Jak se cítíte, nakaženi Covid-19?

1966
3.4.20 22:27

Korona.-nakazeni. Jak se citite, co vam pomaha?

Ahoj napadlo me zalozit Xtou diskuzi, ovsem na tema koronavirus- nakazeni jak se citite a co vam pomaha(leky)? Takovou diskuzi na tema: poradme si-od lidi/pro lidi. Myslim ze uz se pohled na tohle hodne meni s pribyvajicim poctem nakazenych. Uz to neni lyncovani nemocnych ale vzajemna podpora a pomoc. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6518
3.4.20 22:39

Ty sama jsi nakažená?
Já čekám na informaci od kolegyně, která byla na testech. Takže sháním informace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15284
3.4.20 22:45

Já ho teda nemám (doufám), u nás testují jen lidi na smrtelné posteli, nicméně díky tomu, že pořád člověk ze všech stran čte o příznacích, průběhu a komplikacích, tak už se u mě stihly vyskytnout lautr všechny příznaky. Bohudík jsem tedy zatím vynechala připojení na umělou ventilaci… Tahle moje malá vnitřní hysterie byla ještě podpořená tím, že k nám zavítala na návštěvu sousedka (před karanténou) s kašlajícím dítětem a jen tak mezi řečí se pochlubila, že byli lyžovat v Itálii. Pak to teda uzemnila tím, že tam byli v polovině února, ale to nás tváří v tvář kašlajícímu dítěti moc neuklidnilo, že? Takže jsem si od té doby prošla bolestmi břicha a průjmem, suchým kašlem, bolestí na plicích, teplotou, únavou a nově i zmateností a bludy (psali o tom včera na Seznamu). Počítám, že jestli zítra napíšou, že dalším příznakem je prasečí ocásek, tak mi do dvou dnů naroste taky… :roll:.
Prosím, napište, že v tom nejsem sama a podobnou hysterií a hypochondrií prochází více z nás, jinak se jdu zítra nechat otestovat a hned potom zavítám na psychiatrii… 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.4.20 22:50

Dneska nám volali z hygieny, že manželka má pozitivní nález (je zdr. sestra). Vzhledem k tomu, že jsme neustále v těsném kontaktu, tak si nedělám iluze, že bych se tomu vyhnul (resp. počítám s tím, že už nakažený jsem) Bába z hygieny říkala, že mě testovat nebudou, leda, kdyby došlo k výraznějšímu zhoršení stavu, že si mám zavolat.

• Nahlásit
  • Citovat
23072
3.4.20 22:57
@Anonymní píše:
Dneska nám volali z hygieny, že manželka má pozitivní nález (je zdr. sestra). Vzhledem k tomu, že jsme neustále v těsném kontaktu, tak si nedělám iluze, že bych se tomu vyhnul (resp. počítám s tím, že už nakažený jsem) Bába z hygieny říkala, že mě testovat nebudou, leda, kdyby došlo k výraznějšímu zhoršení stavu, že si mám zavolat.

držím pěsti, at je průběh u tvé paní (ev. i u tebe, pokud jsi nakažen) co nejmírnější :kytka:
A at jste brzy fit…Máte někoho, kdo vám může nosit nákupy? Stačí postavit tašku před dveře…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13871
3.4.20 22:57
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1083
3.4.20 22:59

Janli nejsi v tom sama :D mám to taky tak, jak to celé začalo v Itálii, manžel se ráno nemohl nadechnout, horečka… poslala jsem ho hned k doktorce ta mu nasadila antibiotika, že má zapal plic. (Žádné testy mu nedělali). Od té doby jsem si prošla něčím podobným, strach o děti… pak jsem se snažila uklidňovat, nedívat se na zprávy… ale blbě se mi dýchalo, snažila jsem se to ignorovat až jsem skolabovala, rozjelo se mi astma (kombinace stresu a pyloveho období) :zed: :D… Takže to chce klid, já to vím, ale taky nevím, jak se uklidit…

Příspěvek upraven 03.04.20 v 23:01

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.4.20 23:00
@Anonymní píše:

Přeji, ať se z toho manželka rychle a bez problémů dostane a vy či někdo další z rodiny, ať to nedostane… Zajímalo by mne, za jak dlouho potom, co ji odebrali vzorek ji volali z hygieny. Manžel byl na testu v úterý ráno a doteď mu nikdo nevolal.

• Nahlásit
  • Citovat
6177
3.4.20 23:02

Edit.. omyl patřilo do jiného topicu

Příspěvek upraven 03.04.20 v 23:05

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1179
3.4.20 23:04

@Janli Neboj, teď jsou hypochondři úplně všichni :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.4.20 23:09
@Anonymní píše:
Přeji, ať se z toho manželka rychle a bez problémů dostane a vy či někdo další z rodiny, ať to nedostane… Zajímalo by mne, za jak dlouho potom, co ji odebrali vzorek ji volali z hygieny. Manžel byl na testu v úterý ráno a doteď mu nikdo nevolal.

Díky :) Volali hned druhý den dopoledne, ale jednalo se o hromadné testování zdravotnického personálu v nemocnici. Pozitivním prý volají přednostně. Spíš mi dělá vrásky, jak děti, protože v paneláku 3+1 se kontaktu asi zabránit reálně nedá…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.4.20 23:11
@pe-terka píše:
držím pěsti, at je průběh u tvé paní (ev. i u tebe, pokud jsi nakažen) co nejmírnější :kytka:
A at jste brzy fit…Máte někoho, kdo vám může nosit nákupy? Stačí postavit tašku před dveře…

Dík. Na nákupy se někdo najde, to nebude problém.

• Nahlásit
  • Citovat
49191
3.4.20 23:11

Myslim si, ze moc lidi to otevrene neprizna. Po zpravach jsem cetla na FB, ze pak v komentarich pod clankem priznala, ze je pozitivni.
Vetsina lidi slusne poprala, at se brzo uzdravi. Ale dostala i sodu, ze stejne byla v Italii.
Pro zachovani vlastniho klidu :nevim:, tak je asi lepsi, kdyz se to neprizna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.4.20 23:12

No, kolegyně nahlásila, že je nemocná. Až za tři dny nahlásila, že má chřipku. Na testy nešla. Tak doufám, že je to opravdu „jen“ chřipka. Jinak jsem z vesnice a tady v okolí jen menší města, tak jsem celkem byla klidná a dneska hlásili v sousedním městečku, kam jezdíme nakupovat, že je jeden pozitivní :?

• Nahlásit
  • Citovat
1966
3.4.20 23:14

Zakladatelka. Ja koronavir nemam, aspon o tom nevim… anonymni: drzte se!
Jinak taky se pozoruju, asi jako vsichni. Vsichni maji strach ja taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama