Reklama

Kořenky - poraďte :-)

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Elenentka
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 28.02.18 15:02
Kořenky - poraďte :-)

Dámy, ženy, zkušené kuchařky… poraďte prosím :-)

Vybírám nové kořenky, zatím mám koření různě po skleničkách z přsnídávek, malých marmelád atd… funkční to je, ale chtěla bych je mít už všechny stejné, a hezké :-)

Moje požadavky jsou takové - ne plast, ne keramika, chci aby do ní bylo vidět - takže asi jedině sklo. Kořenky budou v šuplíku takže nemusím řešit dopadající světlo…

Chci aby měly dostatečně široké hrdlo aby prošla čajová lžička - a na tom většinou výběr ztroskotává. A uzávěr - buď šroubovací, nebo jiný dobře těsnící.

Líbí se mi třeba korkové špunty, ale nevím jak dobře těsní?

A jak dlouho takový korkový špunt vydrží? Nevíte?
Abych nemusela kupovat každý rok sadu nových špuntů :lol:

Nějaké tipy?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Elenentka
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 28.02.18 15:12

Holky, moc děkuju za tipy, ale máte u těch kořenek ověřeno že tam projde lžička hrdlem?
Abych neobjednala někde kořenky za X peněz a pak doma nezjistila že toto ne.
Na netu si taky samozřejmě dokážu najít spoustu druhů, blbé je právě to že si je neosahám :think:
Ty z Ikea nechci protože mají plastové uzávěry, i ten co vypadá kovově je plastový.

La-Vra
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 28.02.18 15:25

Já mám doma tyto, ale už nevím, kde byly koupený. Dostala jsem je. Lžička tam projde, těsní dobře

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1515 příspěvků 28.02.18 15:40

Já mám přesně ty, jaké píše @La-Vra a jsou skvělé! Objem akorát, těsní dobře. Stojí pár korun (já jsem je kupovala za 20 Kč/kus, to mi přijde v pohodě) a dají se dokupovat po jedné, když budeš mít třeba nový druh koření, ne jako u těch sad.
Navíc dělají nižší a vyšší variantu, takže v nižší můžeš mít většinu koření a do vyšších se pěkně vejde třeba celá skořice nebo bobkový list. Popisky si na to můžeš buď nalepit štítkem, nebo napsat lihovkou.
A na těch, které jsem koupila, bylo napsáno, že jsou vyrobené v ČR (ale nevím, jestli je to pravidlo, jestli si je ta značka nenechává vyrábět různě po světě).

Jmenuje se to „BANQUET kořenka 120ml AROMI“, prodávají je všude možně.

Russet
Extra třída :D 10442 příspěvků 28.02.18 15:40
@Elenentka píše:
Dámy, ženy, zkušené kuchařky… poraďte prosím :-)

Vybírám nové kořenky, zatím mám koření různě po skleničkách z přsnídávek, malých marmelád atd… funkční to je, ale chtěla bych je mít už všechny stejné, a hezké :-)

Moje požadavky jsou takové - ne plast, ne keramika, chci aby do ní bylo vidět - takže asi jedině sklo. Kořenky budou v šuplíku takže nemusím řešit dopadající světlo…

Chci aby měly dostatečně široké hrdlo aby prošla čajová lžička - a na tom většinou výběr ztroskotává. A uzávěr - buď šroubovací, nebo jiný dobře těsnící.

Líbí se mi třeba korkové špunty, ale nevím jak dobře těsní?

A jak dlouho takový korkový špunt vydrží? Nevíte?
Abych nemusela kupovat každý rok sadu nových špuntů :lol:

Nějaké tipy?

Mám hranaté skleněné s kulatou zátkou ze skla, těsní dobře, na šroubovacím uzávěru je plast. Dalí se zavěsit na tyč na kovové poličce a vše je hned u ruky…

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1732 příspěvků 30 inzerátů 28.02.18 15:42
@La-Vra píše:
Já mám doma tyto, ale už nevím, kde byly koupený. Dostala jsem je. Lžička tam projde, těsní dobře

Mam ty samé už léta a jsem spokojená. Kdysi jsem někde koupila sadu a pak se mi rozbilo jedno víčko a podařilo se mi koupit samostatně jednu stejnou kořenku u Vietnamců.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1515 příspěvků 28.02.18 15:43

@La-Vra Jé, ty si dáváš „vzorek“ koření i do toho víčka, to mě nikdy nenapadlo, to vypadá hezky. :)

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 9683 příspěvků 28.02.18 15:45

Mam ty z ikea https://m.ikea.com/…rt/40064702/ a lžička projde v pohodě. Ty na obrázku výše jsem měla taky, ale nevesly se mi do šuplíku na koření, jsou vyšší

Čičorečka
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 28.02.18 15:45

@Elenentka co takovýhle kolotoč? Já jsem spíš na originální pytlíky a tohle mi jen chytá prach a zabírá místo. Nechceš?

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1515 příspěvků 28.02.18 15:45

Ještě teda, u těch Banquet je na víčku takový malý plastový díl (průhledný), aby to těsnilo, jinak zbytek kořenky je skleněný. Blbě to nevypadá, ale jestli máš zásadu „ani gram plastu“ tak to tyhle nesplňují (je to vidět na té prostřední fotce od La-Vry).

Anturie
Závislačka 4969 příspěvků 28.02.18 16:06

@Elenentka Ono záleží jaká jsi kuchařka…, ale bez osahání bych si nic tak důležité do domácnosti nekoupila. Každopádně záleží na obsahu. Stejně se nevyhneš tomu, abys něco neskladovala v sáčcích. Já po xx letech mám skleničky od přesnídávek a nějaké ještě větší. Dám příklad, kam dáš obsah balíčku bobkového listu?
Stačí označit víčko.

Příspěvek upraven 28.02.18 v 16:08

La-Vra
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 28.02.18 16:06
@klamonožka píše:
@La-Vra Jé, ty si dáváš „vzorek“ koření i do toho víčka, to mě nikdy nenapadlo, to vypadá hezky. :)

Jj dávám :mrgreen: Mám je v šuplíku a nebavilo mě furt každou vytahovat, abych přečetla, co je tam za koření :lol: Ale je fakt, že některá koření jsou dost podobná (třeba různá grilovací), takže stejně sáhnu vedle :lol:

La-Vra
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 28.02.18 16:08

@xstrasilka Taky jsem spokojená. A je fakt, že jsem je taky viděla u vietnamců

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Královské děti na sebe na svatbě strhly všechnu pozornost. Už zase!

Pětiletý princ George na sebe strhl veškerou pozornost na sobotní svatbě... číst dále >

Zemřel herec Milan Šimáček (†56). Zřejmě ho zabila rakovina jater

Během pondělní noci zemřel herec Milan Šimáček (†56), známý z filmů Černí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama