Korona na začátku těhotenství

Anonymní
26.5.20 15:17

Korona na začátku těhotenství

Může případná nákaza koronavirem ovlivnit vývoj miminka? Než jsem otěhotněla, tak jsem strach neměla, ale teď docela se bojím hlavně teď na začátku.. achjo.. jsem teda doma, ale přítel chodí do práce a 2× týdně sportovat, tak mám strach, aby něco nepřinesl :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64599
26.5.20 15:19
@Anonymní píše:
Může případná nákaza koronavirem ovlivnit vývoj miminka? Než jsem otěhotněla, tak jsem strach neměla, ale teď docela se bojím hlavně teď na začátku.. achjo.. jsem teda doma, ale přítel chodí do práce a 2× týdně sportovat, tak mám strach, aby něco nepřinesl :roll:
Šmajra, další.. Jak to asi někdo může vědět, kdyz je to nová věc? Neví se to.. Strach mít můžeš a to je tak vše :think:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
707
26.5.20 15:22

Říká se že riziko je jako při chřipce - vysoká teplota je samozřejmě vždycky nebezpečná. Nicméně nikdo neví jestli to bude mít vliv na zdraví narozeného dítěte, na to je ještě brzy :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vbu
764
26.5.20 15:26

Ano, muze to ovlivnit vyvoj miminka nebo zpusobit potrat, stejne i jako obycejna chripka a jina virova onemocneni. Ja se prvni trimestr taky bala a bojim se i ted. Zadna nemoc v tehotenstvi neni ok a kazdy na to reaguje jinak. V prvnim trimestru vadi zejmena ty vysoke teploty…Informace k prvnimu trimestru moc nikde nebudou, napriklad v anglii se chodi na kontroly pozdeji, CR tipuju je jedna z mala zemi, ktera ma tak podchyceny screening v ranem tehotenstvi a sleduje jej. Proste nezbyva nez doufat, prvni trimestr je bud anebo a je tolik nemoci, co maji vliv na tehotenstvi, ze bat se clovek vsech, nema dite nikdy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4740
26.5.20 16:07

Jak by to někdo mohl vědět? Ženy, které otěhotněly na začátku epidemie, jsou ve třetím měsíci. Jestli jejich děti, pokud byly nakažené, budou zdravé, nikdo neví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7614
26.5.20 16:14

To jsi jako zavřená doma? :think: Moje máma pracuje s rizikovými, dokonce měli v práci člověka s koronou, a teda strach tak šílený nemám… Stykame se obden.. I když jsem v prvním trimestru.. :think: riziková je i chřipka. Co to udělá s plodem nikdo neví..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.20 16:16

Ježíši čtěte taky noviny nebo aspoň na netu? Teď zrovna psaly že covid není ani nebyl že ty lidi umírají na rakoviny atd… :roll: Statistik: V Česku epidemie nebyla a není. Proto nevíme, kdy „skončí“
22. května 2020 616
Jak probíhalo šíření nákazy virem SARS-CoV-2, zatím zcela přesně zmapováno není. V každém případě však slovo epidemie není nejlepší pro popis toho, co se v Česku stalo, domnívá se statistik Karel Helman.

Ve veřejném prostoru v České republice se již delší dobu hovoří o epidemii onemocnění covid-19. Zatímco celosvětovou pandemii vyhlásila WHO
11. března 2020, epidemii onemocnění covid-19 v České republice podle dostupných informací nikdo nevyhlásil. Vypadá to, že se o ní „prostě“ začalo mluvit.

Obecně je pojem epidemie chápán jako neobvykle vysoký výskyt infekčního onemocnění (nákazy) lidí na omezeném území během definovaného časového úseku. Označuje se tak situace, kdy je výskyt určitého onemocnění výrazně vyšší než obvykle očekávaný výskyt tohoto onemocnění v závislosti na místě a čase.

Koronavirus v Česku
Naučná stezka Okolím Padrťských rybníků je nově přístupná návštěvníkům bývalého…Horníci odcházejí z ranní směny z Dolu Darkov ve Stonavě na Karvinsku, kde byla…
Spisovatelka a básnířka Hana Gerzanicová adoptovala žirafy v plzeňské zoo…
V případě onemocnění covid-19, na které v minulosti zřejmě neprobíhaly vůbec žádné testy (nikdo nebyl testován), je „obvykle očekávaný výskyt“ nejasný či neznámý. Nyní však víme, že v Evropě bylo onemocnění přítomno již v prosinci 2019. Nakažení se v evropské populaci pohybovali již několik měsíců předtím, než se na onemocnění covid-19 začalo hromadně testovat.

Připomeňme, že „počet nakažených lidí“ a „počet lidí s prokázaným onemocněním covid-19“ jsou zcela odlišné ukazatele, jejichž záměna může vést k velmi chybnému chápání stavu a časového průběhu nákazy.
Zaměňování těchto dvou ukazatelů bylo podle mého názoru fatální zejména v březnu letošního roku. Proč? Protože v té době denní počet prováděných testů v ČR rychle rostl. Rostl proto také počet lidí s prokázaným onemocněním.

Pro náš mozek je zrádně jednoduché zaměnit počty odhalených/potvrzených nakažených s (ve skutečnosti neznámým) celkovým počtem nakažených. Mohl snadno vzniknout mylný dojem, že rostoucí denní počty pozitivně otestovaných lidí jsou obrazem opravdu rychle se šířící nákazy.

Jak naznačují jiné ukazatele, tak tomu nebylo a vážný průběh nákazy v ČR ve dnech, kdy rychle rostl celkový počet potvrzených osob s nákazou, bezprostředně nehrozil. Jedním z takových ukazatelů je například denní podíl pozitivních testů, který byl v období zavádění vládních opatření v průměru přibližně konstantní. Proč považuji tento ukazatel za důležitý, jsem se snažil vysvětlit v předchozím textu.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat