Koronavirus - karanténa, když jsem pozitivní (jak dlouho?)

41
29.11.20 17:19

Koronavirus - karanténa když jsem pozitivní (jak dlouho?)

Holky, měla bych dotaz, protože to nemůžu nikde dohledat. Když jsem pozitivní na COVID a mám příznaky jako únavu, ztrátu chuti a bude mi to trvat i po 10 denní karanténě, je nutno zůstat doma i potom? Všude totiž píšou, že tyhle příznaky mohou trvat i měsíce 8o Nerada bych někoho nakazila :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6149
29.11.20 17:22

@lejzyyyy můžete se nechat poslat znova na test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22206
29.11.20 17:26
@Cenarius píše:
@lejzyyyy můžete se nechat poslat znova na test.

A to k cemu? O infekcnosti to nevypovida nic. Infekcni je clovek zhruba tyden. Po 10 dnech uz je to nepravdepodobne. Pro svoji jistotu a lepsi pocit bych se vyhybala jeste tak tyden starsim osobam, jinak, pokud, uz to nebude na neschopenku, bych to neresila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18416
29.11.20 17:39

@lejzyyyy za 10dní po pozitivním testu se člověk považuje za neinfekčního a může do práce, pokud nemá nějaké příznaky, s kterými to nejde
takže pokud tě přejde únava natolik, že můžeš pracovat, tak můžeš
ztráta čichu a chuti nevadí - to se fakt vrací někomu pomalu a postupně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3181
29.11.20 17:39

Já po 10 dnech i s těmito příznaky izolaci ukončuji. Neukončuji pokud je kašel nebo zvýšené teploty. Souhlasím s @mroe, např. babičku bych šla navštívit raději ještě o týden později. Kontrolní test nemá cenu, o infekčnosti nevypovídá. Ovšem chápu, že si někteří myslí, že ano, protože když byl nemocný Hamáček, tak vykládal jak musí zůstat nadále v karanténě protože i kontrolní test má pozitivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3181
29.11.20 17:43
@stinga píše:
@lejzyyyy za 10dní po pozitivním testu se člověk považuje za neinfekčního a může do práce, pokud nemá nějaké příznaky, s kterými to nejde
takže pokud tě přejde únava natolik, že můžeš pracovat, tak můžeš
ztráta čichu a chuti nevadí - to se fakt vrací někomu pomalu a postupně

i ta únava může přetrvávat. Já třeba pokud po 10 dnech trvá jen únava a nic jiného a není to do práce, tak dávám vycházky. Přece jen pokud člověk např. bydlí v malém bytě, tak mu prodloužená izolace moc neprospěje. Takže napíšu třeba 2 hodiny vycházek. Ale doporučuji zpočátku nechodit ke starým lidem a i jim říkám ať jdou do přírody a ne do obchodu (tedy pokud jim má kdo nakoupit). Většinou dodám, že jsou po tom koronaviru oslabení tak aby v tom obchodě nechytli něco dalšího. Na to slyší víc než jen na doporučení nechodit do obchodu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18416
29.11.20 18:02

@Lucka1111 jo to zní rozumně a je fajn, že dostanou vycházky, aby mohli postupně zatěžovat pohybem :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
29.11.20 18:02

Moc děkuju holky :)

Příspěvek upraven 29.11.20 v 18:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
944
29.11.20 18:23

Mám kolegu, který prodělal covid jsou to asi 2 měsíce zpět a stále se mu nevrátila chuť a čich a do práce chodí, tak předpokládám, že infekční již není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
29.11.20 18:38

@Lucka1111 0
:srdce: A nevíte prosím jak je to třeba se zvýšenou teplotou jenom 37? Už jsem taky četla o pár případech, že někomu zůstala teplota 37-37,1

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22206
29.11.20 18:55

Teplotu bezne nemerim sobe ani detem, kdyz maji horecku, poznam to. Takze s takovou „teplotou“ bych nedelala nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 20:04

Dotaz: 1)kolik dní je karanténa od mého event. pizitivniho testu, když žijí v jedné domácnosti s pozitivním manželem. bylo 10 dní, zeď čtu, že od prosince 15 dní, co je tedy pravda?

1. manžel viděl kolegu v práci, od kterého se nakazil, v pondělí a v úterý. od středy je doma. z pátku na sobotu mu začalo být blbě. Mohu jít na kovid test už zítra? někde jsem četla, že až po manželovi asi 5dni, ale manžel je doma už 5dni, tak pokud je pozitivní, tak mě snad už stihnul nakazit.jak je to? příznaky zatim nemám, manžel jen minimální.
  • Citovat
  • Nahlásit
24899
27.12.20 20:14

Od pozitivního testu je to 10 dní, těch 15 je karanténa, když je pozitivní manžel a ty ne. Na test bych šla až tak úterý, středa. U vás se to dá tak rychle? Známá se objednávala teď v pondělí a volný termín u nás byl až na zítra, musela do krajského města.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1301
27.12.20 20:18

1. 10.dni
2. musis zavolat sve mudr a ta posle zadanku na test a ona rekne, kdy se mas objednat na test. Eventuelne zitra az utery by mohlo stacit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2663
27.12.20 20:29

Pokud jsi od manžela izolovaná, tak je karantena 10 dní, pokud jste normálně spolu má být karantena 15 dní.
Pokud nemáš příznaky, tak na test až 5-7 den od testu manžela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat