Koronavius nám s kamarádkou pokazil přátelství

Napsat příspěvek
Velikost písma:
8083
28.2.21 18:52
@Anonymní píše:
Ahoj holky, potřebuju se vypovídat. S mojí kamarádkou se známe dlouhé roky, naše děti jsou taky kamarády, s kamarádkou máme, nebo jsme spíše měli hodně dobrý vztah a kamarádka mi často hodně i pomohla. Koronavius ale nás vztah špatné poznamenal, já si myslím že je covid jen další nemoc a věnuje se jí až moc vládní a mediální pozornosti po celém světě. Kamarádka si myslí že je to vážná nemoc a že by měli být tvrdší opatření (myslela si to ještě když tady tvrdě opatření nebyli). Dále mi na ní vadí že udála na policii 3 restaurace které byly otevření. Přitom ona samá letěla v létě na dovolenou několikrát. Největší naší neshodou jsou školy a školky, kamarádka má 3 děti a já 2. Kamarádka nedáva své děti do školy a školky, to jsem já už nevydržela a narovinu jí řekla že dělá velkou chybu, že děti budou mít určitě psychické následky. Na to mi ona řekla že jsem blbá a sobecká a že ona nehodlá riskovat zdraví svých dětich a i ostatních a že se školy a školky stejně zavřou. V pátek mi napsala email s zprávou že se školy a školky zavírají a u toho mi ještě napsala: Co jsem říkala? ???? Kamarádka mě svým chováním štrašne naštvala, ale jak jsem psala naše děti se přáteli a abych se přiznala tak potřebuju kamarádčinu pomoc. Co byste dělali?

Divej, něco podobného jsmě měli se sestřenkou, kdy jsme se navzájem pak omluvily. Máte na to možná jinýnázorm, možná žijete každý v jiném prostředí.. Kdybych měla kamarádku jak ty tak asi by taky k hádce došlo, protože jsem měla na jaře mámu v umělém na ventilaci a mám prostě respekt a dodržujem. Nemám sice zavřené děti doma, nikoho neudávám, ale taky nebudu nikomu rozumovat, jestli je sobecky, jeslti dává a nebo nedává do školy atd.. Myslím upřímně, že neni chyba jenom na její straně.. Prostě mi přijde, že každýá bojujete za to svoje a zbytečně.. Tak i ta slova, co sjem říkala, tak měla pravdu a zase si se naštvala ty, předtím zase ona..
Jestli ti na přátelství záleží, tak se vyprdněte na coronu a řeště děti, učení, domácnost a běžné věci…
CO bych dělala, asi bych se taky omluvila, že protože, že nechává děti doma je taky její věc..
Prostě tato situace leze na mozek všem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
818
28.2.21 19:42

A já bych teda byla za tu poslední sms, co Ti psala nastvaná. Zbytek bych přešla a nehádala se s ní, ale vzhledem k tomu, že jsem zavření školek obrečela, tak za tohle bych nastvaná byla. Měla jsem takovou známou, to byl samý Flegr s Macíkem, petice za zavření škol už od září, a podobně. Já jí na to vždycky posílala naopak petice za normální život, odkazy na Šmuclera a pod:). Nakonec to utla ona. Tahle pandemie je nejhorší v tom, jak proti sobě stve lidi. A když jsou ty názory fakt hoooodně rozdílné, to přátelství se jen těžko slepuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53046
28.2.21 19:57
@Anonymní píše:
@Venetia Asi na ní už nikdy nebudu mít takový názor jaký jsem měla, ale jak už to padlo já její pomoc potřebuju a naše děti se kamarádi.

Takže ted tě je dobrá viď? Potřebuješ hlídat děti? Vždyt je to jedno že každá to máte jinak. Z nějakého důvodu kamarádky jste tak musíte mít víc společného. byla blbost řešit proč nedává děti do školy. To je její rozhodnutí. K tomuto už raději nic neříkej když potřebuješ Ty jí ;) Z Tvé strany to kamarádství tak upřímné není ne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53046
28.2.21 20:02
@Anonymní píše:
@Cuddy Tak tu školku bych i překousla, ale myslím že každý rozumný člověk uzná že nedávat do školy děti kteří chodí do první a druhé třídě je naprosto hloupé. Já to vidím na svých dětech syn 9 let nemůže chodit do školy a trpí, dcera která doteď do školy chodít mohla, mi tady teď brečí, já jsem z toho už taky psychicky v prd… A přiznám se že kamarádce možná i trochu závidím, že ona má na pomoc chuvu která se s dětmi učí a já jsem na všechno sama.

Proč hloupé? Dcera ve 2. třídě je taky doma. A od zítra se připojí na on-line výuku. Je naprosto spokojená, rozhodně doma nebrečí ;) To je její věc. Takže závist, možná kdybys jí řekla že ty si děti doma nechat nemůžeš tak je vyřešeno ale říkat že dělá chybu? Ona to asi vidí úplně jinak ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34044
1.3.21 10:42

Myslím si, že bez hádky se na toto téma dokáží pobavit jen lidé, kteří se důvěrně znají a mají mezi sebou víc než přátelství založené na vypočítavosti k vůli tomu, že jeden druhého jednostranně potřebuje.
Stačí se podívat sem do diskuzí, co může udělat jeden radikální příspěvek plácnutý někam do diskuze a je jedno, který názorový tábor to je :nevim: Diskuzím nepřikládám větší význam než mají, ale je fakt, že v hodně lidech se vaří krev když čtou něco jiného než s čímž souzní :mrgreen:

Je to pochopitelné, každý má jiné názory zkušenosti, hodnoty, výchozí situaci a každého to zasáhlo jinak.

Od zakladatelky mi přijde hloupé odsuzovat kamarádku, která ji navíc živí, že si svoje děti nechává doma. Předškolacku mám doma od října, těsně před tím, než byly uzavřeny školky, vyřízeno domácí vzdělávání. Tady je to pochopitelné, specky a školky se pořád tocily v karantenach, takže lockdownem se hodně lidem i ulevilo. Teď má covid přímo její učitelka. Takže kdyby chodila, v lepším případě drepime v karanténě, v horším případě máme covid už potřetí doma. Měl muž i syn, nakazili se prokazatelně v práci a ve škole, každý jindy. Muž měl těžký průběh.
Na školní děti se prezenční výuka nevztahovala, ale než budou mít rizikovi členové z rodiny očkování, do školy je nepustím, i kdyby to na hurá otevřeli.

Kazdy, ať si to zařídí dle svých možností. Taky si myslím, že nejvíc kafraji ti, kteří nemají moc možností zařídit si to jinak. Ti, co jsou se situací srovnaní a spokojení, do nikoho ryt nebudou a nebudou si kazit přátelství. Já se spíš snažím pochopit různé názory a postoje. Ale jednat budu podle svého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
malosa
1.3.21 13:17
@Anonymní píše:
@beruska9 Nejsem nějaká ledová královna, nebo mrcha která myslí jen na sebe a lidích kteří kvůli covidu umřeli je mi samozřejmě líto. Ale takový je bohužel život, každý jednou zemře. Horší mi přijde je to že kvůli další z mnoha nemocich, děti nechodí do školy, že někdo skončí na sociálce, že má někdo psychické problémy, že se nemůžeme svobodně nadechnout a že musíme dokonce teď venku nosit respiratory.

Tahle krize je komplexni. I ta socialka a psychicke problemy „jsou bohuzel zivot“. Ale asi nema podle dalsich prispevku smysl dal vysvetlovat, ze navrat do normalu neni mozny a ze je fakt docela neeticke se tvarit, ze potencialni financni problemy jsou dulezitejsi nez lidsky zivot. Ale nekdo to proste nepochopi. Cela ekonomika jde do haje kvuli tomu, ze se to nechalo uz 3× rozjet. Ty plne nemocnice jsou proste propojene s ekonomikou a delkou trvani omezeni. Cast problemu je vlada, cast Smuclerove a cast lide, co nedohlidnou za svuj dvorek a svuj prubeh nemoci.

• Citovat
  • Nahlásit
12253
2.3.21 18:14
@Anonymní píše:
@Anik Tak jsem maminka samoživitelka, pracují ale plat je nic moc. Když zaplatím nájem, energie, internet, obědy pro děti, kroužky. Tak mi zbyde jen 6 tisíc, exmanžel alimenty neplatí, řeším to soudně ale je to zdlouhavé. Kamarádka mi každý měsíc dává peníze a přiveze mi tašku jídla. Jak bych to měla řešit nevím, hledám si nějakou lepší práci s vyšším platem, ale v téhle době těžko najdu. Budu jedině ráda, když mi poradíš jak to řešit.

Acj jo. Chybí ti pokora..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat