Korunovační klenoty

5773
17.5.16 11:42

Korunovační klenoty

Kdo jste už byl, jaké jsou fronty? Zavírají přesně v 17h nebo nechají frontu dojít? Kdy je nejmenší nával? Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

59280
17.5.16 13:16

@Terem fronty jsou obrovské, stojí se tam klidně od 4 od rána, když jsem byla, zavírali přesně. Mmchdm, nějak to za to nestojí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5388
15.1.18 19:12

korunovační klenoty 2018

Co myslíte, je šance navštívit současnou výstavu korunovačních klenotů alespoň trochu normálně a důstojně (tj. bez toho, aby se musel člověk mačkat někde na mrazu 3h ve frontě)???
Asi naivní představa, že…? :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4352
15.1.18 19:17
@vulpes píše:
Co myslíte, je šance navštívit současnou výstavu korunovačních klenotů alespoň trochu normálně a důstojně (tj. bez toho, aby se musel člověk mačkat někde na mrazu 3h ve frontě)???
Asi naivní představa, že…? :(

Bohužel není..ona ani návštěva samotného Pražského hradu už není jen tak, projít rámy, nechat se prošacovat a ukázat obsah tašky - nic důstojného v tom nevidím. Ale tak hlavně že jsou na Hradě v bezpečí, že

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5388
15.1.18 19:24
@Paola21 píše:
Bohužel není..ona ani návštěva samotného Pražského hradu už není jen tak, projít rámy, nechat se prošacovat a ukázat obsah tašky - nic důstojného v tom nevidím. Ale tak hlavně že jsou na Hradě v bezpečí, že

tak prošacovat bych se holt nechala, i ten binec a pleny v kabelce ráda ukážu…ale na to, abych stála několik hodin ve frontě, na to už prostě nemám :? zvlášť ne s batoletem.
Slyšela jsme, že už začínají být takové fronty (právě kvůli té bezpečnosti) i na obyčejnou návštěvu Pražského hradu. Tak to si asi budu muset nechat zajít chuť a jen vzpomínat, jak jsem tam byla za mlada :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4352
15.1.18 19:28
@vulpes píše:
tak prošacovat bych se holt nechala, i ten binec a pleny v kabelce ráda ukážu…ale na to, abych stála několik hodin ve frontě, na to už prostě nemám :? zvlášť ne s batoletem.
Slyšela jsme, že už začínají být takové fronty (právě kvůli té bezpečnosti) i na obyčejnou návštěvu Pražského hradu. Tak to si asi budu muset nechat zajít chuť a jen vzpomínat, jak jsem tam byla za mlada :(

No ale před těmi rámy stojíš další frontu :nevim: to není jenom o tom prošacování a ukázání tašky. Bohužel, leda sehnat hlídání a jít sama, ale s malým dítětem vůbec :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5661
15.1.18 19:30

@vulpes byla jsem pri jejich minulem vystaveni, jako VIP skupina, o vikendu v 8h rano, provazel Forejt a jeho vyklad byl famozni.
Letos mi zase nabizeli vstupenky a nevzala jsem si je, jednou stacilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8547
15.1.18 19:35

Na Karlstejne jsem jednou pri prohlidce videla kopie korunovacnich klenotu. Sice to nejsou ty pravy a nevim, jestli to tam bylo vyjimecne, nebo porad, nebo pravidelne byva, ale bylo to aspon bez tlacenic :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5388
15.1.18 19:36
@Paola21 píše:
No ale před těmi rámy stojíš další frontu :nevim: to není jenom o tom prošacování a ukázání tašky. Bohužel, leda sehnat hlídání a jít sama, ale s malým dítětem vůbec :(

no vždyť právě to jsem měla na mysli…že šacování přežiju, ale stát frontu na šacování je už moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
82

My před osmi lety čekali na klenoty 8hodin. Ty rámy nejsou takové zdržení, dá se to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2921
@Paola21 píše:
Bohužel není..ona ani návštěva samotného Pražského hradu už není jen tak, projít rámy, nechat se prošacovat a ukázat obsah tašky - nic důstojného v tom nevidím. Ale tak hlavně že jsou na Hradě v bezpečí, že

konkretně taky za toto „vděčíme“ Milošovi a jeho skvadře…hrůza, doufám že to brzy skončí…

je to divné, nevím co je na tom vystavit korunovační klenoty opakovaně třeba měsíc v roce, nebo déle…tak jk je běžné jinde…zde se z toho dělá… a tak se tam lidi prostě nedostanou, zbytečná věda která se zde z toho dělá je nepochopitelná…mnozí by se rádi jeli podívat, ale nějakou šílenou frontu v mrazu a vichru asi těžko budou stát

:roll:

nemyslím si že to byl Milošovo nápad, spíše někoho z jeho skvadry…tak snad tomu bude za týden konec, doufejme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5388
15.1.18 19:38
@Jogrr píše:
@vulpes byla jsem pri jejich minulem vystaveni, jako VIP skupina, o vikendu v 8h rano, provazel Forejt a jeho vyklad byl famozni.
Letos mi zase nabizeli vstupenky a nevzala jsem si je, jednou stacilo.

teď jsem viděla, že mají rezervace ráno pro školy (už beznadějně plné)…jinak jsou si všichni dvounožci rovni (ZTP musí být vyloženě na vozíku, aby šel přednostně) ;)
Jediná šance asi je to, co popisuješ, prostě mít nějaké kontakty a dostat se tam „trochu jinak“ :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2921
15.1.18 19:39
@kila32 píše:
My před osmi lety čekali na klenoty 8hodin. Ty rámy nejsou takové zdržení, dá se to

ty blááááho to vás ctí ale je to šílené

v Rakousku se dá na klenoty normálně podívat jako návštěvník muzea a klenotnice…a to jsou tam cennější než ty naše zde…nějak naprosto nechápu proč se zde z toho dělá taková věda, třebas někdo bude vědět

mám nejasné tušení, že to začalo už za komoušů, ti nechtěli moc lidem připomínat monarchii a tak se klenoty staly návštěvníkům nedostupné… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5388
15.1.18 19:41
@kila32 píše:
My před osmi lety čekali na klenoty 8hodin. Ty rámy nejsou takové zdržení, dá se to
8o 8o 8o
:zed: :zed: :zed:

to bych pak musela dostat alespoň to jablko darem! :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21792
15.1.18 19:55
@Borrealis píše:
ty blááááho to vás ctí ale je to šílené

v Rakousku se dá na klenoty normálně podívat jako návštěvník muzea a klenotnice…a to jsou tam cennější než ty naše zde…nějak naprosto nechápu proč se zde z toho dělá taková věda, třebas někdo bude vědět

mám nejasné tušení, že to začalo už za komoušů, ti nechtěli moc lidem připomínat monarchii a tak se klenoty staly návštěvníkům nedostupné:think:
To není pravda, korunovační klenoty se vystavovaly a docela často. Za bývalého režimu jsem je viděla 3×. A to jen protože je pro nás Praha trochu z ruky.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Reklama