Koronavirus: Lidé pracující v zahraničí

6
22.3.20 10:48

Koronavirus: Lidé pracující v zahraničí

Ahojte
Chtěla bych se Vás zeptat zda máte zkušenost(vaši manželé, známí) s cestováním do Německa za prací.
Vím, že pendleri můžou do 100km od hranic, ale co ti, co jezdi na týden nebo 14 dnů do zaměstnání (též 100km od hranic)
Je to tak když přijedou po tom týdnu nebo 14 dnech, tak mají nařízenou karantenu 14 dní a to je vše? Jde mi o to jestli vůbec takhle může někdo odjet na více dní.
Moc díky za odpovědi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
22.3.20 10:52

Ano, mají nařízenou karanténu a pak už se nedostanou zpět do práce. Takže pokud chtějí práci ať v zahraničí, musí v zahraničí zůstat.

• Nahlásit
  • Citovat
57404
22.3.20 10:55

@Hani18 Rakousko.. Pendluje denně.. Teď si našel ubytovani na místě.. Vyjde to levněji než přijít o 300 tis měsíčně :think: a čekáme, jak se to vyvrbi, kdy prostě odjede a neuvidíme se.. Těžko říct :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
22.3.20 10:59
@Anonymní píše:
Ano, mají nařízenou karanténu a pak už se nedostanou zpět do práce. Takže pokud chtějí práci ať v zahraničí, musí v zahraničí zůstat.

Jako když přijedou z Německa po delší době, budou mít 14 dní karantenu tak potom je zas zpatky nepustí? Jakto :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
22.3.20 11:01

@martina.se
Jo to máte pravdu, ja chápu, že osvč nemuzou byt doma zadarmo, ale kdyz je nepustí pak zpátky přes hranice do CR je mizerna vidina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1977
22.3.20 11:16

Pendleři zatím jezdit mohou, karanténa se jich netýká. Ale podle mě by se v době kdy jsou doma měli chovat jako v karanténě, tedy nechodit mezi lidi, nechodit nakupovat. A pokud po mě nějaký pendler chce neschopenku za jakéhokoliv důvodu, dávám mu karanténu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15182
22.3.20 11:17

Maji karantenu a pak nemuzou zpatky, ja mam cast rodiny pracujici v nemecku a rakousku, tata se z nemecka vratil, ted je doma na neschopence a zpet uz nemuze (pracuje teda dal jak 100km od hranic), pribuzni v rakousku taky zpatky nemuzou, pokud chteji pracovat, musi tam zustat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.3.20 11:24
@Hani18 píše:
Jako když přijedou z Německa po delší době, budou mít 14 dní karantenu tak potom je zas zpatky nepustí? Jakto :think:

Protože jsou uzavřené hranice, nikdo nemůže cestovat za hranice a výjimka na ně neplatí, když maji práci víc jak 100km za hranicemi.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.3.20 11:25

Coz ale neplati pro kamionaky a jejich rodiny. Jelikoz muz jezdi stabilne Nemecko tak jsem si zjistovala info. Zrovna vcera se vratil a to se mu v tydnu pokazil kamion, takze byl dva dny mezi nemci v nepretrzitem kontaktu. Mylela jsem, ze bude muset do karanteny, neb mi to znelo logicky a nemusi, ani ja pry ne :think: takze cert aby se v tom vyznal :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.3.20 11:27

Jeste bych chtela dodat, ze ja osobne radeji nechodim nikam. Bydlime na samote, nikde nikdo a stejne se drzim s detmi pouze na zahrade. Jistota se jistota :)

• Nahlásit
  • Citovat
22.3.20 11:31

Můj přítel pracuje v Německu jezdit do práce a z práce domů nic víc. Tady v Čr nesmí nikam. Ani fo krámu, ani za rodinou nikam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
22.3.20 12:03

To je teda pěkný…
Vzhledem k tomu, jak se to každým dnem mění, si člověk neni uplne jistý.
Takže, když přítel pojede teď na 14 dnu do Německa a pak se bude chtít vrátit, může se stát, že tam buď bude muset zůstat anebo by ho tam uz zpět nepustili…
Možná se to liší i v te profesi jakou tam každý dělá. Jak píšete :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
418
22.3.20 12:10

Můj muž kvůli tomu v Německu zůstává, jezdí domů jen na vikendy takže tím pádem pro něj neplatí ta výjimka, to by musel překračovat hranice min 3× týdně tam i zpět… No snad se to brzy uklidní, nemůže nechodit do práce a já za 2měsíce rodim tak vůbec nevím jak to bude…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48260
22.3.20 12:44
@Hani18 píše:
Ahojte
Chtěla bych se Vás zeptat zda máte zkušenost(vaši manželé, známí) s cestováním do Německa za prací.
Vím, že pendleri můžou do 100km od hranic, ale co ti, co jezdi na týden nebo 14 dnů do zaměstnání (též 100km od hranic)
Je to tak když přijedou po tom týdnu nebo 14 dnech, tak mají nařízenou karantenu 14 dní a to je vše? Jde mi o to jestli vůbec takhle může někdo odjet na více dní.
Moc díky za odpovědi ;)

Muj muz dela pro firmu, ktera ma zakladnu v CR. Pravidelne jezdi ven pracovat. Mivaji turnusy 15 dni + cesta. No stahli je sem a pracuji u nas.
Koncem roku meli pracovne do It. opet, tak to padne. Jsem rada, ze dela ted tady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57404
24.3.20 18:42
@Hani18 píše:
@martina.se
Jo to máte pravdu, ja chápu, že osvč nemuzou byt doma zadarmo, ale kdyz je nepustí pak zpátky přes hranice do CR je mizerna vidina

U nás už vyřešeno… Najito ubytování v Rakousku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama