Koronavir: doba lidskosti a empatie? Asi špatně koukám

20
13.4.20 13:14

Koronavir: doba lidskosti a empatie? Asi špatně koukám

Jak už se tak z prvotních šoků probírám k životu, tak jsem u sebe zjistila ošklivou vlastnost. Není to asi závist, ale lítost a přemýšlení, kde je u mě chyba. Nějak mě za celou dobu nepotkalo nic z té tolik všude propagované lidskosti, soudržnosti.
Exmuž jede hrdinně na promořování, ač já s dětmi nesouhlasím, protože nejsem zas tak zdravá, abych si to riskla. Rodiče, kterým jsem chtěla zajistit nakupování mi zamávali šátečkem, tradá, zařídíme si sami a uklidili se mimo lidstvo na chalupu.
Trčím v panelákovém vězení, do kterého exmuž vždy rád rýpne, že on se opaluje na zahradě, sousedský vztahy bez omezení a my… chachááá (pak nemáte bejt nemocný).
Se svými sousedy jsem se už týdny neviděla, všichni se sobě pečlivě vyhýbají, roušky jsem si koupila v Pleasu. Nezažila jsem milé slovo, podporu, naději, nemám komu dát upečený rohlík nebo buchtu, nezahlédla jsem nikde ani roušku z dobrých rukou, ani zájem o ni.
Asi jen nyní víc vnímám šílenou individualitu. Nechci nikde zbytečně courat po obchodech, ale kdoví, třeba milá prodavačka je stále tak milá.
Začíná na mě lézt pocit, že kontakt s prarodiči jsem utnula zbytečně a jsem v širém okolí za hysterku a sraba, který se bojí promořit.
A do toho budu mít své dny a jak je to jinak celkem ok, tak teď to se mnou cloumá tímhle směrem (asi se sečetly i minulé nelehké týdny, měsíce, nejen korona).
A potřebuju k lékařům, což se vše odkládá, to mě asi taky úplně nedělá dobře.

Až se rozcourám, dám zdravotně do kupy, seberu děti a co já vím - upečem cukroví, pobalíme a porozdáme po malých obchůdcích prodavačkám tady. Třeba. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3451
13.4.20 13:17

Do práce chodis?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2440
13.4.20 13:19

@LenkaIII A na tohle sis založila fake profil? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13418
13.4.20 13:20

Proč bys někomu něco pekla? 8o jestli jsou rodiče v důchodu a jen na chatě, tak bych tam jela. Nebo do jejich bytu jako změnu prostředí. V rozpalenem paneláku ještě péct rohlíky? Ne děkuji… Roušky jsem po místních dobroserkach chtěla dvakrát, po třetím msg, že jestli teda by uctivě, mi to bylo blbý a koupila jich pár za 70 korun na fleru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16540
13.4.20 13:31

Takže jsi nejdřív jančila kvůli viru a když ti to teď leze na mozek, tak by ses i družila a ono není s kým. Jak sis to nastavila, tak to máš :nevim: ja bych zajela za rodiči, pozvala kámošku,… Nekdo si holt jede na pohodu a někdo to hrotí a pak se strašně diví, že jsou ostatní v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
13.4.20 13:33

Já nevim, mně přijde že hezky dodržuješ doporučení, že takhle nějak to bylo myšlený ;) A kolem sebe to taky už tolik nevidim a zvedá mi to tlak. Holt je to teď takový osamělý no, ale snad bude brzy líp: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12357
13.4.20 13:36

K lékářům, pokud normálně ordinují běž. S rodiči se domluv, vyjádři své obavy a zeptej se, jak to vidí oni, oni jsou ohrožení a pokud nejsou senilní, nech je rozhodnout jestli máte přijet nebo ne. A zas to tolik neprožívej, klid. Běž ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
13.4.20 13:36

Práci mám, sociální dávky neberu, žiju spořádaným životem, roztáčím kola ekonomiky, ač teď to dá mnohem víc práce než kdykoliv předtím.
Je to celé fakt jen o tom, že v důsledku jakéhosi dopadu reality chci vědět, jestli jsou i místa bez „dobroserek“ (výborný název), místa, kde lítáte od povinnosti k povinnosti (plus školní povinnosti) a že tenhle čas nejen lidi spojuje, ale taky odhaluje to, co vidět jindy nechce.
Diskuze o domácím násilí v době karantény už jsem viděla.

Pravda je asi taková, že mě to štve už, přičemž kolem sebe vidím, že nejlíp se maj ti, co to mají těžce na salámu (zatím). A štve mě, že mě tihle lidi nejsou u zadku.
Což je asi můj úkol v téhle době. Naučit se to.

Pardon, jestli tímhle tématem někoho dráždím. Jeho věc. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1771
13.4.20 13:37

To nesouvisí s koronavirem. Jen se ti teď během karantény ukázalo, že kolem sebe nemáš kvalitní vztahy, rodinnou soudržnost a komunitu.
Co's neměla dřív, teď nevybuduješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13418
13.4.20 13:40
@LenkaIII píše:
Práci mám, sociální dávky neberu, žiju spořádaným životem, roztáčím kola ekonomiky, ač teď to dá mnohem víc práce než kdykoliv předtím.
Je to celé fakt jen o tom, že v důsledku jakéhosi dopadu reality chci vědět, jestli jsou i místa bez „dobroserek“ (výborný název), místa, kde lítáte od povinnosti k povinnosti (plus školní povinnosti) a že tenhle čas nejen lidi spojuje, ale taky odhaluje to, co vidět jindy nechce.

Pravda je asi taková, že mě to štve už, přičemž kolem sebe vidím, že nejlíp se maj ti, co to mají těžce na salámu (zatím). A štve mě, že mě tihle lidi nejsou u zadku.

Pardon, jestli tímhle tématem někoho dráždím. Jeho věc. :mrgreen:

Já ti vůbec nerozumím, co chceš říct? Co konkrétně ti „vadí“ a proč a jak to má vyřešit pečení cukroví paní z Lidlu? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
13.4.20 13:46
@Bubla Bůčková píše:
Já ti vůbec nerozumím, co chceš říct? Co konkrétně ti „vadí“ a proč a jak to má vyřešit pečení cukroví paní z Lidlu? :D

vadí mi obrovský rozpor mezi lidmi, kteří poctivě dodržují distanc a všechna doporučení - a lidmi (ještě nedávno bylo šíření této nemoci trestným činem), kteří jdou vstříc promořování a na blbý poctivce ukazují se smíchem prstem.

a chci zjistit, jestli tu jsou také takoví, kteří si musí v této době všechno obzařídit sami - a zároveň po nich nikdo žádné dobrodinní nechce. Abych si nemusela myslet, že svět je teď jen o nutnosti rozdávat roušky zdarma a podarovat kostičkou droždí troje sousedy. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3451
@LenkaIII píše:

Pardon, jestli tímhle tématem někoho dráždím. Jeho věc. :mrgreen:

Ja te neobvinuji z brání dávek, jen se ptám, zda chodis do práce, kde bys mohla třeba rozptýlit a přijít na jiné myslenky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27247

@LenkaIII Já dostala roušky zadarmo, i když jsem vynucovala prachy. Několikrát. A ještě teď je mi trapně, že jsem si je vzala a ty prachy jim prostě nenacpala násilím.

Sama jsem darovala staré cejchy na roušky. Alespoň jsem se jich zbavila :mrgreen:

Líbí se mi, že chrchláci nechodí do práce, že nám konečně fungují vzdálené přístupy při HO.
Taky dost ušetříme.

Buď ráda, že jsou vaši na chatě, ne? Preci nebudou sedět doma jen abys jim mohla nakupovat :nevim:

Štve mě, že jsme se nemohli sejít jako rodina na Velikonoce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
13.4.20 13:49
@Elishka1 píše:
Ja te neobvinuji z brání dávek, jen se ptám, zda chodis do práce, kde bys mohla třeba rozptýlit a přijít na jiné myslenky

Jsem rozptýlená až moc, až teď, na svátky jsem se zastavila a asi i „rozložila“…
Ono se zítra zase rozběhnu, to je asi jen dnešní krize.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.4.20 13:49

My jsme také v paneláku a hrabe nám z toho slušně. Chybí mi přátelé, chybí mi jít ven a nadechnout se.. Navíc řešíme existenční krizi a brzy ani ten byt mít nebudeme. To jen abys viděla, že na tom ještě nejsi tak zle..

Mimochodem jsem za kasou a jsem stále milá, i když mám velké trápení a kolikrát mi i v práci za rohem ukápne slza, když vidím, jak všichni dělají obří nákupy, plní přání dětem a dojde mi, že já nemůžu..já se rozmýškím, jestli koupit půlku chleba, nebo čtvrtka bude stačit.

Přesto se i za rouškou na lifi usměju popřeju jim krásný den.. Dokonce i těm, kterým nestojím ani za houknutí když ke mě přijdou

A třeba my mít pozornosti od zákazníků na pokladně nesmíme. Když k nám přijdete, odpovíte na pozdrav a třeba se i pousmějete, bude to pro nás nejlepší uznání. Po takových zákaznících si i říkám, že není zbytečné, že tam jsme.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama