Koronavirus a zaměstnanci ze Slovenska

Anonymní
16.4.20 09:19

Koronavirus a zaměstnanci ze Slovenska

Prosím o zachování anonymu, jde o manželovo zaměstnání. Děkuji :kytka:

Manžela v práci tlačí termíny a nutně by potřeboval dostat své lidi ze Slovenska sem k nám do ČR. Respektive byl svým zaměstnavatelem pověřený k tomu, aby zjistil co a jak. Ovšem manžel je neustále v práci, tak pověřil mě. Snažím se vypátrat nějaké informace, ale mám v tom dost slušný guláš.
Vím, že kluci na cestu ze Slovenska k nám potřebují pracovní smlouvu. Ale jak to bude tady u nás? Musí jít nejprve do karantény, nebo se na ně vztahuje nějaká výjimka? Nemáte prosím někdo aktuální zkušenost či radu. Případně, kde bych měla hledat relevantní informace?
Předem mnohokrát děkuji :kytka: :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14435
16.4.20 09:53

Tady by měla být usnesení týkající se zaměstnávání cizinců (nechce se mi to procházet). Takhle z voleje bych si tipla, že furt platí zákaz vstupu cizincům, pokud nejsi z páteřního průmyslu a nazdar.

https://www.mpsv.cz/web/cz/usneseni

Zkusila bych se vnutit na horkou linku Ministerstva zahraničních věcí - teoreticky je pro čechy v zahraničí, ale ti už jsou doma, tak si prostě vynuť konkrétní odpovědi a nebo kontakt na někoho, kdo ti ty odpovědi dá.

Obecná horká linka ministerstva zahraničí +420 224 183 200 +420 224 183 100

Plus se mrkni, jestli neexistuje nějaká asociace spojující firmy ve stejné oboru, jako je firma tvého muže, že by tato asociace tlačila na vládu, aby jaksi alespoň dali nějaký základní plán, jak to budou řešit, protože bohužel tím že opatření a rovzolnění tak nějak tahají náhodně z klobouku a podle toho kdo se jim připomene a kdo si neřekne, na toho se prostě nedotane (přesně tak se prostě zapomnělo vybavit ochranými pomůckami domovy důchodců, prostě to ministrině soc, věcí neřešila, protože nebyla v krizovém štábu a ostatním úřednickým myslím to nedošlo).

Ona asociace si případně může zkusit najmout nějakou mediální agenturu, aby jim s tím tlakem pomohla - ostatně teď jsou všichni skoro bez zakázek, takže to udělají levněji, než před pár týdny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23125
16.4.20 09:56

Zkusila bych linku 1212, prý jsou schopni dobře poradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5552
16.4.20 09:59

Myslím, že zatiaľ to nie je možné:

https://www.mzv.sk/…-aprila-2020

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
16.4.20 12:24

Řešila jsem podobnou situaci a psala na Ministerstva vnitra obou zemí. Odpovídají do jednoho pracovního dne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.20 14:00

Moc děkuji za všechny rady :kytka: :kytka: :kytka:
Na lince 1212 mi nepomohli, ale mám zkusit ministerstvo vnitra. Asi napíšu přímo Honzíkovi :srdce: :mrgreen: :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
380
26.9.20 12:36

Ahoj všichni,
chci se zeptat, hledám si nové zaměstnání a už je něco na obzoru, ráda bych nastoupila. Budoucí zaměstnavatel po chtěl test na koronavirus, postoupila jsem ho a jsem negativní. Čím se přibližuje moje nastoupení do práce, tak mám obavu, abych nechytla koronavirus v práci, je tam velká koncentrace lidí, já budu ve zkušební době a kdybych to náhodou dostala, tak aby zaměstnavatel se mnou neukončil pracovní smlouvu. Mám velkou finanční rezervu, takže finance mě netrápí, ale doma už je to na palici, tak bych ráda vypadla do práce. Šli by jste nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27714
26.9.20 12:38
@elan píše:
Ahoj všichni,
chci se zeptat, hledám si nové zaměstnání a už je něco na obzoru, ráda bych nastoupila. Budoucí zaměstnavatel po chtěl test na koronavirus, postoupila jsem ho a jsem negativní. Čím se přibližuje moje nastoupení do práce, tak mám obavu, abych nechytla koronavirus v práci, je tam velká koncentrace lidí, já budu ve zkušební době a kdybych to náhodou dostala, tak aby zaměstnavatel se mnou neukončil pracovní smlouvu. Mám velkou finanční rezervu, takže finance mě netrápí, ale doma už je to na palici, tak bych ráda vypadla do práce. Šli by jste nebo ne?
Šla bych. S největší pravděpodobností budeš mít mírné příznaky bez nutnosti hospitalizace. Lepší než doma umřít nudou.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2163
26.9.20 13:24

@elan ano, nastoupila bych do práce. Tu chřipajznu můžeš chytit kdekoliv a pro mě to není důvod válet se doma. Mmch. to můžeš chytit i v mezičase a do práce nastoupit jako pozitivní i s negativním testem. Ten vir už tu bude furt a musíme žít normálně dál a práce je pro mě jedna z nejzásadnějších věcí, kterou od svých přátel, partnera apod. očekávám. Nemám ráda příživníky a výmluvy na cokoliv, proč nepracovat neuznávám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
26.9.20 13:41

Tak já chci do práce, jen mě teď přepadla obava, že když budu ve zkušební době, tak mě snadno vyhodí, když budu mít koronavirus a budu muset do karantény.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2163
26.9.20 13:47

@elan je to nemoc, takže tě vyhodit nemůžou. O dobu nemoci se ti prodlouží zkušebka. Samozřejmě, že pokud tě budou chtít vyhodit, nepotřebuji k tomu korinu ani nic jiného

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama