Koronavirus odjet na tábor?

Anonymní
11.7.20 09:21

Koronavirus odjet na tábor?

Dobrý den!
Potřebovala bych radu, jak se na to dívají ostatní.
U nás na Vysočině se teď hodně množí nakažení koronavirem.
Dneska testovali jednoho z manželových kolegů, se kterým byl v přímém kontaktu několik hodin. Kolega bude mít výsledky až v pondělí, protože toho prý mají moc a nestíhají. Jestli to správné chápu, tak pokud by kolega byl pozitivní, tak by do karantény musel i manžel. Řešíme to, že zítra má starší syn odjíždět na svůj první tábor, na který se velmi těší.
A já teď nevím, jestli ho kvůli tu pustit nebo ne. Nejsem žádný plašan, který by v roušce chodil celý den a radši ani normálně nevycházel ven.
Jako logicky si říkám, že v tom není problém, a kdybychom o tom kolegovi nevěděli, tak nic neřešíme. Jaký na to máte názor? Poslali byste dítě? Není to od nás nezodpovědné? Samozřejmě, kdyby manžel musel do karantény, tak syna stáhneme.
Díky za rady a prosím o ponechání anonymu z důvodu osobních informací.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

108
11.7.20 09:25

Tak teď se buď můžete zachovat zodpovědně a dítě na tábor nedat (a tím ho možná zbytečně připravit o zážitek), nebo dělat že o ničem nevíte a poslat ho tam, což asi není moc bezpečné, vhledem k tomu, kolik je na táboře lidí :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
832
11.7.20 09:27

Já jsem asi ten poslední, kterej by se v tomhle šílenství vyžíval, ale tohle je zrovna ten případ, kdy by bylo lepší zachovat se zodpovědně a počkat až ty výsledky budou. Myslím, že není problém se domluvit s vedoucím tábora a dopravit tam syna, v případě, že kolega bude mít test negativní, o den později. Ani nemusíte říkat, že se objevilo podezření na covid. Stačí se vymluvit na něco milosrdnějšího, třeba, že umřel pradědeček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.7.20 09:27

@Darkandeep díky za odpověď, přesně s tímto teď bojuji sama v sobě.
Jen upřesním, že je to malý tábor do 30 dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
369
11.7.20 09:29

Poslala bych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17387
11.7.20 09:29

Počkejte na pondělí az bude mit kolega vysledek a kdyz bude negativní, tak dite na tábor dopravte dodatečně. Zas si vem, kdyz ho tam posles, manzel pude do kranteny, stahnes dite z tábora a cely tabor muze do karanteny taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
895
11.7.20 09:30

V tomhle případě bych ho na tábor neposlala. Zkus se domluvit s vedoucími, že by jsi ho tam přivezla později až budete vědět výsledky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20696
11.7.20 09:30

Vzhůedem k tomu, že budete muset při odjezdu odevzdat prohlášení o bezinfekčnosti, tak je na tvém svědomí, jestli ti dovolí stvrdit podpisem, že se dítě nesetkalo před táborem s infekcí.

Já bych počkala na výsledky a domluvila případný dovoz dítěte později.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3179
11.7.20 09:34

To jako opravdu? Nejsem žádný blázen, šílenec, jsem šťastná že nemusím mít na hubě ten hadr. Ale… To je snad tenhle dotaz vtip ne? 8o Kdybyste o kolegovi nevěděli tak to nerešíte.. No to je snad logicky. Buďte sakra zodpovědní aspoň vůči těm ostatním dětem!!! :cert: Kdyztak syn přijde o 3 dny táboru, a dopravíte ho tam později. Typicky Češi.. Nic nevidím, nic neslyším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.7.20 09:36

@neumisa prohlášení samozřejmě vyplňovat budeme, ale je tam napsáno, že dítě nepřišlo do kontaktu s nemocnou osobou, což nepřišlo, takže bych v tomhle svědomí měla čisté.
Právě mám strach posílat ho tam později, aby mezi děti zapadl. A navíc je to tábor jen na týden, tak aby nepřišel o půlku zážitků :think:

• Nahlásit
  • Citovat
20926
11.7.20 09:38
@Anonymní píše:
@neumisa prohlášení samozřejmě vyplňovat budeme, ale je tam napsáno, že dítě nepřišlo do kontaktu s nemocnou osobou, což nepřišlo, takže bych v tomhle svědomí měla čisté.
Právě mám strach posílat ho tam později, aby mezi děti zapadl. A navíc je to tábor jen na týden, tak aby nepřišel o půlku zážitků :think:

Nevíte, jestli nepřišel. Klidně může být pozitivní manžel. Ale taky nemusí, no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17387
11.7.20 09:39
@Anonymní píše:
Právě mám strach posílat ho tam později, aby mezi děti zapadl. A navíc je to tábor jen na týden, tak aby nepřišel o půlku zážitků :think:

Posles ho tam o den pozdeji, to mu toho tolik neuteče proboha. Delej jak myslis, jestli ti svědomí dovolí pripadne poslat 30 rodin do karanteny tak prosím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
832
11.7.20 09:40
@Anonymní píše:

Hm, tak to je potom neřešitelná situace. Já bych volil eutanázii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3179
11.7.20 09:41
@Anonymní píše:

Pak se to nemá šířit že jo… Smarja tak ho na 3 dny pak vytahnete na nějakou prespavacku do stanu. Mezi děcka zapadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12651
11.7.20 09:41

Ja bych ho na tabor poslala. Sance, ze to chytne od kolegy manzel a pak jeste od nej syn, je pomerne mala. Mimochodem kamarad cekal na vysledek testu dele nez tyden, takze odkladat odjezd se mi nezda jako stastne reseni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama