Koronavirus a porod teď!

MKF
27
16.3.20 04:48

Koronavirus a porod teď!

Ahoj, mam rodit každým dnem a vůbec nevim co bude. Chci se zeptat kdo ted porodil a jak to bylo? Plus koho to ted aktuálně taky čeká? Plus jestli se jedná o porodnici u Apolinaře. Nevíte jak to tam ted je? Děkuji za odpovědi :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6193
16.3.20 05:11

Moje zena mela pri porodu a po nem uplne jine starosti nez cucet na net a psat recenze na porod, ale lidi jsou ruzne cakli, treba se nekdo najde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
16.3.20 05:19
@MKF píše:
Ahoj, mam rodit každým dnem a vůbec nevim co bude. Chci se zeptat kdo ted porodil a jak to bylo? Plus koho to ted aktuálně taky čeká? Plus jestli se jedná o porodnici u Apolinaře. Nevíte jak to tam ted je? Děkuji za odpovědi :srdce:

Ahoj zakladatelko, ja mam termin 2.4. Takze taky ocekavam, ze to muze prijit kazdym dnem… jsem zvedava na reakce. Taky se hrozne bojíme a hlavne jsem z toho dost vystresovana :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8161
16.3.20 06:21

@MKF Porodis normálně více se dezinfikuje a bude to bez návštěv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.3.20 06:53

Zrovna vcera jsemsi rikala ze bych nechtela mit ted termin porodu :( Posilam hodne sil at se vyhnes stresum :srdce: U nas je v porodnici zakazan doprovod k porodu, nevim jak je to jinde.

• Citovat
  • Nahlásit
83
16.3.20 07:06

Já mám teda termín až za měsíc, tak doufám, že už to bude klidnější. Ale kdyby ne, když jsou zakázané návštěvy, myslíte že je zakázaný i doprovod k porodu? Ať vím jestli se připravit na to, že tam budu sama. :mrgreen: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2762
16.3.20 07:11

U Apolinare mas pokoje a chodbu se stoly zvlast. Pak jsou teprv dvere na chodbu pro navstevy - a ty jsou zakázané. Desinfikuje se tam vsechno a furt i pred nejakym virem, stejne ti nic jinyho nezbyde. Co chces teda resit?

Jinak psali, ze doprovod u porodu byt muze, asi samozrejme za urcitych podminek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.3.20 07:27

Já mám TP 1./4.4., ale z důvodu slabé jizvy po předchozí SC zřejmě budu rodit o něco dřív zase CS (dozvím se zítra). Ač povahou optimista, ten mediální tlak na mne taky doléhá. Rodím v Královských Vinohradech. Zákaz návštěv je. A u porodu taky nemůže doprovod být (aspoň u SC). Doufáme, že ho aspoň v den porodu pustí na chodbu. I když, kdo ví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1860
16.3.20 07:40

Podívej se na stránky dané porodnice, někde doprovod umožňují a někde ne.. A tatínka snad na návštěvu pustí, jinak to asi bude omezené, což třeba já osobně vítám, protože po mém prvním porodu jsem byla na pokoji s paní, která tam měla návštěvy od rána do večera, se tam vystřídali snad všechny teticky a stryckove, a soukromí žádné, takže raději bez návštěv něž takto..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
16.3.20 07:53

Taky teď rodím a u nás jsou návštěvy i doprovod zakázané. Ale to je poslední, co mě v této situaci trápí, spíš se bojím, jak bude porodnice vůbec fungovat. Zdravotníci jsou vytížení, spousta z nich je na OČR s dítětem, pracují kvůli tomu přescasy navíc… Asi nejhorší doba na porod, ale co se dá dělat :think: Taky předpokládám, že časem se zavedou ambulantní porody, pokud se nebude stíhat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MKF
27
16.3.20 08:08
@Anonymní píše:
Zrovna vcera jsemsi rikala ze bych nechtela mit ted termin porodu :( Posilam hodne sil at se vyhnes stresum :srdce: U nas je v porodnici zakazan doprovod k porodu, nevim jak je to jinde.
U vas je kde prosim?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1375
16.3.20 08:20

@muertik V jaké nemocnicí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1375
16.3.20 08:21

JESENIK- otec u porodu povolen, návštěvy zakázany. To stejný Kolín. Každá nemocnice má informace na stránkách, pokud ne, doporučuji napsat email.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2311
16.3.20 08:25

Termín porodu mám 2.4. a u nás (Opava) jsou zakázány návštěvy, výjimkou je otec, doprovod u porodu je zatím taky povolený. Nicméně u nás ve městě zatím není žádný potvrzený výskyt koronaviru. Čekám, že se podmínky v porodnici každým dnem změní, a počítám s tím, že tam manžel nakonec nebude. Každý den přemlouvám miminko, aby už se narodilo. Už bych chtěla mít všechno za sebou a být s ním v klidu doma.

Hlavou mi vrtají i prohlídky s novorozencem u pediatričky, protože se mi ho vůbec nechce tahat do města a k lékařce takto maličkého. Mám doma 3 děti, z toho 2 mají astma sice v lehké formě, ale mají. Bydlíme na malé vesnici a manžel už téměř 14 dní dělá jen home office, chodíme jen na zahradu a vídáme se jen s nejbližší rodinou.

Zítra bych měla jet do města ke gynekoložce a vůbec se mi nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MKF
27
16.3.20 08:37
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu