Máte někdo korunky na předních zkažených zubech?

Anonymní
21.2.21 18:13

Korunky na přední shnile zuby

Dobrý den mám dotaz, je mi 25 let a mám 3 přední zuby dost zkazene, chtěla bych korunky, doktorka navrhla zubni náhradu za ty 3 zuby, ale to jen proto že to myslela dobře jelikož mám malé dítě a abych ušetřila, jenže já nad tím doma přemýšlela a bavili jsme se doma s chlapem, a ja prostě nechci mít ve 25 letech protezu i když se jedná jen o 3 zuby, tak jsme se shodli na korunkach, jenže já se teď bojím toho že si s temy zuby neporadí :( a moje otázka tak zní, znáte někdo nekoho kdo měl přední zuby zkažené a nechali si dát korunky? Nebo je mezi vámi nějaká která to má za sebou? Děkuji za reakce a příjemný večer

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2803
21.2.21 18:22

Na zkažené zuby bych korunku nedávala. Šla bych do implantátů, i když jsou hodně drahé, ale přední zuby jsou hodně vidět a jsi mladá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 18:26

Tak se se zubařkou zkus dohodnout. Ty zuby se ale musí ošetřit, než se na ně dají korunky, někdy stačí dodělání zubů. Ale pokud chceš pěkné zuby zadarmo, obávám se, že ti je akorát vytrhne. Já chodím do soukromé kliniky bez pojišťovny, můžou se přetrhnout, aby mi zuby zachránili a to jsem tam přišla před rokem a půl se zubama v katastrofálním stavu a už vypadají celkem slušně. Vždy našetřím a jdu na další zákrok. To nejhorší už je za mnou, už mi chybí udělat jen nějaké kazy a pak si nechám dát tři implantáty.

• Citovat
  • Nahlásit
1355
21.2.21 18:41

Tak zubař by si měl se zkaženými zuby poradit, od toho je to jeho práce. Musí se zhodnotit stav zubu, odstranit veškeré kazy, poté dostavět a až poté přijdou na řadu korunky, je pravděpodobne, že bude muset zasahovat do kořenů, takže ještě ošetřit kořeny, dát čepy, následně dostavět a udělat korunky či můstek, pokud by byl některý zub natolik zničený, že by se musel vytrhnout

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
21.2.21 18:55

Davat na zkazene zuby korunky jsou prachy do vetru. Pravdepodobne mas spatne i koreny a za chvili by ti to stejne vypadalo. Domluv se nekde na klinice na konzultaci. Dnes uz je mozne na jeden implantat nasadit korunky dve. Ale takhle nadalku tezko radit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20095
21.2.21 19:21

@AjaF @Peggy54 to je nesmysl. Přední zuby málokdy mají zkažené kořeny. Dokud jde na zub dát korunka, měl by zub zůstat tam kde je. Ono je to moderní cpát za každou cenu implantáty, ale pak se často naruší soudržnost ostatních zubů a navíc se implantát nemusí přihojit. Kazy se samozřejmě odvrtají a odbrousí, žádný kaz pod korunkou nezůstane. A pokud si s tím neumí zubař poradit, tak je to neumětel.
Zakladatelko, jdi do korunek, není ani poznat, že se nejedná o tvůj zub.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1138
21.2.21 19:23

Záleží na stavu kořenů. Když budou ok, tak korunky a nejlépe na 4 přední zuby a ne 3, aby byla zachována symetrie.
I když ty kořeny asi moc v kondici nebudou, jinak ( i když z finančních důvodů) by ti nenavrhovala částečnou snímačku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.2.21 22:35

@AjaF Tak samozřejmě před nasazením těch korunek mi zuby musí nejdřív ošetřit vyčistit kanalky atp, s tím počítám,,mě spíš zajímalo jestli s tím má někdo zkušenosti.. :) ps implantáty určitě ne na to nemám, zubarka mi řekla že ty korunky klidně udělá jestli na ne budu mít ale ja se spíš bojím aby to vůbec ještě šlo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.2.21 22:35

Strejda je zubař a ve 25 zkažené kořeny s největší pravděpodobností nebudou. Pokud teda nevidíš kartáček místo 2× denně 2× týdně. Pokud to trochu jde, jsou korunky lepší a levnější volba. implantát je 25000 a víc za jeden zub, kromě toho, že máš tak 20 % šanci, že se ti odhojí a vypadne. Někdy fakt stačí zuby opravit a dát na ně fasetky, to se může vlézt i do 4000 Kč za zub. Možná jestli byla zubní náhrada fakt první věc, co ti navrhnula, šla bych se i pozeptat jinde, ne každý zubař je kvalitní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.2.21 22:36
@Janli píše:
@AjaF @Peggy54 to je nesmysl. Přední zuby málokdy mají zkažené kořeny. Dokud jde na zub dát korunka, měl by zub zůstat tam kde je. Ono je to moderní cpát za každou cenu implantáty, ale pak se často naruší soudržnost ostatních zubů a navíc se implantát nemusí přihojit. Kazy se samozřejmě odvrtají a odbrousí, žádný kaz pod korunkou nezůstane. A pokud si s tím neumí zubař poradit, tak je to neumětel.
Zakladatelko, jdi do korunek, není ani poznat, že se nejedná o tvůj zub.

Je jste mě trochu uklidnila šlo mi o to když ty zuby obrousi aby zbyl ještě alespoň kousek zubu pro nasazení těch korunek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.2.21 22:38
@evulinda79 píše:
Tak zubař by si měl se zkaženými zuby poradit, od toho je to jeho práce. Musí se zhodnotit stav zubu, odstranit veškeré kazy, poté dostavět a až poté přijdou na řadu korunky, je pravděpodobne, že bude muset zasahovat do kořenů, takže ještě ošetřit kořeny, dát čepy, následně dostavět a udělat korunky či můstek, pokud by byl některý zub natolik zničený, že by se musel vytrhnout

Ano ona říkala že zub samozřejmě první osetri

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.2.21 22:39

Já mám takhle na jedničce právě tu fasetku, protože mi kvůli kazu odešel nerv a nevyživovaný zub zešedl fakt dost. Jinak to pozná i horší zubařka, jestli je kořen cajk, ale většinou fakt bývá, i když je vršek na odpis. Takže si nemyslím, že by korunky neměly jít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20095
21.2.21 23:02
@Terka pernickova píše:
Je jste mě trochu uklidnila šlo mi o to když ty zuby obrousi aby zbyl ještě alespoň kousek zubu pro nasazení těch korunek

Klid, na nasazení korunky stačí zlomek zubu, manžel je má na předních zubech už dvanáct let. Já mám na čtyřce, kde toho zubu zbylo minimum a drží to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1138
22.2.21 07:24
@Terka pernickova píše:

Když by nezbyl, tak se dá čepová nástavba, u korunek je důležitý stav kořene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.2.21 08:42
@Magical-eyes píše:
Když by nezbyl, tak se dá čepová nástavba, u korunek je důležitý stav kořene.

Mě ty přední zuby nebolí má to nějaký vliv?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat