Kořen zubu po extrakci osmičky

164
23.11.15 15:34

kořen zubu po extrakci osmičky

Ahoj, dnes jsem byla u zubařky na extrakci horní osmičky a v dásni mi zůstal jeden kořen. Zubařka říkala, že jej vidí, snažila se jej vytáhnout, ale nepovedlo se. Řekla mi, že buď se časem sám vyplaví nebo zaroste a zůstane tam. Máte s tímto někdo zkušenost? Mám obavy, aby to třeba za čas nezačalo bolet a nemuselo se to řešit třeba na stomatochirurgii. Děkuju za všechny reakce a zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2300
23.11.15 16:16

Ahoj tak s timto mam bohate zkusenosti, nedavno mi takhle rvala 7 a soucasne i 8,a durazne mi rikala ze tam nic zustat nesmi-muze to vest k osklivemu zanetu, normalne mi dasen narizla aby koreny vytahla.. Byt tebou obratim se na jineho zubare a trvala bych na vyriznuti-neboli to tolik jako kdyby nastal zanet, coz jsem taky zazila.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
23.11.15 16:26

Děkuju za zkušenost. Já mám právě (bohužel) taky zkušenosti se zánětama, před rokem jsem byla vyřezávat doslní osmičku, ta byla venku jen částečně, musela se doslova dolovat… pět stehů a pak suché lůžko, 14dní čištění, drény…a to mi to dělal vyhlášenej stomatochirurg tenkrát. Já jsem právě se zubařkou byla spokojená, ale tohle mě zaskočilo :-(
Tuším, že @Malaga pracuje v zubní ordinaci, můžu poprosit o názor??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
23.11.15 16:36

@ousk1 jo jo tak koukam mame dost podobne zkusenosti, jednu mi taky vyrezavaly-tez mi to rezaly na vyhlasenem pracovisti, a zanet okostice, taky 14 dni dreny..no hnus, ti spis ze kdyz mas taky takove zkusenosti dala bych to vytahnout, podle me to muze delat velkou neplechu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.15 16:45

Kořen by tam zustat neměl,, může začít dělat pěknou neplechu.. Lékařka tě má poslat na jine specializované pracoviste kde ti koren zububu odsrani..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26162
23.11.15 18:06

@ousk1 zdravím, jako pokud lékařka opravdu řekla, že se kořen sám vyplaví nebo zaroste, tak ze svého pohledu to vidím pomalu na stížnost na ČSK…
A jaká byla indikace k extrakci? Zánět nebo špatné postavení? K zaloení kořene došlo z nějakého důvodu…Nepřistoupila bych ani na jednu variantu, kterou ti paní doktorka nabídla…
dík, M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.15 18:15

Co nejdříve bych se šla objednat na stomatochirurgii… než to začne hnisat a buhvíco ještě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
359
23.11.15 18:59

Určitě stomatochirurgie, kořen prostě musí ven…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
23.11.15 20:34

@Malaga Moc děkuju za odpověď. Zub byl hodně vzadu a tlačil na sedmičku, z toho důvodu šla sedmička hůř čistit, jinak byla osmička zdravá. Ale já souhlasila s vytrhnutím, bylo to v plánu dlouhodobě, jak jsem psala, minulej rok šla jedna spodní a jedna horní, teď tahle, v tom bych ani problém neviděla a jak jsem psala, se zubařkou jsem byla opravdu moc spokojená, ale tohle se mi nezdálo :-(
Manželovi kdysi po vythnutí zubu se cca do týdne prý nějaké úlomky vyplavily, ale fakt jen kousíčky, mně tam zůstala vlastně půlka kořene, zub jsem viděla. A bohužel jo, paní zubařka to řekla přesně takto: buď to zaroste nebo se to vyplaví. Jako ona se snažila to vydolovat, asi půl hodiny, neúspěšně. Navíc teda mám podle rtg prý rozsáhlé dutiny a ona se bála, aby se nedostala až do nich. Asi se může stát, že se zub takto při trhání zlomí, ale pak bych čekala, že mě pošle na nějaké pracoviště, kde zbytek vytáhnou.
Tak hned zítra se objednám na stomatochirurgii, děsí mě představa, že by tam někdo znovu šťoural až by se to zhojilo. Ikdyž představa už jen té umrtvující injekce v té čerstvé ráně taky nic moc :-( Tak ještě jednou moc děkuju za názor.
@Petronellarikov @dragoswoman1 @samuelle taky moc děkuju!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26162
23.11.15 20:41

@ousk1 Tak já se ptala prot, že kdyby byl zub zkažený a v zánětu, tak by byl změklý a drolil se, takže by se víc dalo předpokládat, že by tam ten kořen mohl zůstat.
Jinak my po extrakcích děláme kontrolní RTG, aby se zjistilo zda je celý (když se třeba separují kořeny) anebo jestli není poškozené mezikořenové septum.
Jinak při extrakci horních zubů by měla udělat zkoušku, jestli není ve dutině (ucpe ti nos a ty musíš dejchnout)…
Jako zavolej na tu stomatochirurgii, ať máš klid…
Moc si nedovedu představit, že by ti to třeba začalo hnisat do dutin…
A dala ti nějaká ATB?(zub byl sice zdravý, ale asi ti tam celkem slušně rejdila a nechala tam kořen…no je to ke zvážení…)
A co kontrola? Kdy mášk ní přijít?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
23.11.15 20:48

Přijít mám jen když bude nějakej problém. Jinak ne. ATB mi nedala. Když to tak píšeš, přijdu si, že jsem byla u řeznice, ne u lékařky :-( RTG právě nevím jestli by dělala, ale ono bylo evidentní, že celý není, to jsme viděly obě :-( Když ten kořen dolovala, říkala, že jej vidí, ale vytáhnout to prostě nešlo.
Jako moc se mi nechce ji obejít, šla bych k ní, ať to ještě zkusí ona, ale obávám se, že když to nevytáhla dnes, nevytáhne to už nikdy. Tak myslíš objednat se na stomatochirurgii a zubařku ani nijak neinformovat? Až tam příště půjdu, tak jen zmínit, že ten kořen jsem si dala odstranit? Ona i diktovala sestře, ať zapíše do karty, že kořen zůstal…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26162
23.11.15 20:53

@ousk1 chápu, že nechceš aby ti to pak dala sežrat, ale na tu stomatochirurgii bych šla, at udělají kontrolní snímek a řeknou co dál…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
23.11.15 21:05

@Malaga Zítra si na tu stomatochirurgii zavolám, snad mě vezmou co nejdřív. Už jen ten pocit, že tam něco mám…co může kdykoliv začít nějak zlobit.. :-(
Děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
359
23.11.15 22:23
@ousk1 píše:
@Malaga Zítra si na tu stomatochirurgii zavolám, snad mě vezmou co nejdřív. Už jen ten pocit, že tam něco mám…co může kdykoliv začít nějak zlobit.. :-(
Děkuju.

Tak snad tě vezmou co nejdříve, to čekání je nejhorší :( Já takhle byla škubnout dolní osmičku a čekačka byla více jak měsíc :zed: Mě zub naštěstí nebolel, ale pod plombou se dále kazil (stačilo na zub zatlačit jazykem a cítila jsem pachuť) Taky jsem se modlila ať do zubu nechytnu do té doby nějaký zánět, to byla moje noční můra :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 00:45

Moje zubní lékařka byla hodně pečlivá a když se jí ani po více než půl hodině nepodařilo vytáhnout zbytky kořenů z x let mrtvého zubu, / které byly velmi špatné a různě se lámaly atp./,bez rozmýšlení mi napsala antibiotika a hnala mě hned na stomatochirurgii. Vzali mě asi za dva dny a dobrý…a tu injekci ti píchne mimo ránu přece, neboj…bude to venku razdva…chirurgové mají grif ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama