Koronavirus a práce v lékárně

Napsat příspěvek
1080
10.3.20 21:54

Taky bych zůstala doma, úplně bez výčitek. Je to nový vir, nikdo o tom nic moc pořádně neví :nevim: jestli to nějak může ublížit dítěti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1125
10.3.20 22:05

Ja bych si nechala napsat neschopenku a vis co ti reknu, vubec bych se za to nestydela. Nemusis mit absolutne pocit ze by jsi byla nejaky flakac nebo histerka. Sama si rekni vazne ti to stoji za ten risk? Okoli ti muze byt prece u vis ceho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
513
10.3.20 22:07

Tak já bych nad tím nepřemýšlela ani minutu a šla na neschopenku kdybych byla těhotná. Koronavirovou paniku zatím nezdílím ale zrovna u těch těhotných zatím nikdo netuší co by to mohlo s miminkem udělat a riskovat zdraví (nebo i život) svého dítěte bych nechtěla. Něco jiného je to teda u netěhotných zdravých lidí, co nejsou ve věkovém riziku, tam by mi zůstávání doma přišlo opravdu přehnané.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1291
10.3.20 22:18

Lepší je pro tebe nyní neschopenka, to dostaneš 60% a potom ti po skončení mateřské proplati nevycerpanou dovolenou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.20 22:20

Určitě neschopenku. Tam jen pozor, při čerpání řádné dovolené mezi mateřskou a rodičovskou nejste hájena, takže můžete dostat výpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.20 22:32
@Dzuda píše:
Holky já vím že na prvním místě jsem já a miminko a vnitřně to tak cítím… Ale cítím se i tak hrozně provinile…ještě je to umocneny tema hormonama… Vedoucí jsou vzteky bez sebe co si to dovoluju… Já nejsem totiž moc typ co by se dokázal prosadit, vždy jsem radši vyhověla aby nebylo zle :,(

Vedoucí mohou " být vzteky", jenže pokud by se Ti něco stalo, tak žádný vedoucí Ti dítě ani zdraví nenahradí. Val na PN a na ostatní se vykašli, mysli na sebe a na zdraví svého dítěte!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2400
11.3.20 15:18

Za tárou bych v těhu určitě být nechtěla, bez ohledu na koronavirus. PN je rozumná volba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.4.20 09:48

Nešlo by v momentální situaci požádat gyndaře o vydání lékařského posudku a u zaměstnavatele požádat o převedení na jinou pracovní pozici? Pak je těhotná doma za 100% platu a s neomezenýma vycházkama… přeci jen jsou těhotné rizikovou skupinou v tomto období pandemie.. nemá s tím některá z vás zkušenosti? Ted to máme v lékárně velmi těžké, protože lidi jsou neukáznění a kašlou nám tam jak diví…

• Nahlásit
  • Citovat
24696
6.4.20 10:53
@Anonymní píše:
Nešlo by v momentální situaci požádat gyndaře o vydání lékařského posudku a u zaměstnavatele požádat o převedení na jinou pracovní pozici? Pak je těhotná doma za 100% platu a s neomezenýma vycházkama… přeci jen jsou těhotné rizikovou skupinou v tomto období pandemie.. nemá s tím některá z vás zkušenosti? Ted to máme v lékárně velmi těžké, protože lidi jsou neukáznění a kašlou nám tam jak diví…

Já jsem dělala noční v kanceláři. Po převedeno na jinou práci jsem dělala ranní a odpolední. Nenechali mě za sto doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
6.4.20 11:22

Lékárny

Když vidím ty fronty u lékáren tak mi je těch lékárnic úplně líto :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.20 11:27
@vbock0 píše:
Když vidím ty fronty u lékáren tak mi je těch lékárnic úplně líto :(

Neni to tak hrozný :D vlatsně je to lepší, než být zavřená doma a kousat se tam nudou a většina pacientů jsou poměrně disciplinovaní. Já tedy žádný bezprostřední nebezepečí nepociťuji, ale snažení o miminko jsme tedy raději posunuli na dobu pokoronavirovou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.20 11:31
@Anonymní píše:
Nešlo by v momentální situaci požádat gyndaře o vydání lékařského posudku a u zaměstnavatele požádat o převedení na jinou pracovní pozici? Pak je těhotná doma za 100% platu a s neomezenýma vycházkama… přeci jen jsou těhotné rizikovou skupinou v tomto období pandemie.. nemá s tím některá z vás zkušenosti? Ted to máme v lékárně velmi těžké, protože lidi jsou neukáznění a kašlou nám tam jak diví…

Myslím, že za 100% platu sedět doma by nešlo, i když jsi těhotná. Nicméně lze požádat zaměstnavatele, aby ses mohla zašít třeba v kanceláři na retaxace, případně tam chodit večer uklízet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.4.20 19:49

Chodit nebo nechodit do prace

Ahoj vsem, jsem v podobne situaci a toto je jedina diskuze, co jsem na dane tema nasla. Jsem kosmeticka a na zacatku sprna mam rodit, v cervenci uz jsem chtela byt i pred koronou doma a a ted zvazuji byt i cervnu. Me okoli to moc nechape, ze nechci jit uz do prace. mam z toho ale obavy, samozrejme nikdo nevime, co bude za mesic. konkretne my kosmeticky uz jsme nejaky cas zavrene a muzeme provozovat cinnost az od 25.5. Sly byste na ten mesic do prace? diky, mam taky dilema :think:

• Nahlásit
  • Citovat
1291
17.4.20 08:32

Myslím, že do 25. 5.to mají kadeřnictví, kosmetika pojede později, to už nemá smysl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama