Reklama

Kortikoidy na dozrání plic ve 35. týdnu, následky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Niccinka
Kecalka 135 příspěvků 30.11.17 14:49
Kortikoidy na dozrání plic ve 35. týdnu, následky?

Ahoj všem, včera jsem byla hospitalizovaná v nemocnici kvůli hrozícímu předčasnému porodu v začátku 35. týdne. V nemocnici mi byla píchnuta jedna injekce kortikoidů na dozrání plic, i když ve 35. týdnu už miminko není tak nedozrálé a plíce má prakticky dovyvinuté, přesto mi tato injekce byla podána. Naštěstí jen jedna, ale stejně to už máme s miminkem v oběhu. Prosím vás, jak velké následky to může na miminku zanechat? Je tu nějaká maminka, které píchali kortikoidy i po 34. týdnu? Bylo miminko v pořádku? Bojím se o něj, nechci, aby mělo v budoucnu nějaké zdravotní potíže, že mu byly zbytečně podány kortikoidy v týdnu, kdy už to není prakticky potřeba. Jsem naštvaná a mám o své dítě strach… Najde se tu někdo? Uklidněte mě, jinak si budu do smrti vyčítat, že jsem svolila chlapečkovi píchnout dryák, který nepotřebuje, protože na porod to nakonec ani nevypadá… Může se mu něco stát, i když dostal jen jednu injekci? :(

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Martanka92
Kecalka 267 příspěvků 30.11.17 14:54

Naše holčička je dostávala ve 36 týdnu. ( Tedy já, kdy jsem ji čekala) Už si to moc nepamatuju. Dostávala jsem je 3 dny

Emimin7
Echt Kelišová 8767 příspěvků 30.11.17 14:55

Vždyť jsi v nemocnici, ne? Neptala ses doktora?

Niccinka
Kecalka 135 příspěvků 30.11.17 14:56

@Martanka92 A je v pořádku? Žádné následky? :think:

Niccinka
Kecalka 135 příspěvků 30.11.17 14:57

@Emimin7 Dnes mne propouštěli domů. O kortikoidech mi nic neřekli… Prý se porod zastavil, tak není třeba, abych tam ležela.

Agrion
Závislačka 2776 příspěvků 30.11.17 14:57

Kortikoidy mu nijak neublizi. Maximalne mu rychleji „dozraje“ surfaktant ;) Nic si nevycitej a tes se na zdrave mimco ;)

Pozn. ve 35tt se uz vetsinou kortikoidy nedavaji, ale jsou mimca, ktere jeste „plice“ v te dobe uplne „dozrale“ ( dostatek surfaktantu) nemaji… muj nejmladsi syn se narodil planovanym cisarem v 39+0, asi se u nej teda gyndar seknul v urceni gestacniho stari a byl ve skutecnosti o neco mladsi a problemy s dychanim teda mel i tak… skoncil na JIPu na 3 dny na neinvazivni plicni ventilaci.

Drzim palce at uz vse bezi jak ma a zustanete jeste par dni/tydnu 2v1

ElisC
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 2 inzeráty 30.11.17 14:58

@Niccinka podívej se sem:
http://www.porodnice.cz/…-ve-35-tydnu

Martanka92
Kecalka 267 příspěvků 30.11.17 14:58

Jsou jí za 14 dní 3 roky a nic. Jen po porodu byla 2 hodiny na ventilátoru. Ale narodila je předčasně ve 36 týdnu. Ale od té doby vše v pohodě a to je to velký živel

niki V
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 30.11.17 15:00

Ne nic se mu nestane, naopak v případě předčasného porodu mu to jen pomůže. Mě to píchali ve 27tt kvůli hrozícímu předčasnému porodu, pak se syn narodil „až“ ve 33tt a museli mu to znova pichat rovnou do plic. Každé dítě je jiné, některé to zvládne v pohodě ve 35týdnu samo v případě předčasného porodu, a některému museji pomoci. :nevim:

Niccinka
Kecalka 135 příspěvků 30.11.17 15:04

@Martanka92 Tak to jsem ráda. Tak ať jste obě zdravé i nadále :) A 36. týden už není tak hrozný. Já se ze všech sil snažím ležet, dojít si jen na záchod, vykoupat, najíst… Jinak ležím. Snažíme se vydržet do pondělí, to už budu začínat 36. týden a mohou nás rovnou vzít v porodnici, kde jsme nahlášení. @Agrion Já mám chlapečka právě vyvinutějšího, než je jeho týden, přibližně o jeden až dva týdny… Proto jsem nepochopila, proč nám to i tak dali :(

Příspěvek upraven 30.11.17 v 15:05

Pidulka1991
Závislačka 2823 příspěvků 30.11.17 15:04

@Niccinka holka bud se smir s tim, ze doktori delaji co muzou nebo jdi rodit nekam do jeskyne. Jako fakt toto uz neni mozny… ver neni to hezky koukat na dite v inkubatoru a na ventilaci ci cpapu. A i kdyz ty kortikoidy nejsou zadna hitparada, tak furt je lepsi kdyz bude dychat samo… a jestli sis vzala v zivote paralen, tak ten te taky muze zabit.

Agrion
Závislačka 2776 příspěvků 30.11.17 15:07

@Niccinka Ono je to urcovani stari u miminek v brisku bohuzel hrozne nepresne… kdyz to neni IVF :lol: A kazde ditko se vyviji svym tempem. Syn byl taky velky (3780g), na UTZ vypadal zrale a ty problemy s dychanim presto mel :nevim:

niki V
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 30.11.17 15:08

@Niccinka muj byl taky na ten tyden take větší a stejné plíce neměl uplně vyvinuté, a museli mu to pichat znova po porodu, je zdravý až až :lol:

Niccinka
Kecalka 135 příspěvků 30.11.17 15:09

@Pidulka1991 Až na to, že jsem nebyla v porodnici, ale v nemocnici. Nemocnice, ve které jsem ležela je v malém městě, mají tu sice i porodnici, ale předčasné porody tu nedělají. Ležela jsem tu pouze na udržení, v případě porodu ve 35. týdnu by mne stejně převáželi do Hradce Králové… Jinak jsem normálně registrovaná v Rychnově nad Kněžnou, kde bych chtěla rodit, pokud to vydržím do 36. týdne.

Pidulka1991
Závislačka 2823 příspěvků 30.11.17 15:20

@Niccinka i tak kortikoidy neni spatna volba a 36 tyden je.furt nedonosenec. Stale tam muzou byt komplikace. Jedne zname byla v 35 tydnu nedostala kortikoidy a co dite ji odvezlibylo v inkubatoru a na ventilaci.. nic moc to mi ver

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >