Korová atrofie mozku a mozečku u mladých

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

citrusek2
Kecalka 154 příspěvků 05.02.18 13:03
Korová atrofie mozku a mozečku u mladých

Zdravím, máte prosím někdo zkušenosti? Byla jsem na CT mozku pro dlouhodobé bolesti hlavy a toto mi zjistili.Na neurologii jdu ve středu, ale přijde mi to hrozně daleko (i kdyz vím, že už to jsou jen dva dny) :? Tak jestli někdo nemá podobný nález a lékař mu třeba neřekl, že to tak mívá spousta lidí a jen se o tom neví. Jsem sice zdravotník a vím, že to mívají především staří lidé, ale neznám nikoho v mém věku (32let) komu by to zjistili. Právě možná proto, že jsem zdravotník si představím hned to nejhorší jako je např. Alzheimerova nemoc :(

Reklama

Reakce:

xjuklickova
Kelišová 5072 příspěvků 1 inzerát 05.02.18 13:44

Spis bych to typovala na spatne prutoky, nez na demenci. Obcas se nekdo takovy objevi, ale cetnost, nebo nasledky jdou mimo muj obor. Snad to bude v pořádku.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 33927 příspěvků 05.02.18 13:45

Normální to není, občas se to najde. Předpokládám, že se ještě doplní magnet a možná vzhledem k těm bolestem lumbálka. Ale pokud nemáš dojem, že jsi v poslední dob nějak výrazně zhloupla, tak bych řekla, že půjde o nepoznané přiškrcení v období kolem porodu nebo nepoznanou encefalitidu v dětství - následek něčeho, nezjistí se čeho.

citrusek2
Kecalka 154 příspěvků 05.02.18 13:55

Děkuji za info, jako popravdě mám problémy s krátkodobou pamětí, kvůli které si ze mě už utahovalo pár lidí ať si někam zajdu. Jakože jdu něco dělat, ale cestou jsem schopná to zapomenout a vzpomenu si za chvíli někdy i za pár dní. Ale řekla bych, že už to mám dlouho a nijak se to nezhoršuje a popravdě jsem si až do teď myslela, že je to především tím, že dělám milion věcí naráz a prostě mi něco vypadne.Ale poslední dobou bych řekla, že je to celkem ok, to spíš vloni už jsem byla na vážkách zda nejít. Ale teď jsem nervozní, Moc děkuji za odpovědi, snad to bude již něco z dětsví a jen se to nevědělo, když jsem nikde nebyla.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 33927 příspěvků 05.02.18 14:00
@citrusek2 píše:
Děkuji za info, jako popravdě mám problémy s krátkodobou pamětí, kvůli které si ze mě už utahovalo pár lidí ať si někam zajdu. Jakože jdu něco dělat, ale cestou jsem schopná to zapomenout a vzpomenu si za chvíli někdy i za pár dní. Ale řekla bych, že už to mám dlouho a nijak se to nezhoršuje a popravdě jsem si až do teď myslela, že je to především tím, že dělám milion věcí naráz a prostě mi něco vypadne.Ale poslední dobou bych řekla, že je to celkem ok, to spíš vloni už jsem byla na vážkách zda nejít. Ale teď jsem nervozní, Moc děkuji za odpovědi, snad to bude již něco z dětsví a jen se to nevědělo, když jsem nikde nebyla.

takove pocity ma ted velmi mnoho mladych lidi a jen velmi malokdy opravdu nekomu z nich neco skutecne je. ale dovysetrit se to samozrejme musi.

citrusek2
Kecalka 154 příspěvků 05.02.18 14:09

Já vím no, je to i dobou, že jsme stále v jednom kole, ale řekla bych, že to mám lepší než loni. Uvidíme no, k doktorce jsem šla asi po více jak dvou týdnech trvajících bolestech hlavy, které jsem měla v kuse, jen když jsem spala, tak mě to neotravovalo, ale vystupňovalo se to až jsem brečela, tak mě poslala na kapačku na neurologii.Sice jsem předpokládala, že je to od páteře, protože jsem si ji v listopadu zablokovala a po rhb mi bylo fajn, ale pak mi začla ta hlava, přikládala jsem to tomu, že jsem možná dělala špatně cviky doma a možná si to tam znovu blokla. Jinak mám za sebou eeg a to je v pořádku

citrusek2
Kecalka 154 příspěvků 05.02.18 21:01

Holky ufff, kamarádka má noční na neurologii, tak jsem ji poprosila jestli by se na to někdo nemrkl a doktor zkoukl i snímky, ne jen popis a vůbec tam nemám atrofii, že jen nějaké trochu světlejší místo, možná prý ta encefalitida z dětství, že jako MR by udělal, ale jen pro klid duše, že mám být úplně v klidu, že ten co to popisoval je d…l a vůbec to atrofické změny nejsou. :dance:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 33927 příspěvků 06.02.18 08:13

@citrusek2 tak super, kde to popisovali?

citrusek2
Kecalka 154 příspěvků 06.02.18 09:37

Trutnov, jeden doktor na kterého prý každý nadává :roll: No jestli bude chtít ještě i ta moje neuroložka magnet, tak se optám jestli i tento doktor popisuje i MR nebo jen CT a jestli ano ať mi tam napíše(laborantka), že si to od něj nepřeji popsat.Ale jak se mi ulevilo :andel:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Legendární pražský DJ Loutka zemřel ve věku 51 let. Oběsil se!

DJ Loutka, občanským jménem Michal Maudr, je po smrti. Houseový dýdžej,... číst dále >

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Reklama