Kopírování obalu sim karty při zakoupení nové sim?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikita14
Povídálka 36 příspěvků 24.02.18 16:41
Kopírování obalu sim karty při zakoupení nové sim?

Ahoj, zakoupila sem v prodejně O2 Palladium Praha předplacenou simku co mě dost zarazilo že si pán okopíroval druhou stranu obalu na sim kartě myslím tu část jak je tam výrobní číslo sim karty a telefonní číslo když sem se na to pána ptala odpovědi sem se ne dočkala, samozřejmě si ten papir ponechal a já nedostala k tomu ani doklad to by mi ani nevadilo ale zaráží mě k čemu potřeboval tu druhou stranu obalu si kopírovat? Na infolince mi nikdo nedokázal odpovědět ale prý to standartní postup není, už sem si několikrát takhle kupovala simku když sem potřebovala ale tohle se mi ještě nestalo, možná to je nějaká blbost ale možná taky ne bojím se aby toho pán nechtěl zneužít, samozřejmě mi nabízel telefon za 6 korun a tarif to jsem odmítla, chci se zeptat co byste dělali vy? Mám to nechat být? Nebo mám raději jít do jiné O2 prodejny a nechat si pro jistotu sim kartu vyměnit za kilo a říct třeba že sem ji ztratila? Ale zase platit zbytečně kilo nevím možná je to jen blbost ale ráda bych věděla i váš názor děkuji ;)

Reklama

Reakce:

ivašot.
Kelišová 5806 příspěvků 24.02.18 17:30

Tak ty údaje jsou normálně přístupné na obalu SIMky, jestli to dobře chápu :nevim:. Takže to asi nebude nic moc tajného, co by se dalo zneužít.

Nikita14
Povídálka 36 příspěvků 24.02.18 17:37
@ivašot. píše:
Tak ty údaje jsou normálně přístupné na obalu SIMky, jestli to dobře chápu :nevim:. Takže to asi nebude nic moc tajného, co by se dalo zneužít.

Ano je to zadní strana obalu, nicméně výrobní číslo simky je důležité předkládá se třeba při změně tarifu nebo výměny SIM karty, nevím k čemu to pánovi bude sloužit tohle se mi stalo poprvé operátorka na lince jen řekla že to není standartní postup ale víc se k tomu nevyjádřila, pán v prodejně se nevyjádřil vůbec nevím co si mám o tom myslet :think:

ivašot.
Kelišová 5806 příspěvků 24.02.18 17:41
@Nikita14 píše:
Ano je to zadní strana obalu, nicméně výrobní číslo simky je důležité předkládá se třeba při změně tarifu nebo výměny SIM karty, nevím k čemu to pánovi bude sloužit tohle se mi stalo poprvé operátorka na lince jen řekla že to není standartní postup ale víc se k tomu nevyjádřila, pán v prodejně se nevyjádřil vůbec nevím co si mám o tom myslet :think:

No já jen vycházím z toho, že pokud by to chtěl zneužít, tak si to mohl okopírovat dávno předtím než si ji někdo koupil. Navíc O2 ty údaje má zcela jistě v systému.
Za poslední rok jsem měnila u O2 v rámci firmy 3 SIM karty a výrobní číslo ode mne nikdy nikdo nechtěl.

Nikita14
Povídálka 36 příspěvků 24.02.18 17:44
@ivašot. píše:
No já jen vycházím z toho, že pokud by to chtěl zneužít, tak si to mohl okopírovat dávno předtím než si ji někdo koupil. Navíc O2 ty údaje má zcela jistě v systému.
Za poslední rok jsem měnila u O2 v rámci firmy 3 SIM karty a výrobní číslo ode mne nikdy nikdo nechtěl.

Nevím k čemu si to kopíroval jen mě to prostě zarazilo nebo sem se s tím ještě nesetkala

ivašot.
Kelišová 5806 příspěvků 24.02.18 17:47
@Nikita14 píše:
Nevím k čemu si to kopíroval jen mě to prostě zarazilo nebo sem se s tím ještě nesetkala

Taky jsem se s tím nesetkala, jen já bych nad tím asi tak dalece nepřemýšlela.

Anonymní  24.02.18 18:37

Když prodá předplacenou simku tak aby za ní dostal provizi je třeba si ji zapsat do systému, a to právě výrobní číslo… Ono se to nezdá ale to zapsání chvilku trvá a je snazší to okopirovat a zapsat všechny až třeba večer nebo když je klid ;) taky jsem to tak dělala… Ale neměla jsem problém to zákazníkovi vysvětlit :nevim: anonym, pracovní info :lol:

Nikita14
Povídálka 36 příspěvků 24.02.18 19:10
@Anonymní píše:
Když prodá předplacenou simku tak aby za ní dostal provizi je třeba si ji zapsat do systému, a to právě výrobní číslo… Ono se to nezdá ale to zapsání chvilku trvá a je snazší to okopirovat a zapsat všechny až třeba večer nebo když je klid ;) taky jsem to tak dělala… Ale neměla jsem problém to zákazníkovi vysvětlit :nevim: anonym, pracovní info :lol:

Aha díky za vysvětlení, tak proto sem asi nedostala žádný papír asi se mu sekl počítač :D ale mohl mi to normálně vysvětlit a nedělat s toho vědu já bych to pochopila a neřešila bych to ;) ještě jednou díky :potlesk:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

“Kravín“ jim nebyl dobrý, teď Iráčané jezdí v mercedesu a točí si chudé migranty

Sedmnáctičlenná rodina iráckých uprchlíků Battových „oblafla“ s podporou... číst dále >

Šéf tanečníků StarDance Onder mění ansámbl. Jak dopadla jeho ex Hunčárová?

Oblíbená taneční show StarDance již nebude jako dřív. Šéf tanečníků Jan Onder... číst dále >

Články z Ona Dnes

Budoucnost plastické chirurgie: roboti, tablety a třeba i svépomoc

Přijde doba, kdy si k plastickému chirurgovi přineseme fotografii a on nás... číst dále >

Podprsenka? Ne, díky. Celebrity sázejí na přirozenost

Je jedno, jestli máte prsa malá, nebo velká, souměrná, nebo nesouměrná,... číst dále >

Reklama