Koronavir - kdy to začalo?

Anonymní
3.4.20 23:02

koronavir - kdy to začalo?

Dobrý večer, tak tu sedím a přemýšlím, kdy ten koronavir vlastně začal, žijeme na malém městě, kde to zatím ještě nepropuklo v plné síle. Můj táta byl někdy přelom ledna, února skoro měsíc nemocný, ze začátku měl horečky, vykašlával zelené hleny, šílená únava, spal celý den. Nedávno mi kamarádka říkala, že její máma měla šílené záchvaty kašle a horečky, nedalo se toho zbavit atd nemocná cca 3 týdny. Byl to také přelom leden, únor, tak si říkám, jestli ten covid už tady nemohl být a spousta z nás už ho mohla prodělat a mít třeba v sobě protilátky? Dá se vůbec zjistit, jestli jsme daný vir už měli? Děkuji hezký večer.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12753
3.4.20 23:05

A měli jste někdy chřipku? Já jen, že před dvěma lety jsem na 14 dní lehla. První týden jsem pomalu nevstala z postele (dojít si na wc byl celkem úkol), teplota se i po srážení držela u 38, pak jsem kašlala tak, že se doktor chystal mně předepsat atb na průdušky. :nevim: Samozřejmě to tu mohlo být dřív, ale taky tu byla chřipková epidepmie. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16074
3.4.20 23:09

Tak ono u nas pred covidem byla spíš chřipková sezona :nevim: tvůj táta jezdil někde po cizině, nebo kde myslí, že by to chytil mezi prvnimi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1745
3.4.20 23:10

Myslím, že časem by mohly být testy na protilátky dostupné i širší veřejnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.4.20 23:10

Samozřejmě může se to zaměnit za chřipku, ale vrtá mi to hlavou, přece jenom pokud by to už prodělalo dost lidí, bylo by to dobré, měli by mít protilátky a nemuseli by se strachovat, každého nákupu atd.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.4.20 23:14

Nejezdil po cizině, byl jen v ČR, ale nikdo neví, kdo to k nám přivezl, dyť testy se na to dělají až teď, v lednu a v únoru se nálezy na plicích podle mého neřešili. Lidé dostali atb pokud bylo vysoké crp a hotovo

• Nahlásit
  • Citovat
43595
3.4.20 23:14

Začalo to v Číně na konci minulého roku. Jestl ten virus tady někdo měl, nebo ne, ti ukážou až testy. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.4.20 23:15

Hele…my všichni v rodině měli zvrací, vysoké horečky, prujmy, bolest v krku. Moje děti malém skončily na JIP… Nakonec jen kapacky. Nikdo je dál nevysetroval. Měli jsme to každý týden. Pak zavřeli skoly.

Známá (50let)měla týden 39… Šílený suchý kašel…dr ji nechtěla někam poslat, protože neprijela z mimo ČR (přitom bydlí hned na Václaváku ) a furt chodila než onemocněla mezi lidma…

Asi tahle…pokud člověk „neumírá“…má to vylezet doma.

T.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.4.20 23:16
@Anonymní píše:
Hele…my všichni v rodině měli zvrací, vysoké horečky, prujmy, bolest v krku. Moje děti malém skončily na JIP… Nakonec jen kapacky. Nikdo je dál nevysetroval. Měli jsme to každý týden. Pak zavřeli skoly.

Známá (50let)měla týden 39… Šílený suchý kašel…dr ji nechtěla někam poslat, protože neprijela z mimo ČR (přitom bydlí hned na Václaváku ) a furt chodila než onemocněla mezi lidma…

Asi tahle…pokud člověk „neumírá“…má to vylezet doma.

T.

Omlouvám se za chyby T9 :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
23788
3.4.20 23:24

Ségra byla začátkem ledna v Německu, na pár dnů. Do 14 dní lehla a marodila s vysokými horečkami a hrozným kašlem 5 týdnů. Nikdy nebývá nemocná.
Nikam nedošla, nemohla dýchat. Pořád se necítí být úplně v pořádku.
Kdo ví, co to bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.20 23:26

Přesně to jsme si rikali dnes s kolegy. Kolegové měli taky nachlazení A teploty v únoru. Pracujeme v centru Prahy a dost přijdeme do styku s cizinci i s Číňany. Rikali jsme si také ze už to mohli prodělat jelikož v Číně se to začalo šířit už na začátku prosince ale Číňani cestovali po světě dal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14566
3.4.20 23:39

První mrtví přicházejí zhruba měsíc po propuknutí nákazy. Takže v únoru a lednu to tady opravdu nebylo. Podívejte se na vývoj v Itálii. Leden a únor jsou měsíce, kdy řádí viróz a je chřipková sezona. U nás zavřeli školku ještě před karanténou, právě pro infekce dýchacích cest a střevní chřipky. Epidemie u nás se trefila do období, kdy u nás každý rok řádí infekce a tak si to spousta lidí vztáhla na to, že už to určitě prodělali… Protilátky bude určitě možné nechat otestovat, stejně tak, jako se to dělá u jiných nemocí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.4.20 23:48

Ja mesic zpatky, zacatek jak nachlazeni, jsem si myslela, ale slo to rychle, ucpany dutiny, ryma, teploty v kuse 37,3 - 37,7 vic jak tyden, kasel, ze jsem se v noci strachy budila a tlumila pripravky na kasel, unavy a hlavne teda neustala bolest hlavy, prisla jsem o chut a cich. Jeste ted mam dojezdy. Nemuzu rict, ze by to byla AZ takova hruza, ale uz i tim, jak se to tahne a ted za podminek HO, dve skolni deti, manzel pracovne vytizeny, vareni, uklid…A konec jakoby v nedohlednu, porad to jde ve vlnach. Treba dnes zase od rana bolest hlavy, takze prasek abych mohla fungovat, vcera zvysena teplota pro zmenu :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
22290

Bůh ví, kdy a kde to začalo, a jaký to má všechno cíl.

https://ceskoaktualne.cz/…podvod-elit/?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Moji dva rodinní příšlušníci měli během ledna/ února virozu s vysokýma horečkama, kašlem, vypadlo to na klasickou chřipku. Oba byli na chřipku testování, byli negativní… taky máme podezření, že to byl koronavirus, byli předtím v Itálii. Myslím, že tam to bylo mnohem dřív, než se na to přišlo.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama