Koronavirus - strach z nákazy - předávání dítěte otci

Anonymní
21.3.20 01:47

Koronavirus-strach z nákazy-předávání dítěte otci

Dobrý den, bojím se předávat dítě otci, jelikož on je z Prahy, kde je nevyšší počet nakažených, jezdí navíc i veřejnými dopravními prosředky - metrem apod. Musím dítě předat???není v této době nějaká výjimka. Mám opravdu strach z nakažení syna a následně zavlečení koronaviru dále do mé rodiny. Navíc paní mého ex dělá prodavačku v potravinářství v Praze. Děkuji předem za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3280
21.3.20 02:41
@Anonymní píše:
Dobrý den, bojím se předávat dítě otci, jelikož on je z Prahy, kde je nevyšší počet nakažených, jezdí navíc i veřejnými dopravními prosředky - metrem apod. Musím dítě předat???není v této době nějaká výjimka. Mám opravdu strach z nakažení syna a následně zavlečení koronaviru dále do mé rodiny. Navíc paní mého ex dělá prodavačku v potravinářství v Praze. Děkuji předem za rady.

A co takhle se s ním domluvit? Vysvětlit důvody, zkusit najít nějaké náhradní řešeni. Pokud není nemocný nebo v karantene, tak není důvod mu ho nedat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5936
21.3.20 06:25

Ex je ze stejného města jako my - zatím nula nakažených. Domluvila jsem se s ním, že vzhledem k situaci mu nebudu teď kluka dávat. Pochopil, čekala jsem odpor, ale dobrý. Kdyby pindal měla jsem argumenty typu, že nevím kde a s kým se schází a taky, že jeho nová partnerka dělá v supermarketu.

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2262
21.3.20 07:18

Také máme domluvu, ze nyní si syna brát do Prahy nebude. Úplně bez problému - také jsem to nečekala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10532
21.3.20 07:47
@Anonymní píše:
Dobrý den, bojím se předávat dítě otci, jelikož on je z Prahy, kde je nevyšší počet nakažených, jezdí navíc i veřejnými dopravními prosředky - metrem apod. Musím dítě předat???není v této době nějaká výjimka. Mám opravdu strach z nakažení syna a následně zavlečení koronaviru dále do mé rodiny. Navíc paní mého ex dělá prodavačku v potravinářství v Praze. Děkuji předem za rady.

Pokud on chce se svym ditetem byt, tak ano, ty jsi povinna mu vyjit vstric. Zatim je riziko nakazeni stejne jak od tebe a tve rodiny, tak od otce a jeho rodiny :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22533
21.3.20 08:16
@BaMaK píše:
A co takhle se s ním domluvit? Vysvětlit důvody, zkusit najít nějaké náhradní řešeni. Pokud není nemocný nebo v karantene, tak není důvod mu ho nedat.

s poslední větou nesouhlasím a důvody proč jsou celkem jasné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1046
21.3.20 08:17

Sousedka má dceru s chlapem, který rozváží po ČR zboží. Po republice má plno známích, hlavně teda romů.
Matka dcery je doma, pracuje z domu, nejezdí nikde, vyhýbá se nákupům, lidem.
O dceru se hodně bojí, nechce ex dávat, bojí se nákazy, ale ex jí chce mít za každou cenu u sebe.
Sousedka se bojí a neví jak se bránit. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22533
21.3.20 08:17
@cecetka píše:
Pokud on chce se svym ditetem byt, tak ano, ty jsi povinna mu vyjit vstric. Zatim je riziko nakazeni stejne jak od tebe a tve rodiny, tak od otce a jeho rodiny :think:

pokud otec je Pražák a ona a její rodina z horní dolní, kde je výskyt nula (a všichni dodržují karanténu a mimo nejezdí), tak rizika nákazy stejná nejsou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22533
21.3.20 08:19
@korneli píše:
Sousedka má dceru s chlapem, který rozváží po ČR zboží. Po republice má plno známích, hlavně teda romů.
Matka dcery je doma, pracuje z domu, nejezdí nikde, vyhýbá se nákupům, lidem.
O dceru se hodně bojí, nechce ex dávat, bojí se nákazy, ale ex jí chce mít za každou cenu u sebe.
Sousedka se bojí a neví jak se bránit. :nevim:

zkoušela se zeptat pediatra nebo přímo na hygieně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.3.20 08:19

Já teď řeším podobnou věc… Manžel odešel za milenkou. Bydlí sice u rodičů, ale chodí za ni do vedlejšího města, tudíž nedodržuje karanténu na nejnutnější vycházení. Vím to, ale nemám mu to jak dokázat. Také si chce chodit domu za děckami… Co byste dělaly, holky? Mám chuť ho nahlásit.

• Nahlásit
  • Citovat
22533
21.3.20 08:23
@Anonymní píše:
Já teď řeším podobnou věc… Manžel odešel za milenkou. Bydlí sice u rodičů, ale chodí za ni do vedlejšího města, tudíž nedodržuje karanténu na nejnutnější vycházení. Vím to, ale nemám mu to jak dokázat. Také si chce chodit domu za děckami… Co byste dělaly, holky? Mám chuť ho nahlásit.

milenka je další člověk navíc a další masa kontaktů a potencionálních rizik. Asi bych to prvně zkusila domluvou, věcně a racionálně. Apelovala bych na zdraví našich dětí, na kterém by snad mělo záležte oběma rodičům. Jeho rodiče by do něj zahučet nemohli? Jaké máte vztahy?
Pokud bych s ním nehnula, poptala bych se na sociálce/ospodu, ale hodně záleží, jaké baby tam máte. Nebo by ti mohl poradit pediatr, ke kterému máš zřejmě důvěru. Případně kontaktovat právníka, jak to řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.3.20 08:48
@pe-terka píše:
milenka je další člověk navíc a další masa kontaktů a potencionálních rizik. Asi bych to prvně zkusila domluvou, věcně a racionálně. Apelovala bych na zdraví našich dětí, na kterém by snad mělo záležte oběma rodičům. Jeho rodiče by do něj zahučet nemohli? Jaké máte vztahy?
Pokud bych s ním nehnula, poptala bych se na sociálce/ospodu, ale hodně záleží, jaké baby tam máte. Nebo by ti mohl poradit pediatr, ke kterému máš zřejmě důvěru. Případně kontaktovat právníka, jak to řešit.

Rodiče mu bohužel fandí. Jsou svý… :pensive: On jen řekl, že mu nemůžu bránit vidět deti a prý všechno dodržujte. Ale já vím, že byl na noc u ní. Ale nedokážu mu to. Rozumné jsem to zkoušela. Je to sobec a je mu všechno jedno :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
22533
21.3.20 08:52
@Anonymní píše:
Rodiče mu bohužel fandí. Jsou svý… :pensive: On jen řekl, že mu nemůžu bránit vidět deti a prý všechno dodržujte. Ale já vím, že byl na noc u ní. Ale nedokážu mu to. Rozumné jsem to zkoušela. Je to sobec a je mu všechno jedno :roll:

asi bych to řešila s právníkem…Co ho vyblejsknout v noci přes jejím domem, případně i s ní (kdyby na něj třeba mávala z okna nebo před vchodem)?
Ted to beru fakt čistě z hygienického hlediska, žádná zhrzenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1046
21.3.20 09:02

@pe-terka ano s pediatrem mluvila a řekla že to záleží jak se dohodnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22533
21.3.20 09:07
@korneli píše:
@pe-terka ano s pediatrem mluvila a řekla že to záleží jak se dohodnou.

tak mě spíš zajímal jeho pohled z hygienického hlediska než že by měl suplovat nějakého mediátora.
Tak bych se asi dotázala na místní hygieně, jak to vidí z pohledu ne/dodržování karantény a ochrany zdraví dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama