Konzumace jídel po vytržení zubu moudrosti

Anonymní
29.4.21 21:08

Konzumace jídel po vytržení zubu moudrosti

Ahoj holky,
dnes mi trhali 8 vlevo dole, museli to šít..
Můj problém je, že jsem si uplně neuvědomila, že po tom nesmim jist a pit… no a prave to jsem delala… dala jsem si čínu a ruzvy pecivo… jist to bylo obtizny, ale co už..
Moje otázka zní: Vadí to moc?
Já vím😄… dostali jsme papír co dělat a nedělat, ale na to jsem v tu chvili uplne zapomnela… nela jsem hrozny chutě…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2507
29.4.21 21:12

Mně trhala osmičku minulý týden. Nešila. Jedla jsem za hodinu normálně, kousala na druhé straně. Žádný papír jsem nedostala. První co jsem jedla bylo sushi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
29.4.21 21:14

Ideální to není, ale pokud tě to nebolí, mělo by to být ok.

Já mám pryč všechny a to prý dost náročnou extrakcí. A taky jsem se jen pár hodin potom najedla.

Hlavně ať se ti tam nezasekne kus jídla
to bolelo šíleně. Ale taky to zbytečněě nevyplachuj, ať si neodplavis krevní srazeninu. Spíš tu vodu opatrně prevaluj přes ránu.

Na kontrolu bych šla, až kdyby to začalo víc bolet. ;)

Pěkný večer

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3802
29.4.21 21:17
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
Můj problém je, že jsem si uplně neuvědomila, že po tom nesmim jist a pit… no a prave to jsem delala… dala jsem si čínu a ruzvy pecivo… jist to bylo obtizny, ale co už..
Já vím😄… dostali jsme papír co dělat a nedělat, ale na to jsem v tu chvili uplne zapomnela… nela jsem hrozny chutě…

Mně zubař říkal, ať nejím žádná zrníčka, tzn. ani rýži a pečivo ne celozrnné. Ale divím se, že jsi měla hned chutě, mně bylo po trhání osmičky a to byla horní, tak zle, že jsem asi týden byla jen na zmrzlině, Lipáncích a Nutridrinkách. Tak snad se ti tam nic nedostalo. Ať se ti to dobře hojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1361
29.4.21 21:22

Jíst a pít můžeš normálně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21928
29.4.21 21:29
@evulinda79 píše:
Jíst a pít můžeš normálně

to určitě ne, musí se kousat na druhé straně a nejlépe je jíst tekutou a kašovitou stravu, bez zrníček
ale zakladatelko, když už jsi to snědla, tak neměj žádné výčitky, určitě jsi to jedla opatrně, tak co už teď,
zubař tě měl poučit, řekl ti aspoň to, že se rána nemá vyplachovat? musí se tam vytvořit takový jakoby šedivě stříbrný povlak, ten je nutný pro správné léčení a nesmí se odstraňovat,
kdyby ti v ráně bolestivě „škubalo“, tak běž na kontrolu
přeji úspěšné léčení a žádné komplikace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 21:34
@stinga píše:
to určitě ne, musí se kousat na druhé straně a nejlépe je jíst tekutou a kašovitou stravu, bez zrníček
ale zakladatelko, když už jsi to snědla, tak neměj žádné výčitky, určitě jsi to jedla opatrně, tak co už teď,
zubař tě měl poučit, řekl ti aspoň to, že se rána nemá vyplachovat? musí se tam vytvořit takový jakoby šedivě stříbrný povlak, ten je nutný pro správné léčení a nesmí se odstraňovat,
kdyby ti v ráně bolestivě „škubalo“, tak běž na kontrolu
přeji úspěšné léčení a žádné komplikace

Ježiš… to ja si prave jenom tak oplachla ustni vodou… jako nic me neboli… jedine tak jsem oteklá a mám vedle toho zubu takovou tuhou bolestivou bouli.. ale to je myslim normalni.. zadny bolesti nemam a jdu zkontrolovat ten povlak :(

• Citovat
  • Nahlásit
1321
29.4.21 22:01

Mě zubařka po trháni 8 říkala jen, ať nejím melé věci typu rýže. Takže tomu jsem se pár dní vyhýbala, ale jinak jsem jedla normálně :nevim: (trhali mi dvě na jedné straně a po 2 měs zase dvě na druhé)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 22:14
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
Já vím😄… dostali jsme papír co dělat a nedělat, ale na to jsem v tu chvili uplne zapomnela… nela jsem hrozny chutě…

Dle mě to nevadí. Mě trhali a tahali kořeny a zuby na všech stranách najednou. Takže jíst na druhé straně nešlo, všude byly stehy a v pohodě jsem po pár hodinách jedla.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 22:17

Nooo, správně by se mi měl vytvořit jakysi bily povlak-nic… mimochodem jsem si to vyplachla asi po 3 hodinách od výkonu.. protoze jsem se bala ze se mi tam neco z jidla zaseklo.. tak to jsem zvědavá, jakou mám pravděpodobnost ze se vytvoří zánět:/

• Citovat
  • Nahlásit
4071
29.4.21 22:34
@Anonymní píše:
Nooo, správně by se mi měl vytvořit jakysi bily povlak-nic… mimochodem jsem si to vyplachla asi po 3 hodinách od výkonu.. protoze jsem se bala ze se mi tam neco z jidla zaseklo.. tak to jsem zvědavá, jakou mám pravděpodobnost ze se vytvoří zánět:/

Buď v klidu, já jsem zrovna čerstvě po extrakci osmiček, stehů mám několik.. první mi trhali spodní před měsícem, dostala jsem instrukce - ledovat, od druhého dne vyplachovat Parodontaxem.. samozřejmě jsem si přečetla jen to vyplachovat, takže jsem si to vyplachla hned ten den odpoledne a žádný problém jsem neměla ;) krásně se to zahojilo :palec: vyplachovala jsem pak nekolik dnů po každém jídle..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4273
29.4.21 22:39

Nechci být žádný posel špatných zpráv, ale holky, já vám tak závidím!!! Všem, ze jste to měly tak ok. Já jsem dneska tři týdny po extrakci vlevo dole se šitím a prvních par dnů pohoda a nakonec jsem skončila se zánětem trojklaného nervu. Já jsem horší bolest nezažila… :zed: kdyby neexistoval Aulin, tak jsem šla zhynout do jeskyně.. ještě furt mám bolesti, ale je to vyznamne lepší, díra po zubu pohoda :)

Každopádně pro zakladatelku a uklidnění, z jídla to nebylo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 22:52
@Verurizeckova píše:
Nechci být žádný posel špatných zpráv, ale holky, já vám tak závidím!!! Všem, ze jste to měly tak ok. Já jsem dneska tři týdny po extrakci vlevo dole se šitím a prvních par dnů pohoda a nakonec jsem skončila se zánětem trojklaného nervu. Já jsem horší bolest nezažila… :zed: kdyby neexistoval Aulin, tak jsem šla zhynout do jeskyně.. ještě furt mám bolesti, ale je to vyznamne lepší, díra po zubu pohoda :)Každopádně pro zakladatelku a uklidnění, z jídla to nebylo :lol:

A držela ses instrukcí co dělat a co nee? 8o

• Citovat
  • Nahlásit
2507
29.4.21 22:54

Dyť to máš zašitý, tak co stresuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4273
29.4.21 22:54

Držela, ale máme ty drzky citlivé asi v rodině, zkratka nějak divne tvarované, moje segra to měla taky… nějak se nám podrazdi ten nerv a je to v haji, ale sama vidíš, ze jsem výjimka… bude to dobrý :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat