuštěná nějakou ovesnou/ječnou kaši aby to nebylo vodový. Včera dostal právě brambor, mrkvičku a rybičku, ale jak je to takové sušší tak toho snědl fakt malounko. Jindy si ještě přidává. Myslíte, že má ještě čas? Kdy jste začaly dávat?

Reakce:
Marie432875
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 22.04.18 13:17

Určitě ma jeste cas, pokud mu to takto nejede. Me brambory s rybou syn snědl az po roce a půl, do te doby to na nej bylo proste suchý. Jinak nekdy lehce po roce jsem uz vařila témeř jako nam, jen dietneji, bez soli a kořeni, mackala max. vidličkou. V roce to bylo tak půl na půl, neco chtěl mixovat, neco snědl v celku (např těstoviny).

Jana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 22.04.18 13:24

Nijak cíleně. Právě kolem roku jsem u všech dětí měla období, že snědlo svoje jídlo na omáčkovo - polévkový způsob a potom si ještě přidalo z našeho talíře normální jídlo - solím a kořením málo, problém v tom nevidím. A postupně ten omáčko - polívkový způsob děti začaly odmítat.

Za mě je ten dětský způsob stravování dobrý i v tom, že dítě přijme i nějaké tekutiny. Moje děti jsou kojené a i při nabízení vody nebo čaje prakticky s prvními příkrmy mi každé dítě větší množství jiné tekutiny než MM vypilo až později, kolem třičtvrtě roku, roku.

Rozhodně bych netlačila a nechtěla bych to změnit ze dne na den, má ještě čas. Jinak u nás hustá polévka je častá večeře všech dětí, i větších. Dnes tedy s pečivem, nestačilo by jim to. Tím myslím polívku, která není pro velké děti úplně na najedení se, ale kdyby si ji daly před hlavním chodem, tak to jídlo už nesní(já taky ne). Třeba čočková, hrstková, bramborová. Dětem jsem nikdy nedávala mléčné kaše, nechtěly je, tak večeřely odhlehčenou verzi oběda, zeleninové polévky.

Verun83
Echt Kelišová 8840 příspěvků 33 inzerátů 22.04.18 13:33

Od roka jedli to co my, jen chutove prizpusobene

Hadumi
Extra třída :D 13558 příspěvků 22.04.18 13:57

15m. a mixuji, ale nenechám ho mixovat moc dlouho, takže je to takový hrubší. Kdy budu dávat dospěláckou, nevím, asi až se mi bude chtít.

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 22.04.18 14:09

Už od začátku se snažím dávat ne úplně do hladka rozmixovanou stravu… Děti zvládly, teď jim je 12 měsíců a baští vesměs s námi :nevim:

ka2ka
Extra třída :D 13124 příspěvků 22.04.18 14:21

Starší jedl v roce normálně to co my, mladší s dělá cavyky takže tam netuším

Taurielka
Kecalka 140 příspěvků 22.04.18 14:48

Tak já mu to taky nemixuju, jen třeba brambůrky a zeleninu lehce pomačkam vidličkou, ale když je to něco takhle suchýho, tak mi toho sni fakt malinko. Asi jak mu to špatně leze do krku nevím. Baští pak malou porci skoro 45min, to by mě taky nebavilo asi :lol:

dickys
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 22.04.18 15:13

Do 13m jsem vařila zvlášť a mixovala, ale už jen tak nahrubo. Potom mi to madam začala bojkotovat, tak začala jist to co my, zezacatku jsem ji to aspoň trochu cvanchala vidličkou, ale tak od 14m už nechce ani to a jí to v neupraveném stavu jako dospěláci :)

Deninina
Závislačka 3926 příspěvků 22.04.18 16:10

Druhemu synovi jsem nikdy zvlast nevyvarovala. Brambory pomackat s maslem, trošku mlika. Maso na drobno namichat do toho a k tomu presnidavka. Tohohle se nemuzou kluci dojist i ted.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >