Koronavirus, který mám doma zatím jen já

Anonymní
20.12.20 11:47

Koronavirus,který mám doma zatím jen já.

Ahoj, ve středu mi bylo dost zle- měla jsem příznaky Covidu, tak jsem byla poslána na testy a včera mi přišlo, že jsem Covid pozitivní. Chci se zeptat Vás, kdo jste si tím už prošli, nebo procházíte, protože mě zatím hygienická stanice nekontaktovala. Když žiju doma s partnerem a s dětmi, který příznaky nemají. Má partner zůstat doma, nebo jít do práce? Já bych řekla, že doma, ale lidi v mém okolí mi tvrdí, že jejich známí normálně chodili do práce a žili v domácnosti s Covid pozitivním členem, protože neměli příznaky, tak mohli normálně do práce. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5679
20.12.20 11:49

10 dní karanténa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9022
20.12.20 11:59

Musí zůstat doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
20.12.20 12:01

A nebo myslím 3 dny po kontaktu stebou na test…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2389
20.12.20 12:02

Musíte zůstat doma v karanténě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10392
20.12.20 12:03

Měl by si skočit na test a nebo zůstat deset dní v karanténě :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
20.12.20 12:04
@Anonymní píše:
Já bych řekla, že doma, ale lidi v mém okolí mi tvrdí, že jejich známí normálně chodili do práce a žili v domácnosti s Covid pozitivním členem, protože neměli příznaky, tak mohli normálně do práce.Děkuji

A to je jeden z hlavních důvodů, proč jsme tam, kde jsme.
Měla by ses pokud možno izolovat, abys ostatní v domácnosti nenakazila, ale oni mají mít karanténu. Kdy jdou na testy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6755
20.12.20 12:06

Je úplný nesmysl, aby chodili normálně mezi lidi ven. Buď test a nebo 10 dní karanténa. A hygiena toho má moc, tak ti beztak přijde jen za pár dní SMS. Nemusí tě vůbec kontaktovat telefonicky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4891
20.12.20 12:07

Manžel byl covid pozitvní. A pak volali z hygieny já i dcera s ním 10 dní karanténa. A ještě jsme byli v průběhu toho i na testu. A může se stát že muž bude negativní, děti pozitivní…tak bude mít muž další karanténu 10 dní s dětmi!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
960
20.12.20 12:07

A přesně takhle se koronavirus šíří a my se z toho můžem v nemocnici po…ať. Ty jsi pozitivní, Tvůj přítel nemusí mít ani příznaky a může být pozitivní taky.Byly jste všichni na testech?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4891
20.12.20 12:09
@Cenarius píše:
Je úplný nesmysl, aby chodili normálně mezi lidi ven. Buď test a nebo 10 dní karanténa. A hygiena toho má moc, tak ti beztak přijde jen za pár dní SMS. Nemusí tě vůbec kontaktovat telefonicky.

Test a 10 dní karanténa!!! Já měla karanténu s mužem 10 dní. V průběhu toho negativní test a stejně jsme do toho 10.dne museli sedět doma. že i 9. den se může projevit něco… A volala mi hygiena, i ted známym volali vždy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.12.20 12:09

Po setkani s nakazenym by mel jit do karanteny na 10 dni, paty den na test. Musi na PCR test ( ten ale predepise jen lekar ci hygiena). Antigenni test neni dost presny, proto je pro vas pripad nevhodna. I kdyz test vyjde negativni, tak musi dodrzet tu karantenu.

• Citovat
  • Nahlásit
844
20.12.20 12:16

Lidi jsou fakt dementi… Vic k tomu nemam co rict :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52430
20.12.20 12:16

Pokud tě nekontaktovala hygiena, ať si zavolá svému obvodnímu lékaři, ten žádanku na test vypíše, karanténu taky.
10 dní od tvého testu doma a po 5-7 dnech (doporučuji později) test. V případě negativního se to vám všem po těch 10 dnech ukončí. V případě pozitivního se počítá nových 10 dní (jemu, ne tobě). Děti řešit s pediatrem. Kdybych měla čekat na hygienu… nikomu z nás pozitivních nezavolali, nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
20.12.20 12:20

Jste v karantene cela domácnost. Pokud nepujde na test taky, tak 15 dni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat