Koronavirus a střídavá péče

Napsat příspěvek
Velikost písma:
18582
27.4.20 14:49
@Lurin píše:
Jaký má smysl poznámka - „taky narušená“? Mám se tady obhajovat, že jsem osobnostně normální, byť citlivý a empatický člověk? Do diskuse jsem si šla pro radu, zkušenosti a podporu těch, kteří jsou v podobné situaci jako já. Takové útoky bych nečekala. Jinak nápad, že dítě bude trávit delší intervaly, mě taky napadl. Ale to by musela být vůle všech stran, ex by s tím asi nesouhlasil. A do školy půjde syn asi až od září.

a do září ho budeš plně izolovat od kolektivu děti? víš, že ho tím budeš poškozovat ty empatická osobnosti? kdybys byla citlivá a empatická, tak budeš vnímat signály narušené osobnosti a neuděláš si s ní dětí…NEJEN na mě působíš, že chceš jen vypruzovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
27.4.20 14:54

Obhajovat se tady fakt nebudu. Povahu některých lidí, manipulátorů, prohlédnete až po delší době, co na to říct jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18582
27.4.20 14:55
@Lurin píše:
Obhajovat se tady fakt nebudu. Povahu některých lidí, manipulátorů, prohlédnete až po delší době, co na to říct jiného.

mluvíš o sobě? protože tohle, co tady předvádíš, je manipulace taky…svý k svému

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3356
27.4.20 14:59

@Lurin obávám se, že žádnou moznost jak mu dítě nedávat nemáš. Prostě je to tak. To riziko je a bude. Chápu tvé obavy o mamku (taky mám rodiče v důchodovém věku a babičku). Ale buď se domluvíte, nebo to dáš k soudu a ten rozhodne, jestli jsou tvoje důvody opodstatněné k omezení styku… Nic mezi tím není. Mezitím mamku maximálně chránit dostupnými prostredky- minimalizovat blízký kontakt, zvýšená hygienická opatření…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35774
27.4.20 15:04

Dítě má na otce právo. Chápu Tvoji obavu o maminku, ale nemáš jinou možnost než izolovat maminku. Těžko říct, do jaké míry se otec chová/nechová zodpovědně. Pokud chodí normálně do práce, tak přichází s lidmi do styku.
Jediná možnost je obrátit se na soud, ať rozhodne, do jaké míry jsou rizika odduvodnena. Ale predbeznym opatřením tady ničeho nedosahnes a než se dostanete k soudu, bude trvat pár měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.20 15:06

Máme vážně nemocného člena rodiny, takže se s nikým nestýkáme, nákup nám vozí a děti nechodí k otci. Do školy teď nepůjdou, ani kdyby ji otevřeli. A počkáme, kam se situace pohne. S každým dalším dnem se toho o viru či dalším vývoji bude vědět zase o něco víc.

Ty máš jedinou možnost - buď si syna nechat bez ohledu na otce doma, nebo mu ho dát úplně. Já osobně bych si ho nechala doma. Mohou si skypovat, volat, a později si to mohou vynahradit (až bude jednou syn třeba půl roku na výměnné škole v cizině, taky nebude jezdit za otcem).

Anonym - osobní/zdraví.

• Citovat
  • Nahlásit
127
27.4.20 15:06

BaMaK, díky za reakci. Jsem ráda, že aspoň někdo odpověděl tak, aniž by na mě útočil, posuzoval mě, odsuzoval… Vím, že nelze mu dítě nedávat a to mě ani nenapadlo, že bych přerušila kontakt. Zajímalo mě, jak to řeší ty, které jsou na tom třeba stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70914
27.4.20 15:07
@Anonymní píše:
Máme vážně nemocného člena rodiny, takže se s nikým nestýkáme, nákup nám vozí a děti nechodí k otci. Do školy teď nepůjdou, ani kdyby ji otevřeli. A počkáme, kam se situace pohne. S každým dalším dnem se toho o viru či dalším vývoji bude vědět zase o něco víc.

Ty máš jedinou možnost - buď si syna nechat bez ohledu na otce doma, nebo mu ho dát úplně. Já osobně bych si ho nechala doma. Mohou si skypovat, volat, a později si to mohou vynahradit (až bude jednou syn třeba půl roku na výměnné škole v cizině, taky nebude jezdit za otcem).

Anonym - osobní/zdraví.

Navádíš k porušování rozsudku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70914
27.4.20 15:08
@Lurin píše:
BaMaK, díky za reakci. Jsem ráda, že aspoň někdo odpověděl tak, aniž by na mě útočil, posuzoval mě, odsuzoval… Vím, že nelze mu dítě nedávat a to mě ani nenapadlo, že bych přerušila kontakt. Zajímalo mě, jak to řeší ty, které jsou na tom třeba stejně.
Řeším to tak, že jsme přijali riziko nákazy jako fakt.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
27.4.20 15:11

A díky i za ty další reakce. Jedno vím určitě, že s pobytem jen u mě by otec nesouhlasil. A že by byl jen u něj? Bylo by to řešení možná na nějakou dobu, i když pro mě těžké. Nevidět své dítě víc jak měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35774
27.4.20 15:11
@Anonymní píše:

Anonym - osobní/zdraví.

Ale s nouzovým stavem nepřestaly platit rozsudky ohledně péče o děti. Dítě má i v době karantény právo na péči obou rodičů. Je to psáno i na právních poradnách. Tobě otec ustoupil, ale není to jeho povinnost.

Na výměnný pobyt do ciziny, byť studijního rázu, nemůžeš dítě poslat jen tak. Musíš se domluvit s otcem, pokud nesouhlasí, rozhoduje soud.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70914
27.4.20 15:20
@Lurin píše:
A díky i za ty další reakce. Jedno vím určitě, že s pobytem jen u mě by otec nesouhlasil. A že by byl jen u něj? Bylo by to řešení možná na nějakou dobu, i když pro mě těžké. Nevidět své dítě víc jak měsíc.

No a jaké by bylo tvé vysněné řešení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18582
27.4.20 15:25
@Anonymní píše:

Anonym - osobní/zdraví.

takže dítě psychicky poškodí tím, že bude až do září izolováno od jakéhokoliv kolektivu dětí i dospělých?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13476
27.4.20 15:40

Já zakladatelce rozumím, taky mám v rodině vážně nemocnou osobu, která potřebuje mou pomoc a izolovat se od ní úplně nemůžu. Otec mých dětí to chápe a styk (mám děti ve své péči) zatím přerušil. Nepůjde to tak samozřejmě donekonečna, ale ještě nějakou dobu ano.
Na druhou stranu už bych vůbec nebyla proti, aby s dětmi byl, protože samozřejmě máme ze sebe s dětmi ponorku. Budu ráda, až se to zas vrátí k normálnímu stavu. Pokud tedy aspoň trochu normální nastane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16866
27.4.20 17:36
@Lurin píše:

Obhajovat se tady rozhodně nemusíš - co ale musíš, je nést následky svých činů.

Ty jsi s tímto „narušeným, zlým, apod.“ člověkem přivedla na svět dítě - to bylo Tvoje rozhodnutí. Je úplně jedno, jaká konkrétní situace tenkrát byla, jaké důvody, co Tě k tomu vedlo atd. atd. - stalo se to, odestát se nemůže a proto Ti nezbývá než nést důsledky tohoto svého rozhodnutí - i s tím, že Ti některé z nich zrovna moc nevyhovují.

Tvůj ex má o dítě zájem, stará se o něj - a že při tom nepostupuje pokaždé tak, jak by sis to představovala, udělala nebo pokládala za správné Ty, to už bohužel smůla, některé věci nemůžeš ovlivnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat