Kortikoidy na dozrání plic - za jak dlouho porodím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bia02s
Povídálka 30 příspěvků 11.02.19 13:25
Kortikoidy - za jak dlouho jste porodily

Ahojky všem, mám dotazek.. od včera ležím v nemocnici, dnes 32+5tt, začala mi postupně odtékat pl. voda. Okamžitá hospitalizace, podání kortikoidů na dozrání plic, dnes už druhá dávka. Bylo mi řečeno, že když se napichavaji kortikoidy, musí se porodit co nejdřív, protože jejich účinek po čase odezní. Taky mi řekli, že když se to po jejich účinku nerozjede samo, budou vyvolávat. Takže moje otázka zní, za jak dlouho vás nechali/jste porodili po podání kortikoidů?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Ennny
Závislačka 2632 příspěvků 11.02.19 13:28

Dávali mi 4× co 12 hodin takže 2 dny a pak vyvolávali … měla jsem stejný problém jako ty únik plodové vody a ještě jsem byla napíchnutá na antibiotikach

Bia02s
Povídálka 30 příspěvků 11.02.19 13:33

@Ennny Taky mi už 2× podali antibiotika… Ted aby mi uklidnili dělohu dávají magnesium.. takže je fakt možný, že bych nakonec porodila fakt v tu středu.. tak uvidíme, už bych to radši měla za sebou :,(

alilauter
Kecalka 330 příspěvků 11.02.19 13:34

Já měla ve 28 tt stahy, dostala jsem dva dny kortikoidy a za další dva šla domů, protože se to uklidnilo a rodila až v termínu. Ale neměla jsem odtok plodovy vody. O tom, že účinky vymizí jsem neslyšela…

Ennny
Závislačka 2632 příspěvků 11.02.19 13:37

@Bia02s je to velmi pravděpodobné naše malá se narodila 34+1 a je to teď zdravá šikovná holka,to bude dobré neboj.

Janli
Kelišová 7302 příspěvků 11.02.19 13:53

33+0 mi začala odtékat plodovka, bylo pondělí. Okamžitě jsem dostala kortikoidy a medikaci, aby se mi nerozjely kontrakce + antibiotika. V úterý jsem dostala druhou dávku kortikoidů. 24h poté mi začali vysazovat léky brzdící porod a ve čtvrtek v poledne jsem porodila.

Martina747
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 1 inzerát 11.02.19 13:54

V 32 tt me poslali do nemocnice se zkracenym cipkem. Hrozici předčasný porod. Kortikoidy na dozrani plic mi pichli hned. Musela jsem ležet a syn se narodil 37tt. Dychal sám. Prijde mi nesmysl vyvolávat porod kvůli kortikoidum. Důvod mají asi jiný.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 11.02.19 14:08
@Janli píše:
33+0 mi začala odtékat plodovka, bylo pondělí. Okamžitě jsem dostala kortikoidy a medikaci, aby se mi nerozjely kontrakce + antibiotika. V úterý jsem dostala druhou dávku kortikoidů. 24h poté mi začali vysazovat léky brzdící porod a ve čtvrtek v poledne jsem porodila.

Můžu se zeptat, jak jsi to poznala? V těhotenství skoro každá trpí na výtoky (včetně mě). To bych měla každý den chodit s vložkou na pohotovost? Zrovna teď, při nemoci, nad tím dost přemýšlím.

Lakejja
Kecalka 399 příspěvků 13 inzerátů 11.02.19 14:15

28tt mi píchli kortikoidy a 39+3 jsem spontánně porodila. Vždy je lepší, pokud je dítě v děloze co nejdéle bez ohledu na kortikoidovou léčbu. Tu lze navíc ještě jednou zopakovat. Její účinnost je cca týden.

Janli
Kelišová 7302 příspěvků 11.02.19 14:26

@Čičorečka ono to bylo jiný. Bylo toho o malinko víc než při výtoku a bylo to teplejší. Ale taky jsem fakt váhala. Když už to trvalo hodinu a vždycky to byl takový větší šplouch, tak jsem radši jela do porodnice.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 11.02.19 14:33

@Janli tak to snad zatím není můj případ. Děkuju.

Ennny
Závislačka 2632 příspěvků 11.02.19 15:00

@Čičorečka já jsem u prvního neměla vůbec výtok ,tak tam mě to zmátlo a letěla jsem hned na pohotovost a podle testu únik plodové vody dvě praskliny…u druhého už jsem byla vystresovana že se to stane znova že jsem radši jela,ale vůbec jsem si nebyla jistá byl 29.cerven takže vedro jako blázen,ale strach byl silnější než já tentokrát jsem vydržela o týden dýl a opět máte tam praskliny uniká vám voda..a to jsem v druhém těhotenství byla 3× na udržení hospitalizována v nemocnici.

Ennny
Závislačka 2632 příspěvků 11.02.19 15:02

Jo a druhé překročilo 35 tt takže už kortikoidy nedávali vůbec.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1970 příspěvků 11.02.19 15:03

@Bia02s mně začala odtekat plodová voda ve 24+1, dostala jsem kortikoidy, antibiotika, něco na zastavení porodu a velké dávky magnesia. Rodila jsem po vyvolání ve 36+3, takže po 12ti týdnech. Kortikoidova kúra působí asi 14 dní, pak se případně opakuje. Ale ty už jsi ve vysokém tt, takže by už pravděpodobně znovu nedávali. Takže kvůli působení kortikoidu se porod vyvolávat nemusí.

Ennny
Závislačka 2632 příspěvků 11.02.19 15:13

@Jitul.kaaa9 vyvolají ho kvůli možné infekci.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Jeli pozdravit „mamku“ osobně? Kolečko a Vignerová ve vlaku směr rodina

Je to teprve jen pár dní, co rozjařená modelka Aneta Vignerová (31)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >