Kopeček nad jizvou po císaři

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.14 22:54
Kopeček nad jizvou po císaři

Omlouvám se za anonym, je to pro mě intimní dotaz. Trápí mě vnitřní jizva po císaři, tu vnější neřeším, snad mi poradíte co s tím, jestli jste to tak některá měla. Už po porodu jsem měla nad vnější jizvou takový kopeček, nevím co je to, jestli to zmizne nebo zůstane, je to už měsíc a je to stále stejné, vystouplé a je vidět že pod kůží je něco ve tvaru u jako srolovaná kůže? Nebo to je ta vnitřní jizva?? Břicho mám už ploché a nad jizvou tento plný pytel, není to povislá kůže. Jinak to pořád bolí, masíruji to i jizvu, mažu, zmizne to někdy? Vstřebá se to? Je to normální, že to tl vystupuje po celé délce ve tvaru u?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Sonreir
Závislačka 4697 příspěvků 22.10.14 22:59

Mas mesic po cisari? To zmizne. Je to kratka doba. Mela jsem to take tak, masirovala sem to a zmizlo to, nevim uz presne kdy, ale dnes (necelych 11m po sekci) to tam neni. Rekla bych ze to zmizelo okolo 5mes, ale nechci ti kecat at se neupinas.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.14 23:08

Takže je to normální? Opravdu?? Nikde se o tom nepíše, ať hledám jak hledám, všude se řeší jen ta vnější jizva a její vzhled, ale ta moje klokaní kapsa ne :,(. Co to vlastně je? Nevíš? Já nejdřív myslela, po operaci, ze to je otok, tak jsem se nepřála a myslela, ze to splaskne rychle.

Ilwimia
Zasloužilá kecalka 967 příspěvků 22.10.14 23:13

Je to zduřelá kožní tkáň, která se hojí a srůstá. Udělá se to na každé jizvě po operaci, tedy jakmile jde řez pod kůži. Vstřebá se to do půl roka. Masti a masíruj.

marcellia
Ukecaná baba ;) 1562 příspěvků 22.10.14 23:15

Ja to teda nemela, ale kamaradka mi nedavno rikala to same, cca po mesici od cisare. Ale pokud mas pochybnosti, tak zavolej na gyndu a treba se tam s tim na otocku zajdi ukazat..

Sonreir
Závislačka 4697 příspěvků 22.10.14 23:15

Jo je to normalni. Take me to vydesilo, co je to za hrůzu, mekka previsla kuze…, ale kamaradky to mely take, coz me uklidnilo, ze je to nejspis bezne. Tak hlavne klid bude to zas dobre. Ja uz mam i jizvu hodne svetlou a uz neni tak napadna :-)

smudlik.esta
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 22.10.14 23:20

Je to normální neboj. Mě to zmizelo tak 9 měsíců po porodu. Ale břicho mám necitlivé stále, a to jsem 21měsíců po porodu:-/ a za dva a půl měsíce mě čeká další císař:-(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.14 23:37

Jste úžasné, holky, moc děkuji za uklidnění a ujištění, že v tom nejsem sama, že je to normalní. Jen mě udivuje ze jsem první, kdo se o tom tady na diskuzích zmiňuje, hledala jsem to snad všude.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.14 23:40

@smudlik.esta A proč další císař? A kolik dětí máš? :hug:

Agrion
Závislačka 2881 příspěvků 23.10.14 01:57

Nechci ti brat optimismus, ale ja tam previs mami 2 roky po posledni sekci :-( Ale mela jsem teda 2 cisare s 14 mesicnim odstupem… A mam jizvu dodnes tmavou a osklivou :-(

karkarka
Závislačka 3343 příspěvků 23.10.14 06:58

Mám to stejně jako Agrion. po prvním císaři břicho a jizva super. po druhém mi nad jizvou zůstal jakoby tukový val a toho sem se už nezbavila. teď sem se objednala na plastiku. tak snad to bude ok.

Sonreir
Závislačka 4697 příspěvků 23.10.14 07:39

Holky ja se ptala ve spitale jestli budu mit bricho zas jako driv a jak je to s dalsimi porody a bylo mi receno ze dva roky bych se mela dalsi sekci vyhnout, aby se vse spravne zhojilo. Vidim to i ted, ze stale to neni oki a hoji se to. Obdivuji kazdou, ktera do roka po cs otehotni…

jizvíková
Extra třída :D 12804 příspěvků 18.05.18 20:41
@Sonreir píše:
Holky ja se ptala ve spitale jestli budu mit bricho zas jako driv a jak je to s dalsimi porody a bylo mi receno ze dva roky bych se mela dalsi sekci vyhnout, aby se vse spravne zhojilo. Vidim to i ted, ze stale to neni oki a hoji se to. Obdivuji kazdou, ktera do roka po cs otehotni…

jo do roka :lol: 4 měsíce po porodu dvojčat

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1418 příspěvků 18.05.18 20:50

Návod na masáž jizvy od sestřičky. :) Aby se právě ztratil ten keloid nebo jak se to jmenuje. Nezarostla do podkoží a tak. Dala mi to sice kvůli mojí jizvě na krku, ale jizva jako jizva, ne? :D (Teda doufám, snad pro tu po císaři neplatí něco jinýho.)

Edit: :mrgreen: ach, teď koukam, že už je to 4 roky stará diskuze :D to má zakladatelka asi už zahojeno… Možná se hojí i další jizva. Ale třeba se bude návod někomu hodit.

Hanýsek32
Kecalka 108 příspěvků 13.02.19 22:53

taky ten „kopeček“ mám,jsem týden po císařáku ,též se děsim toho aby mi to nezůstalo.po propuštění domů mi mudr na gyndě řekla,že to je jen otok at se nebojím :nevim: šlo o můj druhý cisařák,nepamatuju si,že bych to měla takto hodně u toho prvního :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >