Koronavir - kolektivní imunita v Anglii

7435
16.3.20 07:11

Koronavir - kolektivní imunita v Anglii

Co říkáte na postup Anglie, kde chtějí nechat vybudovat kolektivní imunitu? Tedy žádné omezení, pouze ochrana nejvíce rizikové skupiny (nad 70 let) a jinak nic? Počítá se se ztrátami až 400 tisíc?
Ještě odkaz: https://www.seznamzpravy.cz/…hnsona-93206

Já osobně vůbec nevím. Takto od stolu se dá říct, že je to taky přístup…ale nejsem si jistá, jestli bych chtěla být v UK, než se to přežene. Každopádně je to v podstatě protiklad k přístupu Evropy, na který tady stále ještě x lidí nadává. Byli byste raději za " padni komu padni " a pak bude klid? Než omezení, možnost opakování epidemií?
Já osobně doufám, že přečkáme a pak už bude adekvátní lék?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7952
16.3.20 07:14

Budou první kdo to zkusí a uvidí se. Pokud jim to vyjde, tak to příště ostatní udělají taky tak. Teďka se používá postup co byl úspěšný v asijských zemích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
16.3.20 07:17

Osobně se mi to nelíbí, bála bych se. Jsem před porodem a vadilo by mi, kdyby kancelářské profese (např. konkrétně můj manžel) neměli možnost výjimečného home office, jak to je (většinou) možné teď díky opatřením u nás. Tam tohle asi neřeší :think: Taky by se mi nelíbilo dávat děti v této situaci do školy, a pochybuji, že tam mají hodiny omluvene, pokud se rodiče bojí. A vím, že statisticky jsou starší lidé nejohrozenejsi, ale to přece neznamená, že mladších se to vůbec netýká. V Itálii je 15% pacientů JIPek s koronavirem ve věku 19-45. Kdybych to byla já nebo můj manžel, asi bych docela na vládní laxní přístup nadávala… Ale tak čas ukáže, který přístup je lepší… Možná nás překvapí

Příspěvek upraven 16.03.20 v 07:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7435
16.3.20 07:17
@Cenarius píše:
Budou první kdo to zkusí a uvidí se. Pokud jim to vyjde, tak to příště ostatní udělají taky tak. Teďka se používá postup co byl úspěšný v asijských zemích.

To ano, ale jak to vnímáš osobně? Preferoval bys, kdyby naše vláda rozhodla obdobně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6346
16.3.20 07:20

Riziková skupina nejsou jen staří lidé, ale i lidi s chronickými respiračními onemocněními. Ty budou taky separovat? Podle mě ne.
Mně se to moc nelíbí. Jako jo, „padnou“ ti slabší = staří a nemocní. Ale nechtěla bych být ten, co zemře nebo ten, komu někdo zemře z důvodu tohoto postupu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7435
16.3.20 07:20

@BiancaB Taky nemůžu říct, že je to špatně. Ale být tam :think: V UK mají taky prvního nakaženého novorozence. Jako být před porodem v UK, plná hormonů tak asi emigruju 8o Ale asi nebude kam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7435
16.3.20 07:23
@Tableta píše:
Riziková skupina nejsou jen staří lidé, ale i lidi s chronickými respiračními onemocněními. Ty budou taky separovat? Podle mě ne.
Mně se to moc nelíbí. Jako jo, „padnou“ ti slabší = staří a nemocní. Ale nechtěla bych být ten, co zemře nebo ten, komu někdo zemře z důvodu tohoto postupu.

To samozřejmě, ale oni jen tuto skupinu zmiňují, že budou izolovat. Nevím, jestli to rozšíří třeba na děti a lidí se slabou imunitou a jinak nemocné. Příčí se mi to také.
Edit:Ostatně i z té nerizikové x lidí zemře, kvůli nedostatečné péči. Předpokládám, že nemocnice budou total přetížené.

Příspěvek upraven 16.03.20 v 07:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
16.3.20 07:23
@anupati píše:
@BiancaB Taky nemůžu říct, že je to špatně. Ale být tam :think: V UK mají taky prvního nakaženého novorozence. Jako být před porodem v UK, plná hormonů tak asi emigruju 8o Ale asi nebude kam.

Taky bych tam asi nechtěla zůstat, ale v této situaci je emigrace bohužel jen zbožné přání :think:
Ale taky by se mi nelíbilo, kdyby mě vláda jakož mladšího člověka vnímala jako pokusneho králíka, jestli se s tím popasuju nebo holt budu statistická chyba a pojdu, kdyz to tak musím napsat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5947
16.3.20 07:37

No berou to tak, ze lidi je hodne. Slabsi kusy odpadnou a zustane jen silne jadro, prinosne pro ekonomiku. Nejake city holt jdou stranou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14816
16.3.20 07:39

No, Darwinova teorie říká, že silnější přežije. Ale nemyslím si, že by se tento přístup měl uplatňovat ve vyspělé společnosti. Fakt bych v tuto dobu nechtěla bydlet v Anglii…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7435
16.3.20 07:44
@jannina1 píše:
No berou to tak, ze lidi je hodne. Slabsi kusy odpadnou a zustane jen silne jadro, prinosne pro ekonomiku. Nejake city holt jdou stranou.

Ano, i tu ekonomiku to ovlivní méně, než dlouhodobá omezení… Je asi předpoklad, že se rychle rozšíří, rychle přežene. Ale takhle v klidu si to člověk řekne " od stolu". Nebo bys osobně preferovala takový postup i u nás?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7435
16.3.20 07:44
@nozu píše:
No, Darwinova teorie říká, že silnější přežije. Ale nemyslím si, že by se tento přístup měl uplatňovat ve vyspělé společnosti. Fakt bych v tuto dobu nechtěla bydlet v Anglii…

Asi tak to vnímám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6027
16.3.20 07:46

Hrozny. Akorat me nuti nemit anglii jeste vic rada.
Ja si teda nemyslim, ze je reseni na 4 mesice zavrit duchodce, to je casem nakazi blizci.
Neni to rozumny :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7435
16.3.20 07:48

Ani si to moc nedovedu představit v USA skrz zdravotní systém. Tedy, že ne každý je pojištěn nebo pouze minimálně a zákroky navíc musí platit. Nacož tam spousta lidí nemá? O rozvojových zemích ani nemluvím. Hinduisti v Indii zahlásili, že pití kravské moči ochrání před korona virem atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1571
16.3.20 07:48

Ja bydlim v Anglii, zrovna to ted probiraji v TV, proc cely svet dela opatreni a tady lidi vcera byli na koncertu, bezeli se maratony atd…a “chytry” odbornici se porad usmivaji, jaknje vsechno ok. Tohle je bohuzel anglicka mentalita. Ja videla v sobotu i novorozene v uzavrenem prostoru, kde bylo 70 lidi. Tady zadna prevence neni. Hasi ohen, az kdyz hori a to je obcas pozde.
Budte radi, ze mate Babise! My jsme Borise videli v TV napodledy minuly ctvrtek a rikal, ze se mame pripravit, ze nam umrou nasi blizky, a at si myjem ruce :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat