Koronavius nám s kamarádkou pokazil přátelství

Anonymní
28.2.21 13:54

Koronavius nám s kamarádkou pokazil přátelství

Ahoj holky, potřebuju se vypovídat. S mojí kamarádkou se známe dlouhé roky, naše děti jsou taky kamarády, s kamarádkou máme, nebo jsme spíše měli hodně dobrý vztah a kamarádka mi často hodně i pomohla. Koronavius ale nás vztah špatné poznamenal, já si myslím že je covid jen další nemoc a věnuje se jí až moc vládní a mediální pozornosti po celém světě. Kamarádka si myslí že je to vážná nemoc a že by měli být tvrdší opatření (myslela si to ještě když tady tvrdě opatření nebyli). Dále mi na ní vadí že udála na policii 3 restaurace které byly otevření. Přitom ona samá letěla v létě na dovolenou několikrát. Největší naší neshodou jsou školy a školky, kamarádka má 3 děti a já 2. Kamarádka nedáva své děti do školy a školky, to jsem já už nevydržela a narovinu jí řekla že dělá velkou chybu, že děti budou mít určitě psychické následky. Na to mi ona řekla že jsem blbá a sobecká a že ona nehodlá riskovat zdraví svých dětich a i ostatních a že se školy a školky stejně zavřou. V pátek mi napsala email s zprávou že se školy a školky zavírají a u toho mi ještě napsala: Co jsem říkala? ???? Kamarádka mě svým chováním štrašne naštvala, ale jak jsem psala naše děti se přáteli a abych se přiznala tak potřebuju kamarádčinu pomoc. Co byste dělali?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9624
28.2.21 13:57

Přiznala bych svoji chybu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
901
28.2.21 13:58

Pozvala bych ji na kafe a řekla, že se nebudem hádat kvůli kravinám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7351

Devcata, devcata. Toleranci by to chtelo. Nechovate se jako kamaradky, ale jako souperky.
Mate zapotrebi se takhle tvrde presvedcovat o sve pravde, proc?

Příspěvek upraven 28.02.21 v 13:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
982

Jezis, bud prekousni cizi nazory nebo se nekamaradte… hotovo, vyreseno :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1455
28.2.21 13:59

Kazdy ma nejaky nazor, tak bud tolerantni. To stejne bych radila kamaradce, pokud tedy opravdu jste kamaradky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3515
28.2.21 14:05
@Anonymní píše:
Dále mi na ní vadí že udála na policii 3 restaurace které byly otevření. Přitom ona samá letěla v létě na dovolenou několikrát.

Zní jak blbka.
To není názorová odlišnost, ale charakterová vlastnost.

Příspěvek upraven 28.02.21 v 14:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
279
28.2.21 14:05

A asi se nejde tomuto kritickému tématu vyhýbat?
Já mám tuhle neshodu s blízkou příbuznou, jsem spíš tvůj případ, my to ještě doplnily o to, že příbuzná opěvuje Babiše, jak vše zvládá, i přesto že mu pořád někdo hází klacky pod nohy, chudáčkovi malému. To mě může trefit :-D
Scházíme se, přijde mi líto, abychom se nevídaly, ale snažím se za každou cenu o tom nemluvit, nebo jen lehce (což je momentálně trochu těžké no)…
Třeba s těmi dětmi, které nedává do školky, nekomentovala bych to… Nebo zaobaleně v duchu, že jsem četla, jak čím dál tím víc dětí má úzkosti atd…
Došla jsem k tomu, že si musím vybrat - buď si udržet relativně dobrý vztah s příbuznou, což chci, nebo každou návštěvu sklouznout do ožehavého tématu a hádat se a celou návštěvu otrávit… Není to lehké, taky se mi to vždy nepodaří zachovat. A s těmi restauracemi by mě to taky nakrklo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12761
28.2.21 14:06

Za to nemuze korona, ale vy dve. Mam kamaradky, se kterymi se nazorove lisime v ruznych vecech - korona, ockovani, cukr, organicke potraviny, boty…normalne se o tom jsme schopne pobavit, ale nemame se potrebu navzajem presvedcovat. Pokud tohle nedokazete, tak to nemuze fungovat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16871
28.2.21 14:08

Ty sis jako mechanismus na zvládnutí problému vybrala popírání, ona nadměrnou aktivitu.

Oběma vám to jde šejdrem. Soustřeďte se na vzájemný vztah a na to, že teda holt každá se strachem a frustrací zacházíte jinak.

A ano - ona ti tím že akceptuje mizernou realitu narušuje tvoje obranné mechanismy, a proto se tak vztekáš. Takže pokud chceš aby ona méně vyšilovala, tak se nejdřív ty nauč zvládat realitu a pak s tím můžeš pomoci jí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69338
28.2.21 14:10

Žij a nech žít. kdyby ty jsi nedělala chytrou a neměla potřbu jí krafat do toho, jestli děti do školky dává, tak ona nemá potřebu ti to vracet.

@Sany80s píše:

jakou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.2.21 14:15

@kyslík Já se snažím, máme dalších pár témat na kterých se neshodneme, ale nikdy to nezašlo tak daleko. Asi je to proto že koronavius celý můj život nepěkné zkomplikoval, až doteď jsem se víceméně snažila udržet svoje pocity v sobě, ale školy a školka mě štrašne naštvali.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.2.21 14:16

Je vidět, že jsi covid ještě neměla, pak bys asi neplácala takové hlouposti

• Citovat
  • Nahlásit
3580
28.2.21 14:19

Rekla bych kamaradce strucne a bez emoci, ze mate kazda na koronu jiny nazor a vic uz se o tom nehodlas bavit. A dal v tom nerypat a stocit hovor k pocasi.. Bud to pochopi, nebo to neni tvoje kamaradka..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6190
28.2.21 14:21
@Sany80s píše:

Jakou chybu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek