Koranovirus a tatínci kamioňáci

363
13.3.20 08:15

Koranovirus a tatínci kamioňáci

Tak všechny zdravím, nikde jsem na netu nenašla nic na téma toho, že i kamioňák, který je osvobozený od karantény má vlastně doma rodinu a co máme tedy dělat když se vrací domů?
Já jsem s malým miminkem (nedonošeným bez imunity) doma sama. Když přijede tatínek jsem ráda, že nám pomůže. Tak mi řekněte co je to za zemi když na otázku kde se může nechat preventivně vyšetřit mu řeknou:
Až budete mít příznaky, že kdo by to platil? A je jim to jedno, že takový je postup!
Už i známí mamky co se vraceli z Itálie a chtěli se nechat vyšetřit, tak ji řekli to samé.
Jinak, když přijedete domů, zůstaňte doma, nakažte celou svou rodinu a pak až budete mít příznaky tak Vás otestujeme, nebo si zaplaťte 5000,– Kč
Je to normální?
Já nepatřím k místním panikářům, věřím že to odezní, neskupují těstoviny ani dezinfekce, toaleťák atd..ale chtěla jsem mít jen prevenci pro své nedonošené miminko!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

363
13.3.20 08:21

A je zde problém, řidič nemusí mít karanténu. Takže se může pohybovat úplně všude.
A další věc, na co jsou ty blbé letáky? To si jako myslí, že člověk co je nakažený bude mít potřebu chránit ostatní? Nebo donutí prase aby si umylo ruce nebo přikrylo ústa?

V Itálii mají takový problém z důvody hygieny. Nemyjí si ruce ani před jídlem, v nemocnici nedodrželi ano základní opatření proti šíření viru.

TV a internet už skoro nesleduji, není tam totiž už nic jiného. Neustále mi volá rodina a bojí se o nás o přítele, co jim mám na to říct?
My s miminkem jsme v bezpečí v horách, ale přítel? No je to na mašli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7526
13.3.20 08:22

@Lujza031 u nás má virus potvrzený učitelka že školky a nejsou testovaní ani kolegové, prý až pokud by se objevily příznaky. Žiju v Německu. Jak si to představuješ? Že by ho testovali každý týden, když se vrátí domů? To by jim tam lidé lítali jako splašení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23684
13.3.20 08:24

Jako že by mu dělali vyšetření každý týden, nebo jak by sis to představovala? :nevim: to prostě nejde, nejsou na to kapacity aby se každý testoval preventivně, nebo kdo chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7757
13.3.20 08:26

Ať si vezme na pár týdnů dovolenou.

Vyšetření každej týden mu asi dělat nebudou :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
41411
13.3.20 08:28
@Lujza031 píše:
Tak všechny zdravím, nikde jsem na netu nenašla nic na téma toho, že i kamioňák, který je osvobozený od karantény má vlastně doma rodinu a co máme tedy dělat když se vrací domů?
Já jsem s malým miminkem (nedonošeným bez imunity) doma sama. Když přijede tatínek jsem ráda, že nám pomůže. Tak mi řekněte co je to za zemi když na otázku kde se může nechat preventivně vyšetřit mu řeknou:
Až budete mít příznaky, že kdo by to platil? A je jim to jedno, že takový je postup!
Už i známí mamky co se vraceli z Itálie a chtěli se nechat vyšetřit, tak ji řekli to samé.
Jinak, když přijedete domů, zůstaňte doma, nakažte celou svou rodinu a pak až budete mít příznaky tak Vás otestujeme, nebo si zaplaťte 5000,– Kč
Je to normální?
Já nepatřím k místním panikářům, věřím že to odezní, neskupují těstoviny ani dezinfekce, toaleťák atd..ale chtěla jsem mít jen prevenci pro své nedonošené miminko!

A myslíš, ze kdyby neměl příznaky a nechal se testovat a mel to, že by to testy ukazaly? Nevim jak to je, ale uz bylo par případů, že nekoho otestovali a negativní a az za pár dni pozitivní, ale uz s priznakama :nevim:
Ono to je fakt těžký, to by jim tam mohl přijít kazdej, co kdyby náhodou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.3.20 08:30

Hele já ti úplně rozumím, maminky manžel je kamioňák, jezdí pro německou firmu, takže dostane propustku, jezdí třítýdenní turnusy, teď je týden venku, ještě 14 dnů bude. Pak jako má přijet na týden domů. Maminka je starší a je velmi nemocná, mimo jiné jí plíce jedou jen na 60%. Otčím jezdí po Evropě, normálně Němckou, Rakousko, Švýcarsko, tam byl teď, běžně i Španělsko, Itálie, Británie, tam teď nebyl, němceké firmy pracují, doma je nenechají ( a finančně by to byl problém, protože jejich příjmem jsou diety)roušky jim nedali, nejsou ani v Německu, mají jen gel a rukavice. My jsme se stáhli a jsme doma, bydlíme vedle sebe, já mám manžela už k padesátce, malé děti, vůbec nevím, co mám dělat. Testovat ho nikdo nebude, i kdyby ho otestovali, tak co, stejně by ho nemocného poslali domů. Ale kam? K mamince? Tů důkladně hlídáme, je doma, nikdo k ní nechodí, zásobuju ji jen já a to přes dveře, abychom ji ochránili, protože ony by pravděpodobně měla problém a nechci, aby nám zemřela. Otčím bude pro nás riziko, přeci si ho nevezmu domů. Já vůbec nevím, co mám dělat. Otčím nemá kam jinak jít. Jsem z toho úplně maximálně na prášky :zed: Já prostě nevím, co mám dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
13.3.20 08:32

Když jezdí opakovaně, je to fakt těžké… Buď dovolená, nebo bych spíš zvážila odjet s miminkem na nějaký měsíc k rodičům, než se situace uklidní… A s tatínkem se kontaktovat přes Skype nebo tak… Je to naprd ale já bych měla o mimco taky strach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
363
13.3.20 08:33

Já jsem tu nepsala každý týden, vrací se domů ze severu Itálie a s malým jdeme na příjem do nemocnice.
Spíš jde o to, že kdokoli se vrátí z rizikové oblasti tak se čeká až na příznaky.
Já nemít nedonošené dítě a nejít do nemocnice, tak to neřeším. Myslím, že byste taky psaly jinak.
A domů jezdí co měsíc nebo když je nějaké takové vyšetření malého a chce být s námi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13445
13.3.20 08:34

Chápu, že se bojíš, zvlášť s nedonošencem. Chlap holt bude muset dodržovat přísnou hygienu. Neustále si dezinfikovat ruce, kýchat a kašlat jen do papírových kapesníků. A to něluvím o tom, že byste mezi sebou měli mít minimální kontakt i vy dva. Nic jiného v této chvíli neuděláte. Leda, že by si vzal dovolenou nebo našel jinou práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
363
13.3.20 08:34
@a12 píše:
A myslíš, ze kdyby neměl příznaky a nechal se testovat a mel to, že by to testy ukazaly? Nevim jak to je, ale uz bylo par případů, že nekoho otestovali a negativní a az za pár dni pozitivní, ale uz s priznakama :nevim:
Ono to je fakt těžký, to by jim tam mohl přijít kazdej, co kdyby náhodou..

Taky jsem si říkala :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
363
13.3.20 08:37
@Anonymní píše:
Hele já ti úplně rozumím, maminky manžel je kamioňák, jezdí pro německou firmu, takže dostane propustku, jezdí třítýdenní turnusy, teď je týden venku, ještě 14 dnů bude. Pak jako má přijet na týden domů. Maminka je starší a je velmi nemocná, mimo jiné jí plíce jedou jen na 60%. Otčím jezdí po Evropě, normálně Němckou, Rakousko, Švýcarsko, tam byl teď, běžně i Španělsko, Itálie, Británie, tam teď nebyl, němceké firmy pracují, doma je nenechají ( a finančně by to byl problém, protože jejich příjmem jsou diety)roušky jim nedali, nejsou ani v Německu, mají jen gel a rukavice. My jsme se stáhli a jsme doma, bydlíme vedle sebe, já mám manžela už k padesátce, malé děti, vůbec nevím, co mám dělat. Testovat ho nikdo nebude, i kdyby ho otestovali, tak co, stejně by ho nemocného poslali domů. Ale kam? K mamince? Tů důkladně hlídáme, je doma, nikdo k ní nechodí, zásobuju ji jen já a to přes dveře, abychom ji ochránili, protože ony by pravděpodobně měla problém a nechci, aby nám zemřela. Otčím bude pro nás riziko, přeci si ho nevezmu domů. Já vůbec nevím, co mám dělat. Otčím nemá kam jinak jít. Jsem z toho úplně maximálně na prášky :zed: Já prostě nevím, co mám dělat.

No říkám je to na mašli…Taky nevím co dělat. Napsala jsem mu, aby se zatím nevracel, do nemocnice nás hodí mamka. Já nejsem hysterický člověk, ale po tom všem co malý prodělal, nechci nic podcenit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33167
13.3.20 08:39
@Lujza031 píše:
Já jsem tu nepsala každý týden, vrací se domů ze severu Itálie a s malým jdeme na příjem do nemocnice.
Spíš jde o to, že kdokoli se vrátí z rizikové oblasti tak se čeká až na příznaky.
Já nemít nedonošené dítě a nejít do nemocnice, tak to neřeším. Myslím, že byste taky psaly jinak.
A domů jezdí co měsíc nebo když je nějaké takové vyšetření malého a chce být s námi.

nemuze jit k rodine na tu dobu 14 dni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23043
13.3.20 08:44

@Lujza031
On by neměl vůbec po příjezdu někde courat, když neví, zda je nakažený. Testy před vypuknutím příznaků budou negativní a bude to k ničemu. K miminku by měl chodit v roušce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11952
13.3.20 09:07

V tuhle chvíli preventivní vyšetření není - je tedy potřeba chovat se jako kdyby byl v karanténě - tedy zůstat doma, oddělit od mimina a i od tebe. Respektive ideální by bylo, aby zůstával někde mimo váš dům, popřípadě vy abyste byli někde jinde.

Zároveň se fakt potřebuje na cestách hodně důsledně chránit.

Pokud se to podaří, tak snad během příštího týdne budou ty rychlé jednorázové testy, které pomůžou alespoń se základní orientací jestli už to chytil a nebo ne.

Ale máte opravdu špatnou kombinaci - manžela s vysoce rizikovým povoláním a dítě, které to může odnést.

držím palce, abyste byli v ppohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama