KOPŘIVKA - z čeho může být?

1965
6.4.08 20:31

KOPŘIVKA - z čeho může být???

Ahoj holky,
mám dotaz…Tomíkovi se včera a dneska vyhodila šííílená kopřivka, včera večer to začlo na nohách, namazala jsem mu to Fenistilem a dál tomu nevěnovala pozornost, ovšem v noci strašně blbě spal a přišel mě vzbudit, že ho všechno svědí, tak jsme o půlnoci zase mazali…Ráno dobrý. Ale po obědě, když jsem ho dávala spát, se začal zase škrábat, po 10minutách spánku se vzbudil, osypaný na obličeji, uších, ve vlasech, na ramenech a zádech…šílené.

Vypadá to fakt jako kdyby se popálil o kopřivu, takže jsem vydedukovala, že to je kopřivka, ale ani za nic mě nenapadá, z čeho by to mohl mít…Za ty dva dny nejedl opravdu NIC zvláštního, nic, co by nikdy předtím neměl. Jediné, co mě napadlo, jsou lízátka :evil: Normálně je nejí, jen výjimečně, ale teď se to tak nějak sešlo, že měl jedno včera a jedno dneska, pokaždé jiné…Že by reakce na nějaký hnus z těch lízátek? Barviva? Kys.citonová??? Já fakt nevím… :(

Prosím, nemáte někdo podobnou zkušenost? Nějaký nápad, na co bych si měla dávat bacha? Je už dost velký, takže jí skoro všechno - normální mlíko, med…

Děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17265
6.4.08 21:21

Ha, konecne nekdo, u koho se to taky dela…Filipovi se tohle obcas stava- vypada to presne jak pises- jakoby popalene o koprivu- a svedi to…
dela mu to… no uz dva roky urcite, ale doted jsem nezjistila z ceho…proste nevim…mysleli jsme, ze to ma souvislost s horeckou- nema, pak ze s panadolem-taky ne, zadne konkrteni jidlo, proste nic…objevi se, nekdy zmizi za hodinu, nekdy za dva dny.....

tak jsem ti nepomohla, ale aspon vis, ze v tom nejste sami :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1027
6.4.08 21:36

Nemusí to být jen z jídla - jednou jsem přeprala novou čepičku jen ve vodě v ruce a myslela jsem, že to stačí… Po každé vycházce měl kopřivku všude možně po těle a já šílela, že má určitě chladovou alergii :D Patrně nějaká chemikálie, která se vyprala až s práškem.
Nedávno jsem řešila další vyrážku - nastartovanou Kubíkem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
6.4.08 21:47

ahoj.U nikolky vzdy objevi koprivka neco kyseleho treba jahody,kiwi.mazani ji nepomohlo ale melo byt sami prejit a uz nedavat jahody adt…

ted nikolka uz potrebuje tricko na slunicku ma jen malinky flek.proste dlouho nosi dlouhym rukavem vzduch je nema.

preju vam klidny spanek a dobrou noc :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1965
6.4.08 21:52

Holky díky…

Zuziky - díky za podporu :wink: Ale že bys mě zrovna potěšila… :lol:

Bosorko - taky mě to napadlo, ale peru snad sto let furt v tom samém, nového nic nemá…Kubíka sice teď měl po dost dlouhé době, ale hodně ředěného a navíc to už je snad 4dny zpátky, pak už ne…

Právě že teď řeším, jestli mu mám dát ve školce zákaz bonbónů nebo ne…občas tam dostanou za odměnu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17265
6.4.08 22:00

Fifik,
ja prave nepozoruju souvislost ani se sladkym…pokazde se mi zda, ze uz vime, po cem to je, a priste se to zas objevi po necem jinem…treba naposledy minuly tyden…nic kyseleho, zadny novy prasek, jen snedl behem dne 4jogurty- tak ze by z jogurtu??? to mi prijde jako kravina…

Zdeni, diky za podporu, ale u nas to prave s kyselym nesouvisi- asi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
7.4.08 14:18

Něco podobného jsem řešila asi před 14 dny. Malému se udělala vyrážka jen na tvářích - vypadalo to přesně podle popisu - jako popálené od kopřiv nebo štípance od nějakého hmyzu.

Nic nového nesnědl, prací prášek stejný, s žádným novým předmětem do styku nepřišel - jen dostal nějakou přesnídávku, kterou ještě nikdy předtím neměl - tak je možné, že to bylo tím. Ale kopřivka mu zmizela třeba za hodinu, po jakémkoliv dalším jídle se zase objevila … a tak mu to mizelo a objevovalo se asi týden. Tu přesnídávku jsem mu pak už nedala a stejně vyrážku měl. Manžel mu teda ještě dal napít jablečného džusu, ale to si jen asi 2× cucnul. Po týdnu to zmizelo úplně a vůbec jsem nepřišla na to, čím to bylo :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10832
9.9.12 22:03

Ahojky syn se mě dnes taky osypal přesně jak píšete. Vypadá to jak popálené od kopřivy nebo poštípané. Dnes měl u tchýně malinovy sirup tak si myslím, že to bylo z toho. Je mu 15 měsíců. Dali jsme fenistil. No mám strach z noci hodně ho to svědí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama