Koronavirus - stejné příznaky, pozitivní jen jeden

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
686
27.1.22 08:32

Díky za info všem. Objednala jsem mě a dceru na jiné odběrové místo. Teď mi dělali odběr z pusy, takže jdeme tam, kde se dělá z nosu. A uvidíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5140
27.1.22 08:33

U nás doma jsme pozitivní všichni krom jednoho dítka, ten kašle a má rýmu, ale PCR už 2× negativní… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5140
27.1.22 08:33

@lapagerie

Nejlepší k odběru je nosohltan.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
682
27.1.22 08:40

U jedné kamaradky všichni na hromadě, opakované Pcr testy prokázaly covid jen u manžela.
U dalsi manžel pozitivní, ona za pár dnů stejně příznaky a pozitivní byl až druhý Pcr test. Další kamarádka - děti pozitivní, manžel horečky, Pcr negativní..
Takže asi tak. Nebo se za covidem plizi další viroza, která bere to, co nestihnulcovid:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30133
27.1.22 08:50
@Svetluska55 píše:
U jedné kamaradky všichni na hromadě, opakované Pcr testy prokázaly covid jen u manžela.
U dalsi manžel pozitivní, ona za pár dnů stejně příznaky a pozitivní byl až druhý Pcr test. Další kamarádka - děti pozitivní, manžel horečky, Pcr negativní..
Takže asi tak. Nebo se za covidem plizi další viroza, která bere to, co nestihnulcovid:)

Ale ne, jen ma PCR senzitivitu jen 70% a u Omicronu mozna horsi (nebo spatne udelany odber).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
682
27.1.22 09:02
@mroe píše:
Ale ne, jen ma PCR senzitivitu jen 70% a u Omicronu mozna horsi (nebo spatne udelany odber).

Jj, já si myslím. Pokud člověk nepotřebuje papír o pozitivite, není vpodstate důvod na test opakovaně chodit, ale chovat se, jako když jsou pozitivní všichni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30133
27.1.22 09:03
@Svetluska55 píše:
Jj, já si myslím. Pokud člověk nepotřebuje papír o pozitivite, není vpodstate důvod na test opakovaně chodit, ale chovat se, jako když jsou pozitivní všichni.

Ano, ale nekdy je to proste potreba mit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56473
27.1.22 09:20

Já zakladatelku zcela chápu. Jít na třetí dávku nedlouho po prodělaným covidu je dost nesmysl, ale když na ni nepůjde, ač se očkovala a navrch prodělala, už si nezajde ani do hospody, do bazénu a v hotelu ji neubytujou. Pokud je tak na tom někdo z vlastního rozhodnutí, je to sice mizerný, ale abych vlastně splnila všecky jejich prapodivně nastavený podmínky a pak nic z toho jen proto, že nebyl dostatečně citlivej test, to zamrzí.
Taky už mi pomalu prochází očkování a když jsem začala chrchlat a na PCR se mi zobrazila pozitivita, dost se ulevilo. Ne, že jsem nemocná, ale že mi daj půl roku pokoj. Chytaj to kolem mě lidi se třetí dávkou, takže nemyslím, že bych si s ní moc pomohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8084
27.1.22 09:41

Uplne normalka. Ex si takhle s covidem letel letadlem z jednoho kontinentu na druhy, uz byl nachcipany, po pristani horecky a testy neustale negativni, az asi 2 dny po navratu mel positivni test. To znamena az asi minimalne 10 dni po tom, co zacal byt nemocny.

Tak jsem si rikala, jak se pekne vyhazuji nase penize za system, ktery je uplne na hov…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5770
27.1.22 10:50
@lapagerie píše:
Setkal se někdo s takovou situací? Dcera 11 (neočkovaná) má od soboty suchý kašel, horečky, rýmu - v pondělí pozitivní PCR test. Já (očkovaná) od neděle naprosto stejné příznaky, řekla bych ještě s horším průběhem - včera PCR test negativní. Jsem z toho dost otrávená, protože je mi fakt blbě a „nic z toho nebude“. :nevim: Čekám teda ještě na žádánku z hygieny pro starší dceru a objednámi ji i sebe na PCR test ještě koncem týdne, ale pochybuju, že z toho něco vyleze.
Měl nekdo z vás pozitivní PCR test až při opakování odběru později? Když třeba příznaky už odezněly?

nejspíš falešná negativita. Z čeho ten výtěr byl? Je potřeba udělat pořádný výtěr z nosohltanu. U nás v okolí se hodně testuje ze slin a dopadá to stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5770
27.1.22 10:52
@Svetluska55 píše:

tak co si budeme nalhávat, ten papír se většině lidí hodí. Třeba teď 30 dní od pozitivního testu nebude testování a karanténa. Já jsem taky ráda že ho mám, jinak bych musela na třetí dávku očkování. Takhle nemusím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6671
27.1.22 14:12

@lapagerie u nás doma naprosto stejná situace!! Jen s rozdílem, že ten pozitivní syn je taky očkovaný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6671
27.1.22 14:14
@Lucka1111 píše:
nejspíš falešná negativita. Z čeho ten výtěr byl? Je potřeba udělat pořádný výtěr z nosohltanu. U nás v okolí se hodně testuje ze slin a dopadá to stejně.

No, třeba u nás syn pozitivní právě na základě PCR ze slin…my ostatní se stejnými, resp. horšími příznaky jsme nagativní po PCR výtěru z nosohltanu :nevim:
Nerozumím už ničemu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1270
28.1.22 09:10

Ahoj. Už jsem si myslela, že jsem blázen, když jsme v domácnosti všichni byli příznakoví, ale jen 2 vyšla pozitivita…Prvnímu na našem obvyklém odběrovému místě, ale bohužel jsem se nechala kvůli zbytku přesvědčit na jiné odběrové místo(odběr ze slin), kde pozitivita vyšla jen tomu, kdo byl v podstatě na vrcholu infekce. Ano, jde o ten blbý papír, když už to člověk chytne, aby to někde měl černé na bílém. Jinam jsem na testy nešla, protože ve chvíli, kdy člověku končí karanténa a dělá se mu lépe, tak zavřít se do izolace s malým dítětem, které už celkem řádí…(a s časovym odstupem virová nálož slábne, takže otázka jak dlouho ji testy detekují…).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat