Koronavir Švédsko vs. Česká republika

332
27.3.20 10:39

Koronavir Švédsko vs. Česká republika

Ve Švédsku fungují školy a restaurace, Jediné omezení je, že se nesmí nosit jídlo na bar, ale musí se donést ke stolu.

A teď denní nárůsty v % (od dneška do historie)
CZ 22%, 19%, 13%, 10%, 13%, 19%, 20%,33%, 20%, 26%, 15%, ¨
SV 12%, 10%, 12%, 6%,9%,8%, 13%,11%,8%,7%,9%, 10%,16%,18%

CZ 10 mil obyv,, dnes 2000 pozitivních (první pozitivní 1/3)
SV 10 mil-. obyv. dnes 2800 pozitivních (první pozitivní 15/2)

počet mrtvých při 2000. pozitivním ( u nás včera, v SV 22/3) :
CZ 10
SV 21

:zed: :zed: nekde má soudruh Prymula chybu s tou národní izolací

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

630
27.3.20 10:45

Bude to zajímavé sledovat, jak se to Švédsku podaří, třeba jsou na severu víc odolní než Italové. Bohužel univerzální způsob asi neexistuje a já jsem ráda, že jsem teď tady, mám pocit, že to máme nastaveno dobře. :think: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
639
27.3.20 10:48

No jo, ale Prymula nemá Švédsko… Mrkněte na hustotu a rozložení obyvatelstva, navíc nad Švédskem (Dánsko to samé) je slabá ozonová vrstva, dezinfikuje se jim to samo… Kdyby dali omezení dřív, mohli být na nule… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
732
27.3.20 10:48

Neporovnavej jen Svedsko, ale i jine zeme bez opatreni. Ja jsem rada, ze to mame nastavene takto. Snad to brzy skonci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
207
27.3.20 10:51

Já moc nechápu, jak se to dá srovnávat, když všude testují jiný počet lidí. A stejně číslo zjištěných nemocných neodpovídá realitě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13668
27.3.20 11:01

Tohle prostě nemůžeš srovnávat, když hustota osídlení je absolutně někde jinde. Byla jsi někdy ve Švédsku? Víš, jak tam vypadá vesnice? Jedeš 10 kilometrů, sem tam vidíš mezi stromy baráček a to je vesnice… Srovnávej v Británií a pak si povíme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
332
27.3.20 11:03
@Mirenka píše:
Já moc nechápu, jak se to dá srovnávat, když všude testují jiný počet lidí. A stejně číslo zjištěných nemocných neodpovídá realitě.

To souhlasím. My jsme udělali 31T testů dnes, oni udělali 24T do minulého týdne, takže počty testů budou obdobné.
Pokud bychom se vyvíjeli jako oni (a měli stejně staré obyvatelstvo, měli bychom mít do středy cca 3000 pozitivních a 77 úmrtí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
332
27.3.20 11:04
@nozu píše:
Tohle prostě nemůžeš srovnávat, když hustota osídlení je absolutně někde jinde. Byla jsi někdy ve Švédsku? Víš, jak tam vypadá vesnice? Jedeš 10 kilometrů, sem tam vidíš mezi stromy baráček a to je vesnice… Srovnávej v Británií a pak si povíme…

Jenže ono 85% Švédů žije ve městech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
332
27.3.20 11:07
@nozu píše:
Srovnávej v Británií a pak si povíme…

Británie na tom není nijak špatně. Co máš na mysli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14678
27.3.20 11:07

Další laik se vyjadřuje k problému, který má problem v celkové šíři pochopit a odhadnout leckterý odborník. Jen bych ti ráda připomněla, že touto cestou šla ze začátku i itálie. Co má a memá smysl, nelze hodnotit teď, na začátku. To zjistíme až na konci posčítáme mrtvý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
332
27.3.20 11:10
@Janli píše: . To zjistíme až na konci posčítáme mrtvý.

Vyjde to všem stejně v relaci k věku obyvatelstva. Ten vir je furt jen jeden a stejný (ve dvou mutacích). a je tak rychle infekční, že bys musela mít úplnou izolaci anebo se všichni nakazíte v Lidlu, na poště, v nemocnici… je to marný je to marný je to marný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1130
27.3.20 11:12

@jednoručka a co má jako být výsledek této diskuze? Jsi epidemiolog nebo máš vystudované krizové řízení nebo kam tohle směřuje? 100× raději Prymula než zmatený Trump třeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
332
27.3.20 11:13
@ngauruhoe píše:
@jednoručka a co má jako být výsledek této diskuze? Jsi epidemiolog nebo máš vystudované krizové řízení nebo kam tohle směřuje? 100× raději Prymula než zmatený Trump třeba.

Koukni se na ty čísla. Trump nebo Prymula s nima nijak nesouvisí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9539
27.3.20 11:13

@jednoručka A máš v té statistice taky zahrnuto, kolik desítek tisíc Švédů se vrátilo do vlasti z epicentra nákazy? A jaká je tam hustota obyvatel?
Rakousko, necelých 9mil. obyvatel, první případ 25.2. (jen o 4 dny dříve než v ČR), počet mrtvých při 2tis. (19.3.) 6 (=méně než v ČR!), dnes 58 mrtvých a přes 7tis. případů. Zavřené hranice, přísná opatření. Čím to bude? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
582
27.3.20 11:15

Tak stejně to zkoušeli v Británii nebo ve Švýcarsku, nedělali nic, teď panikaří a zavádějí opatření, protože jim kolabuje zdravotnictví. Ono to taky bude tím jak moc se testuje. V konečném důsledku na tom budeme třeba stejně, jen se to rozloží v čase tak, aby to naše nemocnice zvládly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama