Koreni na pocatku tehotenstvi

Anonymní
4.3.21 14:22

Koreni na pocatku tehotenstvi

Ahojte holky :srdce:

Omlouvam se za anonym, ale jsem na pocatku tehotenstvi, dnes 5+0tt, po velkych potizich a mimodeloznim tehu, proto nechci nic podcenit, a chci se zeptat zkusenejsich na Vase nazory :andel: Vsude ctu o tom, jak se ma s bylinkami opatrne, ale ze v mensich mnozstvich neni problem.

Nejen, ze jsem dneska musela k zubari a musela mi dat injekci, jeste jsem si na obed udelala kureci smes, kam jsem dala hodne korenici smesi na Drubez - co je obsazeno v teto smesi presne nevim, sacek uz jsem vyhodila, ale budou to ty klasicky bylinky co se pisou vsude, ze se nesmi… dala jsem na dve kureci prsa asi dve plnejsi kavove lzicky a zrejme tam bylo i nejake chilli nebo pepr, protoze me pekne docela pusa i zaludek.

Mohla jsem nejak uskodit mimi nebo se techto korenicich smesi 2krat tydne nemam bat? Chapu, ze pak od 2. trimestru uz jsou rizika mensi, bojim se hlavne ted v zacatku, abych neco nepokazila a neprokrvila si delohu a vsak vite jak to muze skoncit… :zed:

Dekuju Vam moc predem za vase nazory a rady ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16141
4.3.21 14:24

Ne. Nikomu to neublížilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
814
4.3.21 14:29

V poslední době ty diskuze stojí za to. Že by se nudili puberťaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7729
4.3.21 14:32

Klid, to bys toho musela sníst několik pytlíků denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
210
4.3.21 14:47

Myslím, že běžné koření a bylinky v normálním množství nic nezpůsobí. Já jsem se v těhotenství záměrně vyhýbala jen šalvěji, ale taky jí někdy v něčem trochu bylo a nestalo se nic.

Pamatuju si, jak mi na začátku těhotenství sestra na gyndě udělala dost zapálenou přednášku o tom, že hlavně nemám blbnout kvůli jídlu. Prý se těhotné mají vyhýbat jen pochybným podnikům, kde nevíš, co a jak se tam připravuje, jinak se může v rozumné míře cokoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33343
4.3.21 14:53
@krajta píše:
V poslední době ty diskuze stojí za to. Že by se nudili puberťaci.

to sem píší jen těhotensky vyprázdněné mozky bez elementární rozumné úvahy. No jasně, po lžičce majoránky na narodí tříhlavé dítě :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
504
4.3.21 14:59

Kořenící směs na drůběž bude pravděpodobně 50-80 % soli, zbytek nějaké koření. nebála bych se toho. ale vyhýbala bych se těmto směsím, už jen proto, že je to jen hodně drahá sůl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10792
4.3.21 15:00

Příbuzná měla v těhotenství potíže po konzumaci i malého množství jedné celkem obvyklé bylinky, takže ji pak musela úplně vynechávat. Ale těžko někdo bude vědět, jak na co budeš reagovat ty. Většině nedělá problémy nic, pokud to je v nějaké normální míře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23797
4.3.21 15:15
@Anonymní píše:

Omlouvam se za anonym, ale jsem na pocatku tehotenstvi, dnes 5+0tt, po velkych potizich a mimodeloznim tehu, proto nechci nic podcenit, a chci se zeptat zkusenejsich na Vase nazory :andel: Vsude ctu o tom, jak se ma s bylinkami opatrne, ale ze v mensich mnozstvich neni problem.

Nejen, ze jsem dneska musela k zubari a musela mi dat injekci, jeste jsem si na obed udelala kureci smes, kam jsem dala hodne korenici smesi na Drubez - co je obsazeno v teto smesi presne nevim, sacek uz jsem vyhodila, ale budou to ty klasicky bylinky co se pisou vsude, ze se nesmi… dala jsem na dve kureci prsa asi dve plnejsi kavove lzicky a zrejme tam bylo i nejake chilli nebo pepr, protoze me pekne docela pusa i zaludek.

Mohla jsem nejak uskodit mimi nebo se techto korenicich smesi 2krat tydne nemam bat? Chapu, ze pak od 2. trimestru uz jsou rizika mensi, bojim se hlavne ted v zacatku, abych neco nepokazila a neprokrvila si delohu a vsak vite jak to muze skoncit… :zed:

Pochopím, že má člověk na počátku těhotenství obavy a vyhýbá se věcem, které jsou i naprosto neškodné. Ale co nepochopím, že ty se nejdřív tím kořením napereš a pak teprv to řešíš, protože se „bojíš takhle na začátku, abys neprokrvila děloho a však víte, jak to může skončit“. To je mimo jakékoliv chápání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6665
4.3.21 15:24
@Anonymní píše:

Ne miminku to neublíží. Maximálně te bude pálit zadek. Ja 1.trimestr strávila na feferonkach a dítě žije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16047
4.3.21 15:24

Nevyšiluj a dlouze přemítej, jak je to možné že indové vůbec přežijí, když jedí tak kořeněné jídlo jak jedí. I v těhotenství. A ještě na tom mají postavené léčitelství, na tom koření…

Jo a začni se učit pracovat se svou úzkostí - těhotenství ji přirozeně posiluje a když to člověk nechá jen tak být a zamotá se v tom, tak, že je vyděšený z trošky koření, tak se do toho může propadat víc a víc a po porodu díky nevyspání a další dávce hormonů pěkně narazit.

Pořiď sobě tuto knihy a hlavně minimalizuj hledání na internetu - to tě vždycky jen vyděsí víc.

https://www.grada.cz/…enstvi-8576/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
4.3.21 16:00

Myslím, že není nutné si ze zakladatelky dělat srandu nebo jí urážet. Měla jasný dotaz a odpovídat by jí asi měl jen ten, kdo jí odpoví normálně bez zbytečných urážek a posměšků.
Teď už k tvému dotazu. Na začátku těhotenství jsem se vyhýbala asi jen šalvěji a skořici, ale je třeba to brát s rozumem. Když se jednou bylinkou nebudeš cpát od rána do večera, tak se nic nestane. Během těhotenství jsem si ten štrůdl taky třeba dala nebo musli se skořicí a nic se nestalo. Takže hlavně klid a všeho s mírou a po požití koření na drůbež bych byla úplně klidná. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat