Kosmetika Havlík, Clinique

Anonymní
15.3.21 12:58

Kosmetika Havlík, Clinique

Ahoj holky, kdyby jste si měli vybrat jaká by to byla kosmetika?
Přemýšlím že zkusím řadu krásná slečna od Havlíkovy apotéky a nebo od Clinique anti-blemish řada na rozšířené pory.
Mám citlivou pleť zejména na tvářích, a t-zonu mám bradu a čelo :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16061
15.3.21 12:59

Havlika, Clinique mi nesedělo a nějaké produkty celkem smrděly alkoholem a to mi fakt vadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20703
15.3.21 13:15

Já bych šla do Clinique, Havlíkovi nějak moc nevěřím. Mám od něj jeden krém a je to na úrovni modré nivey - neurazí, ale účinek v podstatě žádný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
15.3.21 13:17

Mám ráda oboje, Clinique mám prověřenou, Havlíka méně, ale taky dobrý. Musíš vyzkoušet, co ti sedne lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7749
15.3.21 13:24

Oboje ;), ale od kazdeho neco. Od Havlika bych (ve tvem pripade) vzala na den CBD, nocni krem Krasna slecna a Ranni cistici masku.
Od Clinique je fajn jejich BB (anti blemish). Celkove mi ale prijde jejich rada pro problematickou plet pomerne agresivni.
Pro vsechny typy pleti je pak od Clinique nesmrtelna hydratacni klasika gelkrem Moisture Surge. Hydratuje dokonale, nemasti, idealni i pod mejkap.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16047
15.3.21 13:36

Vykašli se na řady a značky, snaž se porozumět tomu, co v tom je a není za suroviny.

Pokud máš citlivou pleť, tak se především potřebuješ vyhýat spoustě věcí. Parfemové složky v kosmetice, včetně esencálníchi olejů, barviva, alkohol, sulfáty, mechanické peelingy,

Naopak chceš věci kde budou aha kyseliny, zejména acetylsaicilová, případně vitamín C, kde bude jojobový olej, vitamín B5 (niacinamide) a zinek, alantoin Případně aloe, glycerin, sqalane, kys, hyurlonová, ovesné extrakty a podobně.

od havlíka určitě vezmi Porcelánovou tvářičku a používej na exfoliaci tak jednou týdně.

Plus potřebuješ něco na citlvivé čištěni (pokud používáš micelární vody, tak je spíš vyhoď a nebo alepsoń oplachuj po použití), něco na kyselení - tonicum a sérum s nějakou kyselinou a něco na hydrataci.

A přes den krém s SPF, s tím že na citlivou pleť chceš primárně minerální filtry ne chemické.

Případně na rozšířené pory a regulaci mazu chceš nějakou masku s jílem - pozor, docela vysušují, takže to pak potřebuješ pořádně prohydratovat.

já bych volila

droerková verze

čištění
madlový olej od weleda + čistící pěna pro citlivou pleď buď balea a nebo alverde s vilínem (ten stahuje pory, občas může dráždit)

exfoliace
havlíkovo porcelánová tvářička

kyslenení
tonicum od Revolution skin care s kys. glykolovou
sérum s kys, hyurlonovou (libovolné, mě docela sedí od neutrogeny) a nebo zinek s niacinamnidem (taktéž Revolution skincare)

hydratace
růžový mandlový krém od weledy

spf
alverde sensitiv spf 30

dražší varianta

čištění
la rocche posay cicaplast čištící emulze

exfoliace
havlíkova porcelánová tvářička

kyselení
Vichy Normaderm Phytosolution
La roceh possay La Roche-Posay Effaclar (ale jen na mastnější zony co se zaněcují)

hydratace třeba

Bioderma Hydrabio Crème, nebo něco z korejské kosmetiky

spf
Bioderma Hydrabio Perfecteur

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7749
15.3.21 13:48

@Ou Naprosto vazne, doporucujes sice ucinne produkty, ale absolutne zapominas, ze zrovna exfoliacni kyseliny, niacinamid a ceckova sera maji pomerne prisna pravidla vzajemneho kombinovani a pokud je nenastuduje, muze sve pleti daleko vice uskodit nez pomoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16047
15.3.21 14:07

@ontarova.stara ve sktuečnosti toho ve volně dostupných produdktech je celkem málo.

plus ano - samozřejmě je potřeba testovat, co to kůži dělá a ideálně předem.

Z toho co uvádím je vyloženě silný jen to serum od LP. i ten hlavíkův exfoliant sice funguje, ale je spíš slabý.

A právě proto co píšeš tam nikde nedoporučuju žádné retinoidy, které jsou z těch účinných látek nejproblematičtější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50940
15.3.21 14:17
@ontarova.stara píše:
Oboje ;), ale od kazdeho neco. Od Havlika bych (ve tvem pripade) vzala na den CBD, nocni krem Krasna slecna a Ranni cistici masku.
Od Clinique je fajn jejich BB (anti blemish). Celkove mi ale prijde jejich rada pro problematickou plet pomerne agresivni.
Pro vsechny typy pleti je pak od Clinique nesmrtelna hydratacni klasika gelkrem Moisture Surge. Hydratuje dokonale, nemasti, idealni i pod mejkap.

Je ten gelkrem fakt dobrej? Jestli ne, tak Ti poslu fakturu.
Aspon bych muzi mohla prestat krast charismatickeho muze od Havlika :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7749
15.3.21 14:27
@Baba píše:
Je ten gelkrem fakt dobrej? Jestli ne, tak Ti poslu fakturu.
Aspon bych muzi mohla prestat krast charismatickeho muze od Havlika :D

Zalezi, co od nej ocekavas ;). Co se tyka hydratace, neznam lepsi nez tento a Mineral89 od Vichy. Jen ten Mineral je opravdu ciry a ridky gel, coz ne kazdemu vyhovuje.
Oba jsou neparfemovane a (pokud se pripadne rozhodnes rozsoupnout :mrgreen: ) u Clinique mas varianty jak pro normalni/ smisenou, tak i pro normalni/suchou plet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
15.3.21 14:28

Tak ja mam oblibenej od Clinique cistici gel(mydlo) na mastnou a smisenou plet. Pak jsem od nich zkusila nejak. cistici vodu, ale ta byla strasna, smrdela jak slivovice. Od Havlika mam vic oblibencu. Ranni masku, Česky krem a pak cistici gel s cernym bambusem a Havlikuv prirodni zazrak. To je bylinna masticka. Kombinace tohohle gelu a masticky mi byla doporucena na osklive akne a opravdu mi to tenkrat dost pomohlo. Mela jsem pak moc hezkou plet. Je asi treba vyzkouset co komu sedne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50940
15.3.21 14:30
@ontarova.stara píše:
Zalezi, co od nej ocekavas ;). Co se tyka hydratace, neznam lepsi nez tento a Mineral89 od Vichy. Jen ten Mineral je opravdu ciry a ridky gel, coz ne kazdemu vyhovuje.
Oba jsou neparfemovane a (pokud se pripadne rozhodnes rozsoupnout :mrgreen: ) u Clinique mas varianty jak pro normalni/ smisenou, tak i pro normalni/suchou plet.

Asi se rozsoupnu, uz dlouho sem si nekoupila zadny parfem :think:
Arabsky oleje mi vyplacal Houba, protoze chce vonet jako vanilka. Pry je vanilka ovoce, sem se pri te prilezitosti dozvedela. Pepr pry taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7749
15.3.21 14:54
@Baba píše:
Asi se rozsoupnu, uz dlouho sem si nekoupila zadny parfem :think:
Arabsky oleje mi vyplacal Houba, protoze chce vonet jako vanilka. Pry je vanilka ovoce, sem se pri te prilezitosti dozvedela. Pepr pry taky.

Vanilkovej Houba :lol:?
Bych musela byt blazen, doporucit koronerce nejaky predrazeny sunt. Den zuctovani s Ontarem je na spadnuti a jen co nam otevrou okresy, udelame si ten naplanovany vylet do tve spadove oblasti 8).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat